ԱՀ Նախագահ Հարությունյանն ընդունել է ՀՅԴ ներկայացուցիչներին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը մարտի 12-ին ընդունել է Հայ հեղափոխական դաշնակցության նորընտիր Բյուրոյի անդամ Դավիթ Իշխանյանին և ՀՅԴ Արցախի Կենտրոնական կոմիտեի ներկայացուցիչ Արթուր Մոսիյանին:
Բարձր գնահատելով համահայկական խնդիրների լուծման գործում Դաշնակցություն կուսակցության ունեցած դերակատարությունը՝ երկրի ղեկավարը կարևորել է կառույցի աշխարհասփյուռ ներուժի արդյունավետ իրացմանն ուղղված ջանքերը՝ ընդգծելով իր լրիվ պատրաստակամությունն այդ առումով: Նախագահն առանձին անդրադարձել է Հայ դատի գրասենյակների հետ համագործակցությանը՝ նշելով, որ ՀՅԴ 34-րդ ընդհանուր ժողովից հետո արդյունավետ հանդիպում ու քննարկում է ունեցել նաև Հայ դատի Եվրոպայի գրասենյակի պատասխանատու Գասպար Կարապետյանի հետ:
Զրուցակիցները քննարկել են հանրապետության ներքին ու արտաքին քաղաքականությանը, առկա մարտահրավերներին, ինչպես նաև տարածաշրջանում ու աշխարհում տեղի ունեցող գործընթացներին վերաբերող հարցեր։

Президент Республики Арцах Арутюнян принял представителей АРФ “Дашнакцуцюн”
12 марта президент Республики Арцах Араик Арутюнян принял члена новоизбранного Бюро АРФ “Дашнакцуцюн” Давида Ишханяна и представителя Центрального комитета  АРФД  Арцаха Артура Мосияна.
Дав высокую оценку роли партии “Дашнакцутюн” в деле решения общеармянских проблем, глава государства отметил важность усилий, направленных на эффективную реализацию потенциала структуры, подчеркнув свою полную готовность к сотрудничеству. Президент отдельно коснулся взаимодействия с офисами Ай Дата, отметив, что после 34-го Общего собрания АРФ “Дашнакцутюн” он провел плодотворную встречу и обсуждение также с руководителем европейского офиса Ай Дата Гаспаром Карапетяном.
Собеседники обсудили также вопросы, касающиеся внутренней и внешней политики республики, существующих вызовов, равно как и процессов, происходящих в регионе и мире.