• 13-06-2023 11:00:50   | Հայաստան  |  Գիտություն եւ տեխնոլոգիաներ
«Կասպերսկի» ընկերության Հայաստանի ներկայացուցչություն: «Կասպերսկի» ընկերության լուծումները 2022-ի ընթացքում պաշտպանական տեխնոլոգիաների 86 անկախ փորձարկումների արդյունքներով 73 անգամ ընդգրկվել են առաջատարների եռյակում, այդ թվում՝ 69 անգամ զբաղեցրել են առաջին տեղերը։
Ընկերությունը հայտնում է, որ Թոփ-3 ցուցանիշն արտացոլում է, թե օրացուցային տարվա ընթացքում որքանով հաջող են պրոդուկտներն անցել անկախ թեստերը: Այս գնահատականը շատ ավելի ակնառու և ծանրակշիռ է, քան առանձին պրոդուկտի մեկանգամյա հաջողությունը առանձին թեստում: Ցուցանիշը հաշվարկվում է անկախ թեստերի արդյունքների հիման վրա, որոնք իրականացնում են AV-Comparatives, AV-TEST, SE Labs և այլ լաբորատորիաները:
Kaspersky Endpoint Detection and Response Expert (KEDRE) պրոդուկտը լավագույն արդյունքն է գրանցել SE Labs' Enterprise Advanced Security (EDR) թեստում: Այն ճանաչել է յուրաքանչյուր սպառնալիքի բոլոր տարրերը և չի ունեցել ոչ մի կեղծ դրական գործարկում: Kaspersky Endpoint Security բիզնեսի համար պրոդուկտը Se Labs-ի Enterprise Endpoint Protection Comparative չորս եռամսյակային թեստերից երեքում ստացել է առավելագույն միավորներ Total Accuracy Rating ցուցանիշով և բարձրագույն AAA պարգևը տարվա բոլոր չորս թեստերի համար:
Kaspersky Small Office Security լուծումը նույնպես ստացել է ամենաշատ քանակի միավորները SE Labs-ի Small Business Endpoint չորս եռամսյակային թեստերից երեքում Total Accuracy Rating ցուցանիշով և ամենաբարձր AAA պարգևը բոլոր չորս թեստերի համար:
KEDRE լուծումն ստացել է «Ռազմավարական առաջատար»-ի կարգավիճակ՝ AV-Comparatives-ի The Endpoint Prevention & Response (ERP) թեստի արդյունքներով։ Պրոդուկտը նաև հաստատել է LSASS-գրոհների միջոցով հաշվառման տվյալների գողությունից լիովին պաշտպանելու իր կարողությունն AV-Comparatives-ի The 2022 OS Credential Dumping:
LSASS Memory Test հետազոտության ժամանակ:
AV-TEST-ը նաև տարվա բոլոր թեստերում կեղծ դրական գործարկումների նվազագույն քանակի համար Best Usability 2022 պարգև է շնորհել «Կասպերսկի» ընկերության երեք պրոդուկտների՝  Kaspersky Internet Security, Kaspersky Endpoint Security բիզնեսի համար և Kaspersky Small Office Security. Բացի այդ, այդ պրոդուկտները AV-TEST լաբորատորիայի Advanced Threat Protection Test փորձարկումների շարքի ընթացքում ցուցադրել են 100%-անոց պաշտպանություն շորթող ծրագրերից:
Kaspersky Endpoint Security բիզնեսի համար լուծումը նաև արժանացել է AV-TEST-ի Best Performance 2022 տարեկան պարգևի՝ 2022-ի թեստերի ընթացքում բոլոր մասնակիցների շրջանում ցուցաբերելով նվազագույն ազդեցություն համակարգի արագագործության վրա:
Ինչ վերաբերում է տնային օգտատերերի համար նախատեսված լուծումներին, բացի Kaspersky Internet Security-ից, ևս մեկ պրոդուկտ բարձր արդյունքներ է գրանցել։ Kaspersky Safe Kids-ը հինգերորդ անգամ անընդմեջ անցել է AV-Comparatives-ի Parental Control Certification հավաստագրումը՝ արգելափակելով երեխաների տարիքին չհամապատասխանող կայքերի առնվազն 98%-ը և չունենալով որևէ կեղծ դրական գործարկում: Այն նաև գնահատանքի է արժանացել AV-TEST-ի հատուկ առանձին ուսումնասիրության մեջ՝ առավել տարածված օպերացիոն համակարգերում լիարժեք պաշտպանությանը բավարարող ընդարձակ ֆունկցիոնալության համար։
2013-ից 2022 թվականներին «Կասպերսկի» ընկերության պրոդուկտները մասնակցել են 827 անկախ թեստերի և տեսությունների, 587 անգամ զբաղեցրել առաջին տեղերը և 685 անգամ ընդգրկվել լավագույնների եռյակում:
«Անկախ թեստերին համակարգված մասնակցությունը տեխնոլոգիայի արդյունավետ զարգացման կյանքի ցիկլի անբաժանելի մասն է: Արդյունքների կանոնավոր վերլուծությունը թույլ է տալիս մեզ տեսնել այն ոլորտները, որտեղ պահանջվում է կատարելագործում, և ստանալ իրական կիբեռսպառնալիքներից պաշտպանության բարձր մակարդակի անկախ հաստատում: EDR տեխնոլոգիաների վրա համառորեն աշխատելով՝ մենք շարունակում էինք փորձարկել Kaspersky EDR Expert-ը 2022-ի բոլոր հասանելի թեստերում և ձեռք բերեցինք դրա արդյունավետության բարձր մակարդակի կողմնակի գնատանքը: Մենք հպարտանում ենք այս արդյունքներով, դրանք վկայում են մեր պաշտպանական տեխնոլոգիաների և լուծումների որակի մասին»,- մեկնաբանում է «Կասպերսկի» ընկերության սպառնալիքների հետազոտությունների կառավարման ղեկավար Ալեքսանդր Լիսկինը:

Решения «Лаборатории Касперского» 69 раз заняли первые места в независимых тестах в 2022 году
Представительство «Лаборатории Касперского» в Армении. В течение 2022 года решения «Лаборатории Касперского» 73 раза вошли в тройку лидеров по результатам 86 независимых тестирований защитных технологий, в том числе 69 раз заняли первые места.
