04-06-2025 11:26:00 | Հայաստան | Հասարակություն
Ucom-ն իր բաժանորդների համար ավելի մատչելի է դարձնում ամառային արձակուրդների ընթացքում կապի մեջ մնալը՝ նոր «uTravel 3 ԳԲ» ռոումինգ փաթեթի շնորհիվ։
«uTravel 3 ԳԲ» ռոումինգ փաթեթը բաժանորդներին հնարավորություն է տալիս ամռանը ռոումինգում օգտվել ավելի շատ ինտերնետից ավելի մատչելի գնով։ Փաթեթը մշակվել է ամենապահանջված եվրոպական և հայտնի ծովափնյա ուղղությունների համար, որոնք են Վրաստանը, ԱՄԷ-ն, Եգիպտոսը, Հունաստանը, Կիպրոսը, Մոնտենեգրոն, Իտալիան և Իսպանիան:
Այս փաթեթի համար բաժանորդները կվճարեն ընդամենը 4990 դրամ ու կունենան 3 ԳԲ ինտերնետ 7 օրվա համար՝ իրենց հանգիստն ավելի հիշարժան դարձնելու ու տպավորություններով ընկերների հետ կիսվելու համար։ Փաթեթը հասանելի կլինի մայիսի 29-ից մինչև սեպտեմբերի 30-ը։
Նշենք, որ Վրաստանում փաթեթը գործում է բոլոր հասանելի օպերատորների ցանցերում, իսկ մյուս երկրներում՝ համապատասխան օպերատորի ցանցին միանալու դեպքում։
«Դեռ անցած տարի մենք ներկայացրել էինք 1 ԳԲ տրամադրող փաթեթ, բայց շուտով հասկացանք, որ ինտերնետի այդ ծավալն էլ չի բավարարում մեր բաժանորդների աճող պահանջներին։ Ու ահա, այս տարի արդեն հանդես ենք գալիս նոր առաջարկով։ Ucom-ի համար սկզբունքային է, որ մեր բաժանորդների թվային փորձառությունը լինի կատարյալ և լիարժեք՝ անկախ նրանց գտնվելու վայրից, ու արտասահմանն էլ այս առումով չպիտի բացառություն լինի», - նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
«uTravel 3ԳԲ» փաթեթն ակտիվացնելու համար անհրաժեշտ է հավաքել *121*32#։ Այն կարելի է ակտիվացնել նաև Ucom հավելվածի միջոցով:
Հիշեցնենք, որ փաթեթից օգտվելու համար անհրաժեշտ է ռոումինգ ծառայությունը ակտիվացնել մինչև Հայաստանից մեկնելը՝ Ucom հավելվածի օգնությամբ կամ հավաքելով *121#:

04-06-2025 11:19:00 | Армения | Общество
Ucom делает связь во время летних каникул более доступной для своих абонентов благодаря роуминг-пакету «uTravel 3 ГБ».
Пакет «uTravel 3 ГБ» позволяет абонентам использовать в роуминге летом больше интернета по более выгодной цене. Пакет разработан для самых популярных европейских и пляжных направлений, включая Грузию, ОАЭ, Египет, Грецию, Кипр, Черногорию, Италию и Испанию.
За 3 ГБ интернета, действующего в течение 7 дней, абоненты будут платить всего 4.990 драмов, чтобы сделать свои каникулы более запоминающимися и делиться впечатлениями с друзьями. Пакет будет доступен с 29 мая по 30 сентября.
Стоит отметить, что в Грузии пакет действует при присоединении к любой доступной локальной сети, а в других странах — при подключении к сети соответствующего оператора.
«Еще в прошлом году мы представили пакет, предоставляющий 1 ГБ интернета, но вскоре поняли, что этот объем данных не удовлетворяет растущим потребностям наших абонентов. И вот, в этом году мы уже предлагаем новое решение. Для Ucom принципиально, чтобы цифровой опыт наших абонентов был идеальным и полным, независимо от их местоположения, и заграница в этом плане не должна быть исключением», - сказал генеральный директор компании Ucom Ральф Йирикян.
Чтобы активировать пакет «uTravel 3ГБ», необходимо набрать *121*32#. Также его можно активировать через приложение Ucom.
Напомним, что для использования пакета услуги роуминга необходимо активировать перед выездом из Армении, через приложение Ucom, или набрав короткий номер *121#.