ԱՆԻՖ-ի ամանորյա անակնկալ նվերը արցախցի երեխաներին
Հայաստանի պետական հետաքրքրությունների ֆոնդը, (ԱՆԻՖ) որպես սոցիալական պատասխանատվության հանձնառության մաս, ֆոնդի ծրագրերից մեկի՝ «Այգ-1» արևային կայանի ազդակիր համայնքներում բնակվող արցախցի երեխաների համար այց էր կազմակերպել Երևան։ Արաբական Միացյալ Էմիրությունների Մասդար ընկերության հետ համատեղ իրականացվող «Այգ-1» արևային ֆոտովոլտային կայանի շրջակա համայնքներում, մասնավորապես՝ Թալին խոշորացված համայնքում բնակություն հաստատած 11-17 տարեկան 50 արցախցի երեխաներ դեկտեմբերի 20-ին այցելեցին մայրաքաղաք։ Նրանց համար շրջայց կազմակերպվեց Երևանում։ Այնուհետև  երեխաները հյուրընկալվեցին ԱՆԻՖ- ի «Ձեռնարկատեր + պետություն» ներդրումային ֆոնդի և «Դոմ Արենա» ընկերության համատեղ՝ «Հարդ Ռոք կաֆե» ռեստորանում, համտեսեցին սրճարանի բրենդային կերակուրները, մասնակցեցին իրենց համար կազմակերպված ամանորյա ծրագրին:
Հագեցած օրվա ավարտին, ԱՆԻՖ-ի  «Ձեռնարկատեր + պետություն» ֆոնդի մեկ այլ  համատեղ նախագծի` «Բերրիմաունթ» ընկերությունից, երեխաները ստացան նվերների տոպրակներ` ընկերության ջերմոցներում արտադրվող ելակներ և այլ քաղցրավենիք։ ԱՆԻՖ-ի մեկ այլ նախագծի՝ «Ֆլայ Արնա» հայկական ազգային ավիաընկերության կողմից` նվեր ստացան գրենական պիտույքներ:
Շնորհակալություն մեր բոլոր գործընկեր կազմակերպություններին՝ երեխաների համար այս տոնական միջոցառմանը միանալու համար։

Armenian National Interests fund (ANIF) as part of its commitment to social responsibility, organized a visit to Yerevan for children from Artsakh living in the affected communities of the "Aig-1", a solar plant project implemented jointly with Masdar UAE.
Fifty children from Artsakh aged 11-17 who settled in the surrounding communities of the "Aig-1" project, in particular, in the Talin enlarged community, visited the capital Yerevan on December 20.
Then the children were hosted in the "Hard Rock Cafe" restaurant, jointly owned by the ANIF "Entrepreneur + State" investment fund and the "Dom Arena" company, enjoyed the cafe's brand food, and participated in the New Year's program organized for them.
At the end of the day, the children received gift bags of strawberries produced in the company's greenhouses from the Berrymount company, another joint project of ANIF's "Entrepreneur + State" fund and other gifts.
Another ANIF project, Armenia national airline Fly Arna, provided brand stationery as a gift.
We would like to thank all our partner organizations for joining efforts to organize the event for children from Artsakh.