Երևանի կոնյակի գործարանը, «Արմենիա» հեռուստաընկերությունը և «The Alexander, a Luxury Collection Hotel, Yerevan» հյուրանոցը` գլխավոր գործընկերներ
• 15-10-2019 10:26:27   | Հայաստան  |  Մամլո հաղորդագրություն
Հոկտեմբերի 15, 2019թ..  «Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնությունը և «Ավրորա» ֆորումի հիմնադիր-գործընկերներն ուրախ են հայտարարել, որ Երևանի կոնյակի գործարանը, «Արմենիա» հեռուստաընկերությունը, «The Alexander, a Luxury Collection Hotel, Yerevan» հյուրանոցը միավորել են ջանքերն՝ աջակցելու «Ավրորա» ֆորումին:
«Ավրորա» ֆորումը հնարավոր դարձավ մարդկանց և կազմակերպությունների անմասն նվիրումի և ներգրավվածության շնորհիվ, որոնց աջակցությամբ «Ավրորան» իրապես դարձավ համաշխարհային շարժում: Այժմ նրանց աջակցությամբ «Ավրորա» ֆորումը միավորում է աշխարհի լավագույն փորձագետներին և ոգեշնչում համաշխարհային փոփոխություններ՝ հնարավորություն ընձեռելով մարդկությանն իրացնելու իրենց հավաքական ներուժը:
«Այս տարիներին մենք հպարտությամբ ենք աջակցել «Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնությանը, իսկ այժմ մեծ ոգևորությամբ մաս ենք կազմում այս տարվա ավելի քան  տպավորիչ նախաձեռնությանը: «Ավրորա» ֆորումը և Երևանի կոնյակի գործարանն իրենց առաքելությամբ նույն ցանկությունն ունեն՝ Հայաստանը տեսնել համաշխարհային քարտեզին՝ որպես տարածաշրջանի մշակութային, կրթական, տեխնոլոգիական և մարդասիրական կենտրոն: Եվ մենք ուրախ ենք շարունակելու համագործակցությունը Հայաստանի մշակույթն ու ժառանգությունը միջազգայնորեն ավելի ճանաչելի դարձնելու ուղղությամբ»,- ասաց Երևանի կոնյակի գործարանի վաճառքի և մարքեթինգի տնօրեն Կարին Մադելրիոն:
«Համաշխարհային մարտահրավերները հաղթահարելու և տեղական զարգացումն ապահովելու համար մենք պետք է բարձրացնենք իրազեկությունն ամենահրատապ խնդիրների վերաբերյալ և միավորենք մարդկանց, որոնք ցանկանում են դրական փոփոխություն բերել: Ահա թե ինչու է «Արմենիա» հեռուստաընկերությունը միանում  «Ավրորա» ֆորումին՝ տարածելու  աշխարհն ավելի լավը դարձնելու ջանքերի մասին ուղերձը: Բացառիկ փորձագետների, առաջնորդների և մարդասերների այս համայնքը ցույց է տալիս, թե ինչպես կարող են մարդիկ համընդհանուր օրակարգով և սեփական հանձնառությամբ ազդեցություն ունենալ մեր ապագայի վրա: Մենք պարզապես չէինք կարող չաջակցել այս ամենին»,- նշեց «Արմենիա» հեռուստաընկերության գլխավոր տնօրեն Դավիթ Բաբախանյանը:
««The Alexander, a Luxury Collection Hotel, Yerevan» հյուրանոցի համար պատիվ է ողջունել «Ավրորա» ֆորումի հյուրերին և մասնակիցներին, հայտնի մարդասերներին և առաջատար փորձագետներին, հոգ տանել այն անհատների մասին, որոնք օգնում են կարիքի մեջ գտնվողին: «Ավրորա» ֆորումը Հայաստանի ժամանակակից պատմության յուրահատուկ իրադարձություն է, որը ներկայացնում է վերջին փոփոխություններով պայմանավորված, նրա անցումը նորին ու դերակատարությունը համաշխարհային ասպարեզում: Մենք ուրախ ենք, որ մասնակից ենք այս իրադարձությանը»,- նկատեց «The Alexander, a Luxury Collection Hotel, Yerevan» հյուրանոցի գլխավոր մենեջեր Մայքլ Կոլթսը:
«Ավրորա» ֆորումի միջոցառումները տեղի են ունենում Հայաստանում 2019թ. հոկտեմբերի 14-ից 21-ը. այստեղ են աշխարհի առաջատար փորձագետները՝ գիտելիք,
մտքեր և գաղափարներ փոխանակելու, որոնք միասին կարող են էական փոփոխություն բերել աշխարհում: Ֆորումն իր հեռահար օրակարգով և գործընկերների միասնական հանձնառությամբ կառաջարկի համաշխարհային մարտահրավերներին դիմագրավելու և տեղական զարգացում ապահովելու ուղիներ:

