Կարևորը այս պահի դրությամբ 12.07.25, 23:59
Արցախի ՄԻՊ Գեղամ Ստեփանյանը նշել է, որ ցուցարարները նախկինում ներկայացրել էին 12 պահանջներից բաղկացած փաստաթուղթ, սակայն քննարկվել են միայն սոցիալական հարցերը, իսկ մյուս պահանջները, ինչպիսիք են՝ Արցախ վերադարձը, մշակութային ժառանգության պահպանումը, բանտարկյալների ազատումը և այլն, ՀՀ իշխանությունների կողմից անտեսվում են։
Ցուցարարները իշխանություններից պահանջում են հարթակ ստեղծել, որտեղ արցախցիները կկարողանան խոսել իրենց իրավունքների մասին։
Միջազգային հարաբերություններ
Նոր Կալեդոնիա. Նոր պետության ստեղծման համաձայնագիր
Փարիզի արվարձանում կնքվել է Նոր Կալեդոնիա պետության ստեղծման մասին համաձայնագիրը։ Փաստաթուղթը նախատեսում է նոր պետության ստեղծում՝ մասամբ կախված Ֆրանսիայից։
Նոր Կալեդոնիայի բնակիչները կստանան առանձին քաղաքացիություն և կկարողանան ունենալ երկու անձնագիր։
Էմանուել Մակրոնը հայտարարել է. «Ավելի քան տասը օր տևած քննարկումներից հետո Նոր Կալեդոնիայի ընտրված ներկայացուցիչները և պետության ներկայացուցիչները պատմական համաձայնության են հասել։ Նոր Կալեդոնիա պետությունը Հանրապետության կազմում. խաղադրույքը վստահության վրա է։ ...Ժամանակն է հարգանքի, կայունության և բարի կամքի միավորման՝ ընդհանուր ապագա կառուցելու համար»։
Ռուս-Կորեական հարաբերություններ
Սերգեյ Լավրովը (գրկելով Կիմ Չեն Ընին). «Բարև, շատ... շատ ուրախ եմ Ձեզ տեսնել»։
Կիմ Չեն Ընը. «Մեկ տարի է անցել մեր հանդիպումից...»։
Լավրով. «Դուք դեռ ծխում եք, և ես էլ եմ ծխում»։
Հայ-Ֆրանսիական հարաբերություններ
Ալեն Սիմոնյանը աշխատանքային այցով գտնվում է Ֆրանսիայում։ Սիմոնյանը հանդիպել է Ֆրանսիայի Սենատի նախագահի հետ։
Շնորհակալություն է հայտնել Ֆրանսիային Հայաստանի տարածքային ամբողջականության, ինքնիշխանության և կայուն զարգացման հարցերում ցուցաբերած հաստատակամ աջակցության համար։
Քննարկվել են հայ-ֆրանսիական և հայ-եվրոպական հարաբերությունները, Հայաստանում ժողովրդավարական բարեփոխումները, ինչպես նաև Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության համաձայնագիր կնքելու անհրաժեշտությունը։
Տնտեսություն և առևտուր
Հայաստանում հեղուկ գազի գների աճ
Հայաստանում հեղուկ գազի գները կտրուկ աճել են՝ վերջին շաբաթվա ընթացքում 120 դրամից հասնելով 150-160 դրամի մեկ լիտրի դիմաց։
Պատճառը Վրաստանի տարածքում գազով ավելի քան 100 ցիստերնի ուշացումն է։ Ռուսաստանից գազի գնման գները չեն փոխվել։
ԱՄՆ-ԵՄ/Մեքսիկա առևտրային լարվածություն
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը նամակներ է հղել Եվրոպական հանձնաժողովի նախագահ Ուրսուլա ֆոն դեր Լայենին և Մեքսիկայի նախագահին՝ տեղեկացնելով օգոստոսի 1-ից ԵՄ-ից և Մեքսիկայից ներմուծվող ապրանքների վրա 30% մաքսատուրք սահմանելու մասին։
Եվրահանձնաժողովի ղեկավար Ուրսուլա ֆոն դեր Լայենը հայտարարել է, որ Եվրամիությունը հակաքայլեր կձեռնարկի ԱՄՆ-ի դեմ, եթե առևտրային բանակցությունները ձախողվեն։ Միաժամանակ նա ընդգծել է, որ Բրյուսելը դեռևս հույս ունի մինչև օգոստոսի 1-ը համաձայնագիր կնքել Վաշինգտոնի հետ։
