Բակո Սահակյանը Փարիզում հանդիպել է Ֆրանսահայ միությունների համակարգող խորհրդի համանախագահության հետ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 15-ին Փարիզում հանդիպում է ունեցել Ֆրանսահայ միությունների համակարգող խորհրդի համանախագահության հետ:
Արծարծվել են Արցախ-Ֆրանսիա կապերին, ներքին եւ արտաքին քաղաքականությանը, ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորմանն առնչվող հարցեր:
Նախագահը երախտագիտություն է հայտնել Ֆրանսահայ միությունների համակարգող խորհրդին Արցախին հատուկ ուշադրություն դարձնելու համար՝ հույս հայտնելով, որ համագործակցության բարձր աստիճանը կպահպանվի նաեւ ապագայում:
Հանդիպմանը մասնակցում էին Ֆրանսիայում ՀՀ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Հասմիկ Տոլմաջյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

• 16-11-2018 10:11:18   | Франция  |  Политика
15 ноября в Париже Президент Республики Арцах Бако Саакян встретился с сопредседателями Координационного совета армянских союзов Франции.
Были обсуждены вопросы, касающиеся связей между Арцахом и Францией, внутренней и внешней политики, урегулирования азербайджано-карабахского конфликта.
Президент выразил признательность Координационному совету армянских союзов Франции за особое отношение к Арцаху, выразив надежду, что высокий уровень сотрудничества будет сохранен и в будущем.
Во встрече приняли участие чрезвычайный и полномочный посол Республики Армения во Франции Асмик Толмаджян, другие должностные лица.