• 15-10-2019 10:26:27   | Армения  |  Пресс-релизы
15 октября 2019 года – Ереван, Армения – Гуманитарная инициатива «Аврора» и партнеры-организаторы первого Форума «Аврора» рады объявить, что генеральными спонсорами мероприятия стали Ереванский коньячный завод, Общественная телекомпания Армении и The Alexander, a Luxury Collection Hotel. Соучредители гордятся тем, что столь известные и респектабельные армянские организации присоединились к Форуму «Аврора» в качестве спонсоров.
Проведение Форума «Аврора» стало возможным благодаря щедрой помощи и вовлеченности людей и организаций, сделавших «Аврору» поистине глобальным движением. Теперь эта поддержка позволит Форуму объединить выдающихся деятелей со всего мира и вдохновить международное сообщество на дальнейшие изменения, которые помогут человечеству реализовать свой коллективный потенциал.
«Все это время мы неизменно гордились возможностью поддерживать Гуманитарную инициативу «Аврора», и потому очень рады стать частью еще более впечатляющего мероприятия 2019 года. Миссии Форума «Аврора» и Ереванского коньячного завода, объединенных общим намерением превратить Армению в заметный региональный культурный, образовательный, технологический и гуманитарный центр, во многом совпадают, и мы с удовольствием продолжаем вместе рассказывать всему миру о культуре и богатейшем наследии Армении», – заявила Карин Мадельрье, директор по маркетингу и продажам Ереванского коньячного завода.
«Чтобы справляться с глобальными вызовами и стимулировать локальное развитие, необходимо повышать осведомленность о самых острых проблемах и соединять людей, намеренных добиться изменений к лучшему. Поэтому Общественная телекомпания Армении счастлива быть спонсором Форума «Аврора» и рассказывать о том, как это мероприятие влияет на наш мир. Это сообщество выдающихся экспертов, лидеров и гуманитарных деятелей демонстрирует, какое будущее могут создать люди, связанные общей целью и преданные общему делу, и потому мы горды возможностью поддержать их», – сказал Давид Бабаханян, генеральный директор Общественной телекомпании Армении.
Майкл Колтс, генеральный менеджер гостиницы The Alexander, a Luxury Collection Hotel, отметил: «Для гостиницы The Alexander, a Luxury Collection Hotel, Yerevan большая честь принять гостей и участников Форума «Аврора», выдающихся гуманитарных деятелей и ведущих экспертов, и окружить их такой же заботой, с которой эти люди относятся к нуждающимся. Форум «Аврора» – исключительное событие в новейшей истории Армении, подчеркивающее более заметную роль, которую эта страна относительно недавно стала играть на мировой арене, и мы рады быть частью подобного мероприятия».
Форум «Аврора» проходит в Армении с 14 по 21 октября 2019 года и собирает идейных лидеров и проводников перемен из Армении и других стран для обмена мнениями, знаниями и опытом и последующей разработки конкретных шагов для реализации изменений на практике. Масштабная повестка Форума, определяемая намерением партнеров-организаторов найти решения глобальных проблем и способствовать местному развитию, посвящена широкому кругу вопросов – от экологии до искусства, от биоразнообразия до туризма.