Թուրքական ռազմաօդային ուժերը ավիահարվածներ են հասցրել Իրաքի հյուսիսում տեղակայված քրդերի դիրքերին
Թուրքական ռազմաօդային ուժերը մի շարք ավիահարվածներ են հասցրել Իրաքի հյուսիսում տեղակայված Քրդական բանվորական կուսակցության դիրքերին:
Interfax-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին հաղորդում է Թուրքիայի Զինված ուժերի գլխավոր շտաբը:
Ռազմական հրամանատարության տվյալներով՝ թուրքական ռազմաօդային ուժերը ոչնչացրել են 8 նշանակետ: Ավիահարվածները հասցվել են նախօրեին Հաքուրք և Զապ շրջաններում:
Օրերս Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թաիբ Էրդողանը հայտարարել էր, որ Անկարան ակտիվացնում է Իրաքի տարածքում ահաբեկիչների դեմ պայքարը:
Նա, մասնավորապես, նշել է, որ շուտով Թուրքիան վճռական հարված կհասցնի ահաբեկիչների դիրքերին և ամեն ինչ կանի Իրաքում նրանց «ահաբեկչական բները» վերացնելու համար:

• 15-03-2018 12:45:11   |   |  Общество
Турецкие ВВС нанесли серию авиаударов по позициям бойцов Рабочей партии Курдистана на севере Ирака, сообщает в четверг агентство "Анадолу" со ссылкой на Генштаб ВС Турции.
По информации военного командования, авиацией уничтожены "восемь целей". Удары, совершенные турецкими ВВС накануне, пришлись по районам Хакурк и Зап.
Накануне турецкий президент Реджеп Тайип Эрдоган заявил, что Анкара активизирует борьбу с террористами в Ираке.
"Вооруженные силы Турции наносят удары по объектам террористов на севере Ирака. Скоро Турция нанесет решительный удар по террористам в Ираке", - сказал он, отметив, что турецкая армия использует любую возможность для того, чтобы выявить "террористические гнезда" в этом регионе.