Բակո Սահակյանն ընդունել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներին եւ նրանց ուղեկցող պաշտոնյաներին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 16-ին ընդունել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովին (ՌԴ), Ստեֆան Վիսկոնտիին (Ֆրանսիա), Էնդրյու Շոֆերին (ԱՄՆ), ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպշիկին եւ նրանց ուղեկցող պաշտոնյաներին:
Քննարկվել են ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորմանը, Արցախի ու Ադրբեջանի սահմաններում տիրող իրավիճակին առնչվող հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը վերահաստատել է պաշտոնական Ստեփանակերտի հավատարմությունն ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորմանը ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի շրջանակներում՝ վերստին շեշտելով բանակցային լիարժեք ձեւաչափի վերականգնման եւ հակամարտության կարգավորման բոլոր փուլերին Արցախի մասնակցության անհրաժեշտությունը:

• 16-10-2019 10:51:06   |   |  Press release
On 16 October Artsakh Republic President Bako Sahakyan received OSCE Minsk Group co-chairs Igor Popov (Russian Federation), Stephane Visconti (France) and Andrew Schofer (USA), personal representative of the OSCE chairman-in-office Andrzej Kasprzyk and officials accompanying them.
Issues related to the Azerbaijani-Karabagh conflict settlement, situation along the border between Artsakh and Azerbaijan were on the discussion agenda.
President Sahakyan reaffirmed the commitment of official Stepanakert to the peaceful settlement of the Azerbaijani-Karabagh conflict under the auspices of the OSCE Minsk Group, reiterating the necessity of restoring the full-fledged negotiations format with the participation of Artsakh in all the stages of the conflict settlement.