Ապահովեք Ձեր տեղեկատվական և ֆինանսական անվտանգությունը
Հարգելի՛ հաճախորդներ, վերջերս հաճախակի են դարձել զեղծարարության դեպքերը։ Անհայտ անձիք, ներկայանալով որպես բարեգործական կազմակերպությունների աշխատակիցներ և մուտք գործելով մարդկանց բնակարաններ, խաբեությամբ վերցնում են նրանց հեռախոսը, լրացնում անհրաժեշտ բոլոր տվյալները, անգամ լուսանկարում տվյալ անձին և նրա անվամբ վարկ ձևակերպելով՝ գումար փոխանցում իրենց հաշիվներին։
Հաշվի առնելով այն հանգամանքը, որ ներկայում հեռախոսը հանդիսանում է Ձեր անձնական ինֆորմացիայի պահման կարևորագույն օբյեկտ՝ հնարավոր խարդախությունների զոհ դառնալուց խուսափելու նպատակով խնդրում ենք որևէ պարագայում Ձեր հեռախոսը չտրամադրել այլ անձանց, թույլ չտալ նրանց կատարել որևէ գործողություն, առավել ևս՝ չտրամադրել անձնական տվյալներ։
Խնդրում ենք զգուշանալ նաև սոց․ ցանցերով կամ այլ եղանակով Ձեզ վարկային միջոցներ առաջարկող միջնորդներից, հատկապես, երբ Ձեզ խնդրում են տրամադրել Իդրամ հավելվածի գաղտնաբառն ու PIN կոդը։
Ձեր իսկ ֆինանսական անվտանգությունն ապահովելու նպատակով՝
1.Թույլ մի՛ տվեք, որ Ձեր Idram դրամապանակից, բանկային քարտից կամ օնլայն/մոբայլբանկինգի հաշվից փոխանցում կատարեն Ձեր փոխարեն, անգամ եթե փոխանցողը ծանոթ մարդ է։
2.Որևէ մեկին մի՛ տրամադրեք Ձեր բանկային քարտի, մոբայլբանկինգ հավելվածի կամ կայքի մուտքանունն ու գաղտնաբառը/PIN կոդը,
3.Ձեր անձնագրի համարը, անձնագրի պատճենը կամ լուսանկարը, բանկային քարտի տվյալները կամ այլ գաղտնի տեղեկատվություն մի՛ տրամադրեք անհայտ ծագման կայքերի,
4.Փոխանցում կատարելուց առաջ մանրամասն կերպով ստուգե՛ք բոլոր տվյալները, անգամ եթե Ձեզ գրում և օգնություն են խնդրում Ձեր ընկերոջ կամ բարեկամի սոցիալական էջից։
Հնարավոր խարդախությունների զոհ դառնալու պարագայում խնդրում ենք անհապաղ տեղեկացնել Բանկին՝ զանգահարելով 010 593333 հեռախոսահամարով։

Обеспечьте Вашу финансовую и информационную безопасность
В последнее время увеличилось число случаев мошенничества. Неизвестные люди, представляясь сотрудниками благотворительных организаций и входя в квартиры людей, обманом берут телефоны, заполняют необходимые данные, даже фотографируют этого человекаи, подавая заявку на кредит, перечисляют сумму на собственные счета.
Учитывая тот факт, что в нашей действительности телефон является важнейшим объектом хранения Вашей личной информации, во избежание мошенничества, просим Вас не давать свой телефон посторонним лицам, не разрешать им выполнять какую-либо транзакцию, тем более, не сообщать им личные данные.
Просим также быть осторожными в случаях с посредниками, предлагающими кредиты через социальные сети или по другим каналам, особенно, когда они просят Вас предоставить пароль и PIN-код ВашегоIdram.
В целях обеспечения Вашей финансовой безопасности просим придерживаться следющих правил:
1. Не разрешайте никому выполнять переводы с Вашего Idram-кошелька, банковской карты или счета онлайн/мобильного банкинга.
2. Не сообщайте никому Вашиданные: имя пользователя и пароль/PIN код банковской карты, приложения или сайта мобильного банкинга.
3. Не предоставляйтеномер, копию или фотографию Вашего паспорта, данные банковской карты или другую секретную информацию сайтам неизвестного происхождения.
4. Перед тем, как выполнить перевод, внимательно проверьте все данные, даже если Вам пишут и просят о помощи с социальной страницы Вашего друга или знакомого.
В случае возможного мошенничества просим немедленно обратиться в Банк, позвонив по номеру 010 593333.