ՀԱՅԱՍՏԱՆՑԻ ԳՐՈՍՄԱՅՍՏԵՐ ԼԻԼԻԹ ՄԿՐՏՉՅԱՆԸ ՇԱՐՈՒՆԱԿՈՒՄ Է<br /> ՊԱՅՔԱՐԸ «ՆՈԿԱՈՒՏ» ՄՐՑԱԿԱՐԳՈՎ ՇԱԽՄԱՏԻ ԱՇԽԱՐՀԻ ԱՌԱՋՆՈՒԹՅՈՒՆՈՒՄ<br />
ՀԱՅԱՍՏԱՆՑԻ ԳՐՈՍՄԱՅՍՏԵՐ ԼԻԼԻԹ ՄԿՐՏՉՅԱՆԸ ՇԱՐՈՒՆԱԿՈՒՄ Է
ՊԱՅՔԱՐԸ «ՆՈԿԱՈՒՏ» ՄՐՑԱԿԱՐԳՈՎ ՇԱԽՄԱՏԻ ԱՇԽԱՐՀԻ ԱՌԱՋՆՈՒԹՅՈՒՆՈՒՄ
• 04-09-2008 19:00:00   | Ռուսաստան  |  Սպորտ
ՆԱԼՉԻԿ, 4 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Ռուսաստանի Նալչիկ քաղաքում «Նոկաուտ» մրցակարգով անցկացվող շախմատի աշխարհի կանանց առաջնությունում օգոստոսի 4-ին նշանակված են 3-րդ փուլի առաջին պարտիաները: Լիլիթ Մկրտչյանի մրցակիցն է Հարիկա Դրոնավալին (Հնդկաստան): Ամերիկաբնակ Կատերինա Յոհունյանը լրացուցիչ մրցամարտում պարտվեց Իննա Գապոնենկոյին (Ուկրաինա) եւ դուրս մնաց հետագա պայքարից: Այսպիսով, հաղթողի կոչման համար մրցավեճը շարունակում են 16 շախմատիստուհիներ:

ГРОССМЕЙСТЕР ИЗ АРМЕНИИ ЛИЛИТ МКРТЧЯН ПРОДОЛЖАЕТ БОРЬБУ НА<br /> ЧЕМПИОНАТЕ МИРА ПО ШАХМАТАМ ПО СИСТЕМЕ "НОКАУТ"<br /> " />
ГРОССМЕЙСТЕР ИЗ АРМЕНИИ ЛИЛИТ МКРТЧЯН ПРОДОЛЖАЕТ БОРЬБУ НА
ЧЕМПИОНАТЕ МИРА ПО ШАХМАТАМ ПО СИСТЕМЕ "НОКАУТ"
• 04-09-2008 19:00:00   | Ռուսաստան  |  Спорт
НАЛЬЧИК, 4 СЕНТЯБРЯ, НОЯН ТАПАН. На чемпионате мира по шахматам по системе "Нокаут" среди женщин, проходящем в российском городе Нальчик, на 4 августа назначены первые партии 3-го тура. Соперницей Лилит Мкртчян является Харика Дронавали из Индии. Проживающая в Америке Катерина Йогунян в дополнительной встрече потерпела поражение от Инны Гапоненко (Украина) и выбыла из дальнейшей борьбы. Таким образом, соревнования на звание победителя продолжают 16 шахматисток.