Ուղերձ և Կոչ հայ ժողովրդին «Հայոց ցեղասպանության ժխտումը քրեական հանցագործություն է»
Հայաստանի Անկախության Հռչակագիրը հիմնարար իրավական փաստաթուղթ է, ընդունված Հայկական ԽՍՀ Գերագույն խորհրդի 1990 թվականի օգոստոսի 23-ի առաջին նստաշրջանում, որը հռչակում է պետության անկախության հաստատման գործընթացի սկիզբը և սահմանում է հայոց պետականության հիմնարար սկզբունքները։
Հայաստանի Անկախության Հռչակագիրը հանդիսանում է առաջին իրավական քաղաքական փաստաթուղթը, որն ամրագրում է հայ ժողովրդի ազատ կամքն ու իրավունքները և Հայոց ցեղասպանության հետևանքով աշխարհով մեկ փռված հայ ժողովրդի (յուրաքանչյուր հայի) զարգացման ուղենիշը։
Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Վազգեն Առաջինը Օրհնել է եւ հատուկ Սուրբ Մյուռոնով օծել է Հայաստանի Հանրապետության Անկախության Հռչակագիրը:
Անկախության հռչակագիրը չի կարող փոփոխվել կամ չեղյալ համարվել. ոչ ոք չի կարող փոխել այս հիմնարար փաստաթուղթը, որը ներկայացնում է ժողովրդի միասնական կամքը և ամրագրում նրա իրավունքները։
Հռչակագիրը հրապարակում է․ «Հայկական ԽՍՀ Գերագույն խորհուրդը՝ արտահայտելով Հայաստանի ժողովրդի միասնական կամքը, գիտակցելով իր պատասխանատվությունը հայ ժողովրդի ճակատագրի առջև համայն հայության իղձերի իրականացման և պատմական արդարության վերականգնման գործում, ելնելով մարդու իրավունքների համընդհանուր հռչակագրի սկզբունքներից և միջազգային իրավունքի հանրաճանաչ նորմերից, կենսագործելով ազգերի ազատ ինքնորոշման իրավունքը, հիմնվելով 1989 թվականի դեկտեմբերի 1-ի «Հայկական ԽՍՀ-ի և Լեռնային Ղարաբաղի վերամիավորման մասին» Հայկական ԽՍՀ Գերագույն խորհրդի և Լեռնային Ղարաբաղի Ազգային խորհրդի համատեղ որոշման վրա, զարգացնելով 1918 թվականի մայիսի 28-ին ստեղծված անկախ Հայաստանի Հանրապետության ժողովրդավարական ավանդույթները, խնդիր դնելով ժողովրդավարական, իրավական հասարակարգի ստեղծումը՝ հռչակում է անկախ պետականության հաստատման գործընթացի սկիզբը»:
Իսկ Հայաստանի Անկախության Հռչակագրի 11-րդ հոդվածում ասվում է. «Հայաստանի Հանրապետությունը սատար է կանգնում 1915 թվականին Օսմանյան Թուրքիայում և Արևմտյան Հայաստանում հայոց ցեղասպանության միջազգային ճանաչման գործին»:
Բոլոր նրանք, ովքեր ոտնահարել են հայ ժողովրդի ազատ կամքն ու իրավունքները, դավաճանել հայ ժողովրդին և հայկական պետությունը, հայ ժողովրդի պահանջով (յուրաքանչյուր հայի), պետք է անհապաղ կանգնեն Հայկական քաղաքակրթական զինվորական տրիբունալի հատուկ քրեական դատարանի առաջ։
Դոնմեի կողմից կազմակերպված ու ծրագրավորված և թուրքերի ու քրդերի ձեռքով իրականացված՝ հայերի, հույների, ասորիների, եզդիների, ալևիների, զազաների և այլ բնիկ ժողովուրդների, ինչպես նաև Արևմտյան Կասպիայի տարածաշրջանի բնիկ ժողովուրդների Ցեղասպանությունը, Մեծագույն Մշակութասպանությունը և Հայրենասպանությունը՝ քրեորեն պատժելի արարք է։
Եթե Հայաստանի գլխավոր դատախազն անհապաղ քրեական գործ չի հարուցում և չի ձերբակալում Հայոց ցեղասպանությունը ժխտելու հարցում ներգրավված մարդկանց, ապա ինքը՝ գլխավոր դատախազը, իր գործողություններով կամ անգործությամբ՝ ընդդիմանում է Հայոց ցեղասպանության ժխտման քրեականացմանը և կատարում է քրեական հանցագործություն, ոչ միայն հայ ժողովրդի (յուրաքանչյուր հայի), այլեւ ցեղասպանությունը վերապրած բոլոր ստեղծագործ ժողովուրդների նկատմամբ։
«...Ուրիշի վիշտ գոյություն չունի,
Ով վախենում է դա հաստատել.
