• 13-01-2024 16:27:08   | Հայաստան  |  Հասարակություն
Արցախից բռնի տեղահանված 2-14 տարեկան ավելի քան 1000 երեխաներ Տավուշի մարզի Դիլիջան, Իջևան, Բերդ, Նոյեմբերյան, Ազատամուտ համայնքներում ու Վայոց ձորի մարզի Ջերմուկ, Վայք, Եղեգնաձոր համայնքներում ամանորի նվերներ են ստացել Հայաստանի ազգային կապի օպերատորից՝ Ucom-ից: Նվերները սանտամոբիլներով են հասցվել մարզեր:
Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը և Ucom-ի աշխատակիցները Եղեգնաձորի ու Իջևանի մշակույթի տներում անձամբ հանձնել են նվերները:
«Ամանորյա հրաշքը մենք պետք է ապահովենք մեր արցախցի հայրենակիցների համար: Նրանք դրա կարիքը շատ ունեն:
Արցախից բռնի տեղահանված մեր հայրենակիցներին սատար կանգնելը մեզ համար կարևոր հանձնառություն է, որը մենք իրականացնում ենք մեծ սիրով ու հոգատարությամբ: Ամանորը հրաշքների սպասում է ու դրանց իրականացման մեկնակետ:
Ucom-ը թե՛ որպես ազգային օպերատոր և թե՛ որպես կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության հանձնառություն ունեցող ընկերություն, հետևողականորեն առավելագույնս իրականացնելու է մեր երեխաների ու ինչու չէ նաև օգնության կարիք ունեցող մեր հայրենակիցների երազանքների գոնե մի փոքր մասը»,-նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը հանդիպել է երկու մարզերի մարզպետներին՝ Վայոց ձորի մարզպետ Կոլյա Միքաելյանին, ում շնորհավորել է նշանակման առթիվ և Տավուշի մարզպետ Հայկ Ղալումյանին: Մարզպետների հետ քննարկման ժամանակ շնորհակալություն է հայտնել օգնությունների տրամադրման հարցերում աջակցության համար և նշել, որ ոլորտային աջակցությունները շարունակաբար են լինելու այդ մարզերում:
Հանդիպումներից հետո Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը Վայոց ձորի մարզպետ Կոլյա Միքաելյանի, իսկ Տավուշում՝ Իջևանի համայնքապետ Արթուր Ճաղարյանի հետ նվերները հանձնել են Արցախից բռնի տեղահանված փոքրիկներին:
Ucom-ը մատուցում է ամենաարագ ֆիքսված և շարժական կապի ծառայությունները Հայաստանում: Բացարձակ առաջատար է IPTV և ֆիքսված ինտերնետի ծառայությունների մատուցման ոլորտում, ինչպես նաև զբաղեցնում է գլխավոր դիրքերը շարժական ինտերնետի հայկական շուկայում։ Միջազգային լավագույն չափանիշներին համապատասխանող արդիականացված 4G+ և սեփական օպտիկամանրաթելային ցանցերի միջոցով Ucom-ը տրամադրում է ֆիքսված և շարժական կապի ծառայությունների ամբողջական փաթեթն ավելի քան 700 հազար բաժանորդների:

• 13-01-2024 16:27:08   | Armenia  |  Social
More than 1000 children aged 2-14 who were forcibly displaced from Artsakh in the communities of Dilijan, Ijevan, Berd, Noyemberyan and Azatamut of Tavush region and in Jermuk, Yeghegnadzor and Vayk communities of Vayots Dzor region received Christmas gifts from the national communications operator of Armenia, Ucom. The gifts were delivered to regions by Santamobiles.
Director General of Ucom Ralph Yirikian and Ucom employees handed over the gifts to children at Yeghegnadzor and Ijevan cultural centers.
"We must ensure the New Year's miracle for our Artsakh compatriots. They need it very much. Supporting our compatriots forcibly displaced from Artsakh is an important commitment for us, which we carry out with great love and care. New Year is waiting for miracles and a starting point for their realization. Ucom, both as a national operator and as a company with a commitment to corporate social responsibility, will consistently fulfill at least a small part of the dreams of our children and, why not, at least a small part of the dreams of our compatriots who need help," said Director General of Ucom Ralph Yirikian.
Ralph Yirikian, Director General of Ucom, met with the governors of two regions: Vayots Dzor Governor Kolya Mikaelyan, whom he congratulated on his appointment, and Tavush Governor Hayk Ghalumyan. During the discussion with the governors, he thanked them for their support in providing aid and noted that the sectoral support will continue in those regions.
After the meetings, Ralph Yirikian, Director General of Ucom, together with Governor Kolya Mikaelyan in Vayots Dzor, and with Mayor of Ijevan Artur Chagharyan in Tavush handed over the gifts to children forcibly displaced from Artsakh.
Ucom provides the fastest fixed and mobile communication services in Armenia. It is the absolute leader in the provision of IPTV and fixed Internet services, and also occupies the leading positions in the Armenian mobile Internet market. With modernized 4G+ and own fiber optic networks meeting the best international standards, Ucom provides a complete set of fixed and mobile communication services to more than 700,000 subscribers.