Տնտհամագործակցության հարցերով հայ-բելառուսական հանձնաժողովի<br /> հերթական նիստը կանցկացվի մարտի 2-4-ին` Մինսկում<br />
Տնտհամագործակցության հարցերով հայ-բելառուսական հանձնաժողովի
հերթական նիստը կանցկացվի մարտի 2-4-ին` Մինսկում
• 09-02-2009 15:26:00   | Հայաստան  |  Տնտեսություն
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Տնտեսական համագործակցության հարցերով հայ-բելառուսական միջկառավարական հանձնաժողովի հերթական նիստի ժամկետների եւ օրակարգի ճշգրտմանն էր նվիրված Հայաստանի էկոնոմիկայի նախարար Ներսես Երիցյանի եւ Հայաստանում Բելառուսի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ստեպան Սուխորենկոյի փետրվարի 9-ի հանդիպումը: Ըստ ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարարության Տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հաղորդագրության, քննարկման արդյունքում կողմերը պայմանավորվել են հանձնաժողովի հերթական նիստը անցկացնել մարտի 2-4-ին` Մինսկում: Դեսպանը առաջարկել է Ն.Երիցյանի գլխավորությամբ հայկական պատվիրակության Մինսկ կատարելիք այցի օրակարգում ներառել շրջայց տեղի արդյունաբերական, գյուղատնտեսական եւ տնտեսության այլ ոլորտների խոշոր արտադրամասեր` աշխատանքային գործընթացին ավելի մոտիկից ծանոթանալու նպատակով, ինչպես նաեւ կազմակերպել հանդիպումներ Բելառուսի խոշոր հայ գործարարների եւ բելառուսահայության հետ:

Regular sitting of Armenian-Belarusian Commission on<br /> Economic Cooperation to be held in Minsk on March 2-4<br />
Regular sitting of Armenian-Belarusian Commission on
Economic Cooperation to be held in Minsk on March 2-4
• 09-02-2009 15:26:00   | Armenia  |  Economy
YEREVAN, FEBRUARY 9, NOYAN TAPAN. The February 9 meeting of the Armenian minister of economy Nerses Yeritsian and the ambassador of Belarus to Armenia Stepan Sukhorenko was held with the aim of clarifying the date and agenda of a regular sitting of the Armenian-Belarusian Intergovernmental Commission on Economic Cooperation. According to the Information and PR Department of the RA Ministry of Economy, the sides agreed to hold the regular sitting in Minsk on March 2-4. The ambassador proposed that during the visit to Minsk, the Armenian delegation headed by N. Yeritsian should tour some big workshops of local industrial, agricultural and other sectors in order to get acquainted with the work process, as well as have meetings with prominent Armenian businessmen and the Armenian community of Belarus.