Թագավարակի առջև՝ պատնեշ
ԱՐՄԵՆԱԼ գործարանն իրականացնում է անվտանգության ապահովման համալիր միջոցառումներ իր աշխատակիցներին թագավարակի հնարավոր վարակումից զերծ պահելու համար և շարունակում է թողարկել արտադրանք՝ ապահովելով բոլոր անհրաժեշտ պահանջների կատարումը: Այս մասին տեղեկացրեց ձեռնարկության գլխավոր տնօրեն և օպերատիվ շտաբի ղեկավար Արթուր Զաքարյանը:
Նրա խոսքերով, աշխատանքային հերթափոխների կազմն գործածում է մեկուսացնող դիմակներ և ձեռնոցներ: «Հիվանդներ մենք չունենք: Մոտ 50 վարչական աշխատողներ անցել են հեռավար աշխատակարգի: Աշխատանքային խորհրդակցությունները հիմնականում անցկացվում են հեռախոսով կամ տեսակապով»,- ասաց Ա. Զաքարյանը:
Օպերատիվ շտաբը հատուկ ուշադրություն է ընձեռում բարձրռիսկային տեղամասերին՝ գլխավոր մուտքին, ճաշարանին, կենցաղային տարածքներին և ծխարաններին: Ճաշարանում և անցուղիում սոցիալական տարածության գծանշում կա, տեղադրված են կոշիկների պարտադիր ախտազերծման գորգիկներ: Սահմանված է աշխատակիցների հիվանդանալու մասին տեղեկատվություն ստանալու դեպքում իրականացվող գործողությունների հերթականությունը: Աշխատակազմի բոլոր անդամները ստացել են հիշեցման թերթիկներ COVID-19 թագավարակի կանխարգելման վերաբերյալ:
Չնայած հավելյալ ծախսերին, կապված միանգամյա արտահագուստի, շնչադիմակների, ռետինե ձեռնոցների, սպիրտի, ախտահանիչների պահուստ ստեղծելու և կանխարգելման համալիր միջոցառումների անցկացման հետ՝ գործարանն ամբողջ ծավալով շարունակում է իրականացնել լրավճարային սննդի և նյութական օգնության տրամադրման սոցիալական ծրագրերը:
Լուսանկարում՝ ԱՐՄԵՆԱԼ-ի տեխնիկական մասնագետների խորհրդակցությունն անցակացվում է սոցիալական հեռավորության պահպանմամբ:

• 22-04-2020 11:54:27   | Армения  |  Пресс-релизы
Завод АРМЕНАЛ реализует полный комплекс мер по обеспечению безопасности своих сотрудников от возможного заражения коронавирусной инфекцией и продолжает выпускать продукцию, соблюдая все необходимые требования. Об этом сообщил генеральный директор предприятия, руководитель оперативного штаба Артур Закарян.
По его словам, персонал рабочих смен использует изолирующие маски и перчатки. “Заболевших у нас нет. Около 50 административных сотрудников работают в удаленном режиме. Рабочие совещания в основном проводятся дистанционно - по телефону или видеосвязи”, - сказал А. Закарян.
Особое внимание оперативный штаб уделяет местам повышенного риска – проходной, столовой, бытовым помещениям, курилкам. В столовой и проходной на полы нанесена разметка социальной дистанции, разложены коврики для обязательной дезинфекции обуви. Определен порядок действий при получении сообщения о заболевании работника. Все члены коллектива получили памятки профилактики заражения коронавирусной инфекцией COVID-19.
Несмотря на дополнительные расходы, связанные с созданием резерва одноразовых комбинезонов, респираторов, масок, резиновых перчаток, спирта, алкогеля и проведением комплекса профилактических мероприятий, завод в полном объеме продолжает реализацию социальных программ дотационного питания и оказания материальной помощи.