«Կասպերսկի» ընկերությունը Երևանում անցկացրել է «Kaspersky Security Day» իններորդ գործնական կոնֆերանսը
• 21-06-2024 13:38:55   | Հայաստան  |  Գիտություն եւ տեխնոլոգիաներ
Կիբեռանվտանգության միջազգային առաջատար «Կասպերսկի» ընկերությունը Հայաստանում շարունակում է պետական և մասնավոր հատվածի կազմակերպություններին կիբեռանվտանգության ոլորտի փորձի ու գիտելիքների փոխանցման ծրագրերը։
Ընկերությունը հունիսի 21-ին Երևանում՝  «Մատենադարան» Մ.Մաշտոցի անվ. հին ձեռագրերի գիտահետազոտական ինստիտուտի նոր մասնաշենքում անցկացրել է «Kaspersky Security Day» իններորդ գործնական կոնֆերանսը՝ «Կիբեռանվտանգությունը որպես արվեստ» խորագրով, որը նվիրված էր խոշոր կազմակերպությունների դեմ ուղղված ժամանակակից կիբեռսպառնալիքները չեզոքացնելու և դրանց հետևանքները նվազագույնի հասցնելու մեթոդներին և գործիքներին։ «Kaspersky Security Day»-ին մասնակցել են ՀՀ գերատեսչությունների, հայկական և միջազգային առաջատար ընկերությունների ներկայացուցիչներ, որոնք ունեն կիբեռանվտանգության ոլորտում որոշումներ կայացնելու լիազորություն։
«Kaspersky Security Day»-ն անցկացրել են ընկերության առաջատար փորձագետները։ Միջոցառումը բացել է Հայաստանում և Վրաստանում «Կասպերսկի» ընկերության տարածքային ներկայացուցիչ Արմեն Կարապետյանը։ Ընկերության Սպառնալիքների հետազոտման և վերլուծության գլոբալ կենտրոնի (GReAT) տեղեկատվական անվտանգության սպառնալիքների առաջատար հետազոտող Տատյանա Շիշկովան ներկայացրել է «Գործողության վայրը՝ 2024 թվական. ժամանակակից սպառնալիքներ և պաշտպանության մեթոդներ», իսկ Ռուսաստանում, Անդրկովկասի և Միջին Ասիայի երկրներում մարքեթինգի վարչության ղեկավար Ջաբրաիլ Մատիևը՝ «Կատարյալ ներդաշնակություն. «Կասպերսկի» ընկերության կիբեռանվտանգության լուծումների պորտֆոլիո» թեման։ «Կասպերսկի»-ի տեղեկատվական անվտանգության և SOC ծառայությունների մոնիթորինգի համակարգերի ներդրման նախագծերի ուղեկցման խմբի ղեկավար Եվգենյա Լագուտինան անդրադարձել է «Kaspersky Symphony XDR. համալիր պաշտպանության նոր հնարավորություններ»-ին, խոշոր բիզնեսի համար նախագծերի նախավաճառքային աջակցության տնօրեն Եվգենի Բուդարինը «Բոլոր մակարդակներում թիրախային գրոհների դեմ առաջադեմ պաշտպանություն «Կասպերսկի» ընկերության լուծումներով» թեմային։
«Այս կոնֆերանսում «Կասպերսկի»-ն ներկայացրեց բիզնեսի համալիր պաշտպանության իր պորտֆելի զգալի թարմացումները և ընդլայնումները: Դրանում իրագործված է տեղեկատվական անվտանգության նկատմամբ էկոհամակարգային մոտեցումն այնպես, որ միմյանց հետ սերտորեն ինտեգրված պրոդուկտները, որոնք գործում են կատարյալ ներդաշնակությամբ, թույլ են տալիս հայտնաբերել և կանխել ամենաբարդ կիբեռգրոհները»,- նշում է Հայաստանում և Վրաստանում «Կասպերսկի» ընկերության տարածքային ներկայացուցիչ Արմեն Կարապետյանը։

• 21-06-2024 13:38:55   | Армения  |  Новости науки и технологии
Международный лидер сферы кибербезопасности компания «Лаборатория Касперского» продолжает в Армении программы по передаче организациям государственного и частного секторов опыта и знаний в области кибербезопасности. Компания 21 июня в Ереване, в новом корпусе Научно-исследовательского института древних рукописей «Матенадаран» им. М.Маштоца провела девятую практическую конференцию «Kaspersky Security Day» под рубрикой «Кибербезопасность как искусство», которая была посвящена методам и инструментам предотвращения современных киберугроз для крупных предприятий и минимизации их последствий. В «Kaspersky Security Day» приняли участие специалисты ведомств РА, ведущих армянских и международных компаний, наделенные полномочиями принятия решений в сфере кибербезопасности.
«Kaspersky Security Day» провели ведущие эксперты компании. Мероприятие открыл территориальный представитель «Лаборатории Касперского» в Армении и Грузии Армен Карапетян. Ведущий исследователь угроз информационной безопасности Глобального центра исследования и анализа угроз (GReAT) компании Татьяна Шишкова представила тему «Место действия – 2024 год: современные киберугрозы и методы защиты», а руководитель управления маркетинга в России, странах Закавказья и Средней Азии Джабраил Матиев тему «Идеальная гармония: портфолио решений кибербезопасности «Лаборатории Касперского»». Руководитель группы по сопровождению проектов внедрения систем мониторинга информационной безопасности и SOC-сервисам «Лаборатории Касперского» Евгения Лагутина выступила с темой «Kaspersky Symphony XDR: новые возможности комплексной защиты», и директор по предпродажной поддержке проектов для крупного бизнеса Евгений Бударин ознакомил с темой «Продвинутая защита от целенаправленных атак на всех уровнях с решениями «Лаборатории Касперского»».
«На этой конференции «Лаборатории Касперского» представила значительные обновления и расширения своего портфолио комплексной защиты бизнеса. В нем реализован экосистемный подход к информационной безопасности таким образом, что продукты, тесно интегрированные друг с другом и работающие в идеальной гармонии, позволяют обнаруживать и предотвращать самые сложные кибератаки»,- отмечает территориальный представитель «Лаборатории Касперского» в Армении и Грузии Армен Карапетян.