• 07-02-2020 14:21:24   | Հայաստան  |  Կազմակերպություններ
IDBank-ը Հյուսիսային 6 հասցեում բացել է իր ֆլագմանյան գրասենյակը, որն իր տեսակի մեջ միակն է տարածաշրջանում․ այստեղ մեկտեղված են մի շարք ծառայություններ, որոնք հաճախորդները հաճախ ստիպված են լինում փնտրել տարբեր վայրերում։
Երևանի սրտում գտնվող գրասենյակում այսուհետ կարելի է կատարել բանկային գործառնություններ, օգտվել Privilege banking-ի ծառայություններից, ստանալ իրավաբանական անձանց մատուցվող ծառայություններ հատուկ առանձնացված սրահում, CoffeeShop Company-ի Espress It սրճարանում վայելել իսկական սուրճ կամ համտեսել համեղ ուտեստներ, իսկ անհրաժեշտության դեպքում աշխատել  coworking-ում։
«Մենք ստեղծում ենք բանկային նոր մշակույթ. սա է մեր այսօրվա միջոցառման խորհուրդը։ IDBank-ի նոր՝ «Կենտրոն» մասնաճյուղի տարածքում փորձել ենք միավորել այն ամենն, ինչ անհրաժեշտ է մեր հաճախորդներին։ Հենց դա է մեր պատկերացմամբ ենթադրում ժամանակակից բանկինգը՝  հաճախորդին տրամադրել սպասարկման, գործունեության, ժամանցի լավագույն պայմանները։ Այդ ամենն իրագործել ենք մեր գործընկերների հետ և կրկին համատեղ պատրաստվում ենք էլ ավելի կատարելագործել այս կենտրոնում առաջարկվող ծառայությունները»,- նշել է Բանկի Վարչության նախագահ Մհեր Աբրահամյանը։
«Մենք ստեղծել ենք հաճախորդամետ ոճ, հայեցակարգ, որը խորհրդանշում է բանկային նոր մշակույթը՝ ամեն ինչ հաճախորդի շուրջ և հաճախորդի համար։ Պարզ է, որ միայն բանկային ծառայությունները չեն բավարարում ժամանակակից մարդու պահանջներին․ այդ է պատճառը, որ մենք գործընկերների հետ ստեղծել ենք ժամանակակից կյանքի ռիթմին ու պահանջներին համապատասխան մի կենտրոն, որում մեր հաճախորդները ծախսելով նվազագույն ժամանակ՝ կստանան առավելագույն ծառայություններ՝ օրինակ կարող են օգտվել բանկային ծառայություններից՝ միաժամանակ սրճարանում կազմակերպելով իրենց ընդմիջումը, կամ աշխատել idworking—ում և օգտվել մյուս գործընկերների ծառայություններից առանց ժամանակ վատնելու խցանումների վրա։ Մի խոսքով մենք ստեղծում ենք էկո համակարգ, որը թույլ կտա մեր հաճախորդներին օգտվել տարբեր ծառայություններից հեշտ, արագ ու արդյունավետ։ Հենց դրանով է այս կենտրոնը եզակի իր տեսակի մեջ։ Ի դեպ, ստացվել է ավելի լավ, քան մենք սպասում էինք, և այն փաստը, որ նման կենտրոն չկա ամբողջ տարածաշրջանում, մեզ ավելի է ուրախացնում»,- իր խոսքում նշում է Բանկի բիզնեսի զարգացման տնօրեն Կարեն Նալբանդյանը։
Առաջին հարկում գործող նորարար, ժամանակակից դիզայնով մասնաճյուղն աշխատում է 9։15-ից 22։00-ը՝ դրանով իսկ բավարարելով շատ հաճախորդների պահանջը։ Այստեղ՝ մասնաճյուղին կից, Բանկի գործընկերները տրամադրում են հավելյալ ծառայություններ՝ CofeeShop Company-ի Espress It սրճարանում հաճախորդները կարող են համատեղել հաճելին օգտակարի հետ։ Շենքի -1 հարկում գործելու է coworking, որտեղ բացի յուրահատուկ դիզայնից և հաճելի մթնոլորտից ստեղծված են բոլոր պայմանները արդյունավետ աշխատանքի համար։ Հյուսիսային 6-ի «Կենտրոն» մասնաճյուղում առանձնացված սրահներում կսպասարկվեն նաև իրավաբանական անձիք ու Privilege Banking-ի հաճախորդները։
Արտոնյալ ծառայությունների բաժնից՝ Privilege banking-ից, ի դեպ, այսուհետ կարող են օգտվել այն հաճախորդները, ովքեր ձեռք կբերեն հայաստանյան շուկայի համար նոր՝ Visa Signature քարտը, որի շնորհանդեսը ևս իրականացվեց բացման արարողության շրջանակում՝ Visa միջազգային համակարգի Կովկասի տարածաշրջանի ղեկավար Քրիստինա Դորոսի մասնակցությամբ։