Ուրսուլա ֆոն դեր Լայենը X-ում. «ԵՄ-ից արտահանման 30%-անոց մաքսատուրքը վնաս կհասցնի ձեռնարկություններին, սպառողներին և հիվանդներին Ատլանտյան օվկիանոսի երկու կողմերում։ Մենք կշարունակենք աշխատել մինչև օգոստոսի 1-ը համաձայնության հասնելու ուղղությամբ։ Միաժամանակ, մենք պատրաստ ենք պաշտպանել ԵՄ շահերը համաչափ հակաքայլերի հիման վրա»։
Թրամփ. «Եթե Եվրոպական միությունը մաքսատուրքեր սահմանի ԱՄՆ-ի դեմ, մենք ի պատասխան կավելացնենք մեր մաքսատուրքերը»։
ԱՄՆ գանձապետարանի հունիսյան պրոֆիցիտ
CNBC-ի փոխանցմամբ՝ ԱՄՆ գանձապետարանը հունիսին անսպասելի պրոֆիցիտ է գրանցել՝ շնորհիվ մաքսատուրքերից ստացվող եկամուտների աճի։ Եկամուտներն աճել են 13%-ով՝ նախորդ տարվա հունիսի համեմատ, իսկ ծախսերը նվազել են 7%-ով։
Ընդհանուր առմամբ, ֆինանսական տարվա սկզբից դեֆիցիտը կազմում է 1,34 տրլն դոլար՝ 5%-ով ավելի, քան նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածում։ Սակայն օրացուցային տարով վերահաշվարկելիս դեֆիցիտը նույնիսկ կրճատվել է 1%-ով։
Նմանատիպ պրոֆիցիտ հունիսին վերջին անգամ գրանցվել է 2017 թվականին՝ Դոնալդ Թրամփի առաջին պաշտոնավարման ընթացքում։
ԱՄՆ-Հնդկաստան. Առևտրային համաձայնագիր
Bloomberg-ի փոխանցմամբ՝ ԱՄՆ-ը և Հնդկաստանը մոտ են ցածր սակագներով առևտրային համաձայնագրի կնքմանը։
Իրանի միջուկային ծրագիր
Իրանի ԱԳ նախարար Աբբաս Արաղչին.
«ՄԱԳԱՏԷ-ի հետ մեր համագործակցությունը չի դադարել, այն նոր ձևաչափ է ստացել»։
«Մենք ոչ մի համաձայնագիր չենք ունենա, որտեղ չի լինի հարստացում»։
«Իրանի հարստացման իրավունքը պետք է հարգվի։ Հարստացումը իրանցի գիտնականների մեծ գիտական ձեռքբերումն է, և մենք կպաշտպանենք այդ ձեռքբերումը։ Այդ ձեռքբերումը պահպանելու համար հսկայական ջանքեր են գործադրվել և բազմաթիվ զոհեր են տրվել։ Ավելին, հենց այս ժամանակահատվածում մենք պատերազմի մեջ մտանք, այսինքն՝ պատերազմը մեզ պարտադրվեց, և մենք պայքարեցինք դրա համար»։
Էներգետիկ համագործակցություն
SOCAR-ի և Սիրիայի կառավարության միջև հուշագիր
Բաքվում ստորագրվել է փոխըմբռնման հուշագիր SOCAR-ի և Սիրիայի կառավարության միջև։ Սիրիային գազի մատակարարումները կիրականացվեն Թուրքիայի տարածքով։
Ադրբեջանի պետական նավթային ընկերությունը (SOCAR) և Սիրիայի ազգային նավթային ընկերությունը ստորագրել են ռազմավարական համագործակցության հուշագիր էներգետիկ ոլորտում։ Համաձայն այս համաձայնագրի՝ SOCAR ընկերությունը Սիրիայում ներդրումներ կատարելու և գործունեություն ծավալելու իրավունք կստանա այնպիսի ուղղություններով, ինչպիսիք են նավթի հետախուզումը, նավթավերամշակման գործարանների կառուցումը և նավթագազային ոլորտի ենթակառուցվածքների զարգացումը։
Լրատվամիջոցներ և քաղաքականություն
Ադրբեջանի մամուլի խորհրդի և «Ռոսիա սեգոդնյա»-ի հակասությունները
Ադրբեջանի մամուլի խորհուրդը պատասխանել է Ռուսաստանի ժուռնալիստների միության դիմումին.
