• 10-09-2024 11:24:52   | Հայաստան  |  Հասարակություն
Ucom ընկերությունը կդառնա հոկտեմբերի 7-11-ը Հայաստանում կայանալիք գործարար խորհրդատվության միջազգային ամենահեղինակավոր CMC համաժողովի տեխնոլոգիական գործընկերը։ Համագործակցության շրջանակներում, Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը համաժողովում հանդես կգա որպես խոսնակ՝ «Տեխնոլոգիական առաջընթացը և կայուն շրջակա միջավայրը» թեմայի շուրջ անդրադառնալով արդիական և կարևոր ուղղությունների։
Միջազգային CMC համաժողովը հայաստանյան խորհրդատվական և գործարար համայնքի նշանակալի իրադարձություններից մեկն է, որը նախաձեռնել է Կառավարման խորհրդատվության Հայաստանի ինստիտուտը (IMC Հայաստան) և 2024 թվականին անց է կացվում Հայաստանում՝ իր հարկի տակ հյուրընկալելով համաշխարհային լավագույն խորհրդատվական ընկերությունների ներկայացուցիչների ու հեղինակավոր խոսնակների։
«Նոր տեխնոլոգիաները կոչված են հեշտացնել մեր կյանքը, արագացնել գործընթացները, ավելի արդյունավետ դարձնել աշխատանքը։ Մենք որպես տեխնոլոգիաների հետ ուղիղ կապ ունեցող ընկերություն շատ հետաքրքրված ենք տեխնոլոգիական զարգացումով ու ուրախ ենք, որ նման թեմաների շուրջ մասնագիտական լուրջ քննարկումներ են տեղի ունենում Հայաստանում, ու միշտ սիրով աջակցում ենք նման միջոցառումներին», - նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
2024 թվականին համաժողովը «Թվային հորիզոններ. Միավորելով նորարարությունները կայուն ապագայի համար» խորագրի ներքո անդրադառնալու է ոլորտի մի շարք զարգացումների, այդ թվում՝ խորհրդատվության, թվայնացման, շրջակա միջավայրի, կայունության, բիզնես միջավայրի և մի շարք այլ ուղղությունների։
«Միջազգային միջոցառումների ձևաչափերը բացի գրավիչ ու կարևոր լինելուց, նաև մեծ հնարավորություններ են ստեղծում նեթվորքինգի ու ծանոթությունների համար։ Նման ձևաչափերից է նաև ամենամյա Միջազգային CMC համաժողովը, որն այս տարի մեզ հաջողվեց բերել Հայաստան։ Ուրախ եմ, որ մեր բիզնես միջավայրն ընկալում է այսօրինակ հնարավորությունները և այսօր հայտարարում ենք մեր գործընկերներից մեկի՝ Ucom ընկերության հետ համագործակցության մեկնարկի մասին։ Կսպասենք բոլորին հոկտեմբերի 7-11-ը՝ զրուցելու ապագայի բիզնես միջավայրի ու խորհրդատվական ծառայությունների մասին»,-ասաց IMC Armenia տնօրեն Սիլվա Մեսրոպյանը։
Համաժողովի շրջանակում Հայաստան կժամանեն ոլորտի առաջատար մասնագետներ ինչպիսիք են ITC-ի Առևտրի կայուն զարգացման բաժնի ղեկավար Ջոզեֆ Վոզնյակը, ամերիկյան McKinsey կորպորացիայի Ցյուրիխի գրասենյակի ներկայացուցիչ Լեոնիդ Կիրակոսյանը, առաջնորդության խորհրդատու Լարս Սուդմանը, Գործարար Դեյվիդ Յանգը և շատ ուրիշներ։
Խոսնակների և թեմաների մասին մանրամասն տեղեկատվությունն առկա է միջոցառման պաշտոնական կայքում։
Միջազգային CMC համաժողովի հարուստ օրակարգը նախատեսված է տարբեր ոլորտների կառավարման խորհրդատուների, բիզնեսի ոլորտով հետաքրքրված ներկայացուցիչների, խորհրդատվական ընկերությունների և բիզնեսի այլ ներկայացուցիչների համար։
CMC համաժողովի օրերին հոկտեմբերի 9-ին, Հայաստանում տեղի կունենա «Կոնստանտինուս» միջազգային մրցանակաբաշխությունը, որը համարվում է խորհրդատվական ոլորտի «Օսկարը»։ «Կոնստանտինուսը» մրցանակներ է սահմանել խորհրդատվական ոլորտում նորարար լուծումներ առաջարկող շուրջ 9 երկրներից ներկայացված նախագծերի համար, որոնց թվում այս տարի առաջին անգամ կան նաև հայկական ընկերություններ ու նախագծեր։
Համաժողովի մասին տեղեկատվությունը, գրանցումն ու տոմսերի մասին մանրամասները ևս ներկայացված են կայքում։

Компания Ucom выступит в качестве технологического партнер Международной CMC-конференции – самой престижной конференции в сфере консалтинга, которая пройдет с 7 по 11 октября в Армении. В рамках мероприятия запланировано выступление генерального директора компании Ucom Ральфа Йирикяна на тему «Технологический прогресс и окружающая среда», в котором будут затронуты текущие значимые тенденции сферы.
