ԱՀ Նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հրավիրել է աշխատանքային ընդլայնված խորհրդակցություն
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը դեկտեմբերի 12-ին հրավիրել է աշխատանքային ընդլայնված խորհրդակցություն։
Օրակարգում Արցախի Հանրապետության դեմ ադրբեջանական հերթական սադրանքների հետևանքով ստեղծված իրավիճակը և դրա հանգուցալուծման համար ձեռնարկված և հետագա քայլերին վերաբերող հարցերն էին։
Նախագահ Հարությունյանը ընդգծել է ներքին և արտաքին բոլոր հնարավորությունների իրացման անհրաժեշտությունը՝ ԱՀ փաստացի շրջափակմանը դիմակայելու և դրա վերացմանը հասնելու նպատակով։
Բոլոր մասնակիցները միաձայն շեշտադրել են Արցախի իշխանությունների վճռականությունը պաշտպանելու Արցախի ժողովրդի կենսական շահերն ու իրավունքները: Որոշում է կայացվել առավոտյան հրավիրել Անվտանգության խորհրդի և Ազգային ժողովի նիստեր:

• 13-12-2022 11:13:33   |   |  Press release
On December 12, President of the Artsakh Republic Arayik Harutyunyan convened an extended working consultation.
Issues related to the situation created as a result of Azerbaijan's repeated provocation against the Artsakh Republic, steps already taken for its regulation and the action plan were on the discussion agenda.
President Harutyunyan underscored the need for availing of all internal and external opportunities to resist the actual blockade of the Artsakh Republic and achieve its elimination.
All the participants unanimously emphasized the commitment of the Artsakh authorities to protect the vital rights and interests of the population of Artsakh. A decision was made to convene sittings of the Security Council and the National Assembly in the morning.