Հարավկովկասյան երկաթուղում ձեռնարկվում են կորոնավիրուսի կանխարգելմանն ուղղված առաջնահերթ միջոցառումները
• 06-03-2020 15:33:31   | Հայաստան  |  Մամլո հաղորդագրություն
Այս շաբաթվա սկզբից «Հարավկովկասյան երկաթուղի» ընկերությունում ձեռնարկվում են կորոնավիրուսի պրոֆիլակտիկային և հնարավոր տարածման կանխարգելմանն ուղղված առաջնահերթ միջոցառումները: Ուղևորների հետ աշխատող անձնակազմը՝ ուղեկցորդներ, տոմսավաճառներ, կայարանների հերթապահներ, միջազգային գնացքների մեքենավարներ, ապահոված են բժշկական դիմակներով, ձեռնոցներով, հակասեպտիկներով:
Կայարանների տարածքները սիստեմատիկ օդափոխվում են և ախտահանվում հատուկ միջոցներով: Կայարաններում նաև ստեղծված են հատուկ սենյակներ, որոնք անհրաժեշտության դեպքում տրամադրվելու են հիվանդության նշաններ ունեցող ուղևորներին կամ աշխատակիցներին, իսկ ուղևորները բարձրախոսներով տեղեկացվում են պրոֆիլակտիկ միջոցների մասին:
Երկաթուղայիններն ամեն օր անցնում են հատուկ ինստրուկտաժ, նրանց տրամադրված են կորոնավիրուսի կանխարգելման վերաբերյալ հուշաթերթիկներ:
Ինչպես նշեց ՀԿԵ գլխավոր տնօրեն Ալեքսեյ Մելնիկովը, Ընկերությունը ձեռնարկում է բոլոր անհրաժեշտ միջոցները հնարավոր վտանգից իր աշխատողներին և ուղևորներին պաշտպանելու համար:
- Երկաթուղին ռազմավարական նշանակության օբյեկտ է, և մենք պարտավոր ենք ապահովել դրա անխափան և անվտանգ աշխատանքը՝ սերտորեն համագործակցելով պետական մարմինների, Առողջապահության նախարարության հետ, - ընդգծեց ղեկավարը:

На Южно-Кавказской железной дороге предпринимаются меры по профилактике и предупреждению распространения коронавируса
• 06-03-2020 15:33:31   | Армения  |  Пресс-релизы
В компании «Южно-Кавказская железная дорога» c начала текущей недели принят ряд первоочередных мер с целью профилактики и предупреждения распространения коронавируса. Все работающие с пассажирами сотрудники (проводники, кассиры, дежурные по вокзалам и станциям, машинисты международных поездов) обеспечены медицинскими масками, защитными перчатками и антисептиками.
Вокзальные помещения проветриваются и дезинфицируются специальными средствами. Также на вокзалах выделены помещения для пассажиров и работников с признаками недомогания, проводится аудиоинформирование пассажиров о мерах профилактики.
Ежедневно проводится целевой инструктаж сотрудников, им предоставлены памятки по профилактике коронавирусной инфекции.
Как отметил генеральный директор ЗАО «ЮКЖД» Алексей Мельников, компания предпринимает меры для максимальной защиты своих сотрудников и пассажиров.
«Железная дорога является стратегическим объектом, и мы должны обеспечивать ее бесперебойную и безопасную работу в сотрудничестве с государственными органами, Министерством здравоохранения», - подчеркнул руководитель ЮКЖД.