Հավանաբար, կամ սպանում է,
Կամ պատրաստվում է դառնալ մարդասպան...»:
(Կ. Սիմոնով)
Տիեզերքը առաջնորդվում է խորհուրդներով և իմաստություններով։ Դրանք են ձեւակերպում պետություններն ու կայսրությունները, ժողովուրդներն ու հասարակությունները։ «Ցեղասպան Լաչինը» որպես ԱՊՀ մշակութային մայրաքաղաք սահմանելով՝ որոշվում է նման քաղաքական միավորման բուն էությունը։ Ստեղծագործական խորհուրդների ու իմաստությունների կորուստը և մակաբուծության կեղծ գաղափարների ձեռքբերումը կոշտ կերպով ցուցադրում է տվյալ էության հետագիծը։ Ընտրության իրավունքը պատկանում է բոլորին, ներառյալ. Խորհրդարանին, ԱԳՆ-ին, Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազին։
Նույնիսկ հաշվի առնելով Կակիստոկրատների կառավարության ծայրահեղ բյուրոկրատացումը և ակնհայտ դեգրադացումը, նրանց գործողությունները ապշեցնում են երեսպաշտությամբ ու անհամարժեքությամբ, ցուցադրելով իրականացվող Մերիտոցիդի հանդեպ նրանց անտեղյակությունը:
Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի առաջնային աղբյուրների գողությունը, թուրքական մտածելակերպով կրթվելը, Հայոց ցեղասպանության ժխտումը, Արցախում հայկական մշակութային ժառանգության ոչնչացման գործընթացի նկատմամբ անտարբերությունը, Ադրբեջանի կողմից օկուպացված Լաչին քաղաքը ԱՊՀ մշակութային մայրաքաղաք հռչակելը, որն իրականում Արցախի հայերի շրջափակումն ու էթնիկ զտումներն իրականացնելու գլխավոր հանգուցակետն էր, կհանգեցնի նրան, որ նրանք կարող են Դոնմեի հետ համատեղ հռչակել Գյանջան (Գանձակ), Սումգայիթը, Բաքուն (Բաքուրակերտ), Շուշին («որպես Շուշա թուրքերի մշակույթի կենտրոն») ԱՊՀ մշակութային մայրաքաղաքներ, որպես «Հայերի եւ այլ բնիկ ժողովուրդների ցեղասպանության փառքի» քաղաքներ, որպես սկզբունք որդեգրելով՝ «Ցեղասպանությունը՝ որպես «առաջադեմության» քաղաքակրթական ցուցանիշ։

• 15-11-2024 15:35:07   | Армения  |  Объявления
Декларация о независимости Армении - основополагающий правовой документ, принятый на первой сессии Верховного Совета Армянской ССР 23 августа 1990 года, в котором провозглашается начало процесса утверждения независимости государства и излагаются фундаментальные принципы армянской государственности.
Декларация о независимости Армении является Первым правовым политическим документом, где закреплены свободная воля и права армянского народа, и дорожной картой для армянского народа (каждого армянина) рассеянного на планете Земля, в следствии Геноцида армян.
Его Святейшество Верховный Патриарх и Католикос всех армян – первоиерарх Армянской
Апостольской церкви Вазген Первый подготовил особое Миро, осветил Святое Миро и помазал Миром Декларацию независимости Республики Армения.
Декларация о независимости не может быть изменена и отменена: никто не может изменить этот основополагающий документ, где представлена единая воля народа и закреплены его права.
Декларация провозглашает: «Выражая единую волю народа Армении, сознавая свою ответственность за судьбу армянского народа в осуществлении чаяний всех армян и восстановлении исторической справедливости, исходя из принципов Всеобщей декларации прав человека и общепризнанных норм международного права, претворяя в жизнь право наций на свободное самоопределение, основываясь на совместном Постановлении Верховного Совета Армянской ССР и Национального Совета Нагорного Карабаха от 1 декабря 1989 года «О воссоединении Армянской ССР и Нагорного Карабаха», развивая демократические традиции образованной 28 мая 1918 года независимой Республики Армения, имея целью создание демократического, правового общества,»
А статья 11 Декларации о независимости Армении гласит: «Республика Армения выступает за международное признание Геноцида армян 1915 года в Османской Турции и Западной Армении.»
Те, кто нарушил свободную волю и права армянского народа, предал армянский народ и армянское государство, по требованию армянского народа (каждого армянина) должны немедленно предстать перед Специальным уголовным судом военного Трибунала армянской цивилизации.
Отрицание организованной и запрограммированной со стороны дёнме, и реализованной руками турок и курдов Геноцид, Величайший Культуроцид  и Патриоцид армян, греков, ассирийцев, езидов, алеви, заза и других автохтонных народов, а также коренных народов в Западном Прикаспии (Азербайджане) — это уголовно наказуемый преступный акт.
Если Генеральный прокурор Армении немедля не возбуждает уголовное дело и не арестовывает за непризнание Геноцида армян причастных к этому лиц, то сам Генеральный прокурор также своими действиями или бездействиями против криминализации за отрицания Геноцида армян совершает уголовно наказуемое злодеяние не только против армянского народа (каждого армянина), но и против переживших Геноцид созидательных народов.
«…Чужого горя не бывает,
Кто это подтвердить боится, -
Наверно, или убивает,
Или готовится в убийцы…»
(К. Симонов)
Вселенной движут смыслы. Смыслы определяют государства и империи, народы и социумы.  Определив «Геноцидальный Лачин» культурной столицей СНГ, определяется сама сущность подобного политического объединения. Потеря созидательных смыслов и обретение смыслов паразитизма жестко выстраивают траекторию движения данной сущности. Право выбора за каждым, в т.ч. Парламента, внешнеполитического ведомства, Генерального прокурора Армении!
Даже с учетом крайней бюрократизации и очевидной деградации Правительства какистократов, их действия поражают демагогичностью и неадекватностью, выдавая неосведомленность в происходящем Меритоциде.
Кража первоисточников из Музея-института Геноцида армян, получение образования с турецкой ментальностью, отрицание Геноцида армян, безразличие к процессу уничтожения армянского культурного наследия в Арцахе, объявление культурной столицей СНГ оккупированный азербайджанцами г. Лачин (Бердзор) - блокадный пункт этнических чисток армян Арцаха, приведет к тому, что они могут  совместно с дёнме объявлять города Гянджа (Гандзак), Сумгаит, Баку (Бакуракерт), Шуши («как центр культуры турок шуша») культурными столицами СНГ, как города «славы Геноцида армян и других автохтонных народов» под девизом «Геноцид как цивилизационный маркер «прогрессивности».