«Sputnik Ադրբեջան»-ի աշխատակիցները... ոչ մի կապ չունեն լրագրության ոլորտում իրենց մասնագիտական պարտականությունների կատարման հետ։
...նշված անձինք համագործակցել են ՌԴ ԱԴԾ-ի հետ և գտնվել են Ադրբեջանում՝ լրագրողական գործունեությանը չվերաբերող հանձնարարություններ կատարելու նպատակով։
Նրանց ձերբակալությունը օրինական միջոց է՝ ձեռնարկված գործող օրենսդրությանը լիովին համապատասխան և իրավական դաշտի շրջանակներում։
«Ռոսիա սեգոդնյա» մեդիախմբի գլխավոր տնօրեն Դմիտրի Կիսելյովը. «Ադրբեջանի մամուլի խորհրդի մեղադրանքները Sputnik Ադրբեջան-ի վերաբերյալ դատարկ են և անհիմն»։
Թրամփը լրատվամիջոցների մասին
«ԶԼՄ-ները կեղծ պատկեր են ստեղծում՝ դրանք ֆեյք են»։
«Ես իսկապես հիանում եմ ազնիվ լրագրությամբ, բայց դա շատ քիչ է։ Մենք դա գրեթե չունենք։ Եվ որպեսզի կրկին Միացյալ Նահանգները մեծ դարձնենք, մենք գոնե պետք է հասնենք ազնվության ավելի մեծ տոկոսի, քան հիմա է»։
«Ոչ ոք չի հասկանում, թե ինչու է ինչ-որ մեկը պատմություններ հորինում, որ Բայդենը լավ տեսք ունենա, մինչդեռ նա իրականում ակնհայտորեն անգործունակ էր»։
Անվտանգություն և պաշտպանություն
Իսրայել-Սիրիա հանդիպում Բաքվում
Իսրայելական Channel 13 հեռուստաալիքը հայտնում է, որ մոտ ապագայում Իսրայելի բարձրաստիճան ներկայացուցիչները Բաքվում կհանդիպեն Սիրիայի բարձրաստիճան պաշտոնյաների հետ։
Քրդական խմբավորումների առաջնորդների տեղափոխման հնարավորությունը ԱՄՆ
Bloomberg-ը (հղում անելով Թուրքիայում ԱՄՆ դեսպանին և Սիրիայի հարցերով հատուկ ներկայացուցիչ Թոմ Բարաքին). Վաշինգտոնը թույլ է տալիս ՔՊԿ և YPG քրդական խմբավորումների առաջնորդներին տեղափոխել ԱՄՆ, եթե դա կնպաստի զինված պայքարից հրաժարվելուն և խաղաղ քաղաքական կյանքին անցնելուն։
«Նման քայլերը կօգնեն խուսափել Անկարայի և Դամասկոսի հետ առճակատումից»։
«Սիրիայում քրդերի վերաինտեգրումը բարդ գործընթաց կլինի, բայց հուսով եմ, որ ապագայում կողմերը կկարողանան փոխզիջման հասնել»։
(ՔՊԿ-ն՝ ԱՄՆ-ում և ԵՄ-ում ահաբեկչական կազմակերպություն ճանաչված, հայտարարել է ինքնալուծարման մասին՝ նշելով, որ մտադիր է քրդական իրավունքներին հասնել խաղաղ միջոցներով)։
ԱՄՆ գլխավոր դատախազը աշխատանքից ազատել է Թրամփի դեմ գործերով զբաղվող ԱՆ աշխատակիցներին
ԱՄՆ գլխավոր դատախազը աշխատանքից ազատել է Արդարադատության նախարարության աշխատակիցներին, ովքեր աշխատել են Թրամփի դեմ ուղղված գործերով։
Տեխնոլոգիա և արհեստական բանականություն
Միութենական պետությունում ավանդական արժեքների վրա հիմնված ԱԲ ստեղծում
ԲԵԼՏԱ-ի փոխանցմամբ (հղում անելով Միութենական պետության պետքարտուղար Սերգեյ Գլազևին). Միութենական պետությունում կստեղծվի արհեստական բանականություն՝ հիմնված ավանդական արժեքների վրա և հասկանալի Բելառուսի և Ռուսաստանի բնակիչների համար։
Որոշ երիտասարդներ լիովին ապավինում են ԱԲ-ին ստեղծագործության մեջ, սակայն վերջին թեստերը ցույց են տվել, որ արևմտյան ԱԲ-ները կարող են ցուցաբերել ռասիզմ և նացիզմ։ Ուստի կարևոր է զգուշորեն վերաբերվել ԱԲ-ում դրված արժեքներին։
Կենդանիների հետ շփման հնարավորություն ԱԲ-ի միջոցով
The Guardian-ը գրում է, որ մարդիկ կկարողանան շփվել ընտանի կենդանիների հետ՝ շնորհիվ ԱԲ-ի։ Անասնաբույժները, նյարդակենսաբանները, փիլիսոփաները, հոգեբանները և այլ մասնագետներ նյարդացանցերին կսովորեցնեն վերլուծել կենդանիների սովորությունները։
Ավիացիոն պատահարներ
Boeing 787 Dreamliner-ի վթար