Международная конференция CMC — одно из самых значимых событий армянского консалтингового и бизнес-сообщества, инициированное Армянским институтом управленческого консалтинга (IMC Армения). Конференция пройдет в Армении в 2024 году и соберет представителей ведущих мировых консалтинговых компаний и престижных спикеров.
«Новые технологии призваны облегчить нашу жизнь, ускорить процессы и сделать работу более эффективной. Как компания, тесно связанная с технологиями, мы очень заинтересованы в их развитии и рады, что в Армении проводятся серьезные профессиональные дискуссии на такие темы. Мы всегда с радостью поддерживаем подобные мероприятия», — отметил генеральный директор компании Ucom, Ральф Йирикян.
В 2024 году в ходе конференции, которая пройдет под названием «Цифровые горизонты: объединяя инновации для устойчивого будущего», будут обсуждаться современные тенденции в таких направлениях, как консалтинг, цифровизация, окружающая среда, устойчивое развитие и бизнес-среда.
«Международные форматы мероприятий не только привлекательны, но и создают большие возможности для налаживания связей и обмена опытом. Одним из таких мероприятий является и ежегодная Международная конференция CMC, которую нам удалось привезти в Армению. Я рада, что наш бизнес осознает важность таких возможностей. Сегодня мы объявляем о начале сотрудничества с одним из партнеров — компанией Ucom. Будем ждать всех с 7 по 11 октября для обсуждения бизнес-среды будущего и консалтинговых услуг», — сказала директор IMC Армения Сильва Месропян.
В рамках конференции в Армению приедут ведущие эксперты области, в том числе руководитель отдела устойчивого развития торговли ITC Джозеф Возняк, представитель Цюрихского офиса компании McKinsey Леонид Киракосян, консультант по лидерству Ларс Судман, бизнесмен Дэвид Янг и многие другие. Подробная информация о спикерах и темах доступна на официальном сайте мероприятия.
Насыщенная программа Международной конференции CMC рассчитана на консультантов по менеджменту, представителей бизнеса и консалтинговых компаний.
9 октября, в рамках конференции CMC, в Армении состоится церемония вручения международной премии «Константинус», которая считается «Оскаром» в сфере консалтинга. В этом году премия будет вручена проектам из 9 стран, включая армянские компании.
Информацию о конференции, регистрации и билетах можно найти на сайте.
О IMC Армения: Армянский институт управленческого консалтинга (IMC Армения) был основан в декабре 2011 года с целью повышения квалификации армянских консультантов до международных стандартов. При поддержке ЕБРР BAS Армения, IMC Армения сосредоточен на развитии рынка услуг в Армении на основе лучших мировых практик. IMC Армения продвигает качество и этику управленческого консалтинга через международную сертификацию, профессиональное развитие и налаживание связей. Он стремится к членству в Международном совете институтов управленческого консалтинга (ICMCI), чтобы предложить престижную аккредитацию дипломированного консультанта по менеджменту (CMC).