Հայտարարություն հանցավոր խմբերի վերաբերյալ
Ըստ հանրության շրջանում տարածվող լուրերի և ԶԼՄ-ների հայտնած տեղեկությունների՝ երեկ Երևանի Էրեբունի թաղամասում նկատվել է քաղաքացիական հագուստով հաղթանդամ տղամարդկանց կուտակում: Արժանահավատ տեղեկությունների համաձայն՝ դրանք հանցավոր խմբեր են, որոնք ըստ ամենայնի, ուղղվելու են խաղաղ ցուցարարների դեմ:
Սույնով հայտնում ենք, որ նշված հանցավոր խմբերի կողմից խաղաղ ակցիաների մասնակիցների դեմ հնարավոր բռնության պատասխանատվությունը կրում են իշխանությունները, եթե անգամ բռնություն կիրառող այդ անձինք հանդես գան որպես երթևեկության անհարմարությունների պատճառով «զայրացած վարորդներ»:
ՀՀ Ոստիկանությունը պարտավոր է արդյունավետ և իրական պայքար տանել կազմկերպված հանցավորության դեմ և նախականխել  խաղաղ ցուցարարների նկատմամբ ֆիզիկական և հոգեբանական բռնության յուրաքանչյուր փորձ:

• 17-04-2018 10:26:51   | Armenia  |  Human Rights
According to news circulating among the public and information transferred to the media, gathering of tall men in plain clothes has been observed today in Erebuni district of Yerevan. According to credible information, these are criminal groups that will apparently be used against peaceful protestors.
We hereby state that the authorities bear responsibility for the possible violence used by the aforementioned criminal groups against peaceful protestors even if those using violence act as "angry drivers" due to traffic inconvieniences.
The RA Police must lead an efficient and real struggle against organized crime, and prevent any attempt of physical and psychological violence against peaceful protestors.