Компания сообщает, что показатель ТОП-3 отражает, насколько успешно в течение календарного года продукты проходили независимые тесты. Эта оценка намного более наглядна и весома, чем разовый успех отдельного продукта в отдельно взятом тесте. Показатель рассчитывается на основе результатов независимых тестов, которые проводят лаборатории AV-Comparatives, AV-TEST, SE Labs и другие.
Продукт Kaspersky Endpoint Detection and Response Expert (KEDRE) показал наилучшие результаты в тесте SE Labs’ Enterprise Advanced Security (EDR). Он распознал все элементы каждой угрозы и не показал ни одного ложноположительного срабатывания. Продукт Kaspersky Endpoint Security для бизнеса получил наибольшее количество баллов по показателю Total Accuracy Rating в трёх из четырёх квартальных тестов Enterprise Endpoint Protection Comparative от SE Labs и наивысшую награду ААА за все четыре теста в году.
Решение Kaspersky Small Office Security также получило наибольшее количество баллов по показателю Total Accuracy Rating в трёх из четырёх квартальных тестов Small Business Endpoint от SE Labs и наивысшую награду AAA за все четыре теста.
Решение KEDRE получило статус «Стратегический лидер» по итогам теста The Endpoint Prevention & Response (ERP) от AV-Comparatives. Также продукт подтвердил свою способность полностью защищать от кражи учётных данных через LSASS-атаки в исследовании AV-Comparatives The 2022 OS Credential Dumping: LSASS Memory Test.
Также AV-TEST присудил награду Best Usability 2022 за наименьшее количество ложноположительных срабатываний во всех тестах года трём продуктам «Лаборатории Касперского»: Kaspersky Internet Security, Kaspersky Endpoint Security для бизнеса и Kaspersky Small Office Security. Также эти продукты продемонстрировали стопроцентную защиту от программ-вымогателей в ходе серии тестов Advanced Threat Protection Test лаборатории AV-TEST.
Решение Kaspersky Endpoint Security для бизнеса также было удостоено годовой награды Best Performance 2022 от AV-TEST, продемонстрировав наименьшее влияние на производительность системы среди всех участников на протяжении тестов в течение 2022 года.
Что касается решений для домашних пользователей, помимо Kaspersky Internet Security ещё один продукт продемонстрировал высокие результаты. Kaspersky Safe Kids в пятый раз подряд прошёл сертификацию AV-Comparatives Parental Control Certification, заблокировав как минимум 98% сайтов, не подходящих детям по возрасту, и не показав ни одного ложноположительного срабатывания. Также он был отмечен в специальном отдельном исследовании AV-TEST за обширный функционал, достаточный для полноценной защиты на наиболее распространённых операционных системах.
С 2013 по 2022 год продукты «Лаборатории Касперского» участвовали в 827 независимых тестах и обзорах, 587 раз заняли первые места и 685 раз вошли в тройку лучших.
«Систематическое участие в независимых тестах ― это неотъемлемая часть жизненного цикла эффективного развития технологий. Регулярный анализ результатов позволяет нам видеть области, где требуется усовершенствование, и получать независимое подтверждение высокого уровня защиты от реальных киберугроз. Упорно работая над EDR-технологиями, мы продолжали испытывать Kaspersky EDR Expert во всех доступных тестах 2022 года и получили стороннее признание высокого уровня его эффективности. Мы гордимся этими результатами, они свидетельствуют о качестве наших защитных технологий и решений», ― комментирует Александр Лискин, руководитель управления исследования угроз «Лаборатории Касперского».