IDBank-ի «Կենտրոն» մասնաճյուղը կաշխատի երկուշաբթիից ուրբաթ՝ ժամը 09։15-22։00, շաբաթ օրը՝ 10։00-ից 16։00, idworking-ը կաշխատի ամեն օր ժամը 10։00-2։00-ն, իսկ Espess It սրճարանը շուտով պատրաստ կլինի ընդունել իր հաճախորդներին շուրջօրյա։

Добро пожаловать в новую банковскую культуру
IDBank запустил флагманский офис нового формата, не имеющий аналогов во всем регионе. Здесь вы найдете ряд услуг, которые часто приходится искать в разных точках нашего города.
Отныне в филиале, расположенном в самом сердце Еревана, Вы можете совершать банковские сделки, пользоваться услугами Privilege banking-а, получать услуги, предоставляемые юридическим лицам в индивидуальном зале обслуживания, наслаждаться вкусным кофе в кафе Espress It от CofeeShop Company и, при необходимости, поработать в coworking-e.
«Мы создаем новую банковскую культуру - в этом заключается смысл и послание нашего сегодняшнего мероприятия. В новом филиале «Кентрон» IDBank-а  мы постарались объединить все, что необходимо нашим клиентам. По нашему мнению, это то, что подразумевает современная банковская система: предоставить клиенту лучшие условия обслуживания, рабочей деятельности и развлечений. Мы сделали все это с нашими партнерами и совместно продолжаем работать над улучшением услуг, предлагаемых в этом центре», - сказал Председатель Правления Банка Мгер Абрамян.
«Мы создали клиентоориентированный стиль, концепцию, которая символизирует новую банковскую культуру, все  вокруг клиента и для клиента. Очевидно, что банковские услуги сами по себе не отвечают потребностям современных людей, именно поэтому мы с нашими партнерами создали центр, который соответсвует ритму и требованиям современной жизни, где наши клиенты тратят наименьшее количество времени на получение максимальных услуг. Например, здесь можно совершать банковские сделки и одновременно попить кофе или организовать свой ланч в кафе, можно поработать в idworking-е и одновременно иметь возможность пользоваться услугами других партнеров, не теряя времени в пробках. Одним словом, мы создаем эко-систему, которая позволит нашим клиентам легко, быстро и эффективно получать различные услуги. Вот почему этот центр уникален в своем роде. Кстати, получилось лучше, чем мы ожидали, и тот факт, что такого центра, по всей вероятности, нет во всем регионе, делает нас еще более счастливыми», - сказал директор по развитию бизнеса Банка Карен Налбандян.
Инновационный филиал с современным дизайном работает с 9:15 до 22:00, тем самым удовлетворяя потребности многих клиентов. Здесь, рядом с филиалом, партнеры Банка предоставляют дополнительные услуги: в кафе Espress It компании CofeeShop клиенты могут совместить приятное с полезным. На -1 этаже здания будет действовать coworking, где помимо уникального дизайна и приятной атмосферы созданы все условия для эффективной работы. В филиале «Кентрон», на Северном Проспекте 6, юридические лица и клиенты Privilege Banking-а также будут обслуживаться в индивидуальных залах.
Кстати, Privilege Banking теперь будет доступен для клиентов, которые приобретут новую карту для армянского рынка Visa Signature, которая также была презентована во время церемонии открытия с участием Кристины Дорос, главы Кавказского региона Visa International.
Среди гостей были также Председатель ЦБ Артур Джавадян, мэр г. Еревана Айк Марутян, бизнесмены, клиенты.