BBC-ն հայտնում է, որ Air India ավիաընկերության Boeing 787 Dreamliner ինքնաթիռի վթարի նախնական զեկույցում նշվում է, որ վառելիքի մատակարարումն անջատված է եղել։
Հնդկաստանի Ավիացիոն միջադեպերի հետաքննության բյուրոյի 15 էջանոց զեկույցում ասվում է, որ թռիչքից անմիջապես հետո վառելիքի մատակարարման երկու անջատիչներն էլ «cut off» (այսինքն՝ «անջատված») դիրքի են բերվել «run» (այսինքն՝ «աշխատող») դիրքից։
Այս անջատիչներն օգտագործվում են շարժիչները գործարկելու և կանգնեցնելու համար, երբ ինքնաթիռը գետնի վրա է։
Թռիչքի վերջին ակնթարթներին օդաչուների միջև խոսակցության ձայնագրության մեջ լսվում է, թե ինչպես է նրանցից մեկը մյուսին հարցնում, թե ինչու է նա «սեղմել cut-off»։ Երկրորդ օդաչուն պատասխանում է, որ դա չի արել։
Այս խոսակցությունից հետո անջատիչները տեղափոխվել են այն դիրք, որում դրանք պետք է լինեն թռիչքի ընթացքում։ Ինքնաթիռի անկման պահին մեկ շարժիչն արդեն հզորություն էր հավաքում, իսկ երկրորդը գործարկված էր, բայց դեռ հզորություն չէր հավաքում։
Reuters-ը նշում է, որ զեկույցը նոր հարցեր է առաջացնում վառելիքի մատակարարման կարևոր անջատիչների տեղադրման վերաբերյալ, սակայն ենթադրվում է, որ Boeing-ը և շարժիչների արտադրողը որևէ ակնհայտ պատասխանատվություն չեն կրում աղետի համար։
Առողջապահություն
Օրգանների փոխպատվաստում Կիևի «Օխմատդիտ»-ում
Կիևի «Օխմատդիտ» հիվանդանոցի փոխպատվաստողները առաջին անգամ երեք այլ երեխաների են փոխպատվաստել ուղեղի մահը արձանագրված աղջկա օրգանները։ Վիրահատել են հրետակոծության տակ։
Հետմահու դոնորության համաձայնություն տված ծնողների հերոսական որոշման շնորհիվ երեք երեխայի կյանք է փրկվել. 16-ամյա աղջկան փոխպատվաստվել է լյարդ, 14-ամյա տղային՝ երիկամներ, իսկ 12-ամյա աղջկան՝ սիրտ։ Նրանց համար սա կենդանի մնալու միակ հնարավորությունն էր։
Մշակույթ
«Ոսկե ծիրան» միջազգային կինոփառատոն Երևանում
Երևանի քաղաքապետարանը հայտնում է, որ հուլիսի 13-ին Երևանում մեկնարկում է հեղինակավոր «Ոսկե ծիրան» միջազգային կինոփառատոնը։
Մեկ շաբաթով մայրաքաղաքը կդառնա համաշխարհային կինեմատոգրաֆիայի կենտրոն՝ հյուրընկալելով տասնյակ հայտնի ռեժիսորների, պրոդյուսերների, դերասանների և արվեստի ներկայացուցիչների։

Key Updates 12.07.25, 23:59
Artsakh Human Rights Defender Gegham Stepanyan noted that rally participants had previously submitted a document with 12 demands, but only social issues were addressed, while other demands, such as return to Artsakh, preservation of cultural heritage, release of prisoners, etc., are being ignored by the Armenian authorities.
The rally participants demand that the authorities create a platform where Artsakh residents can discuss their rights.
International Relations
New Caledonia: Agreement on the Creation of a New State
An agreement on the creation of the state of New Caledonia has been concluded in a suburb of Paris. The document provides for the creation of a new state, partially dependent on France.
Residents of New Caledonia will receive separate citizenship and will be able to hold two passports.
Emmanuel Macron stated: "After more than ten days of discussions, the elected representatives of New Caledonia and state representatives have reached a historic agreement. The State of New Caledonia within the Republic: a gamble on trust. ...The time has come for respect, stability, and the unification of good will to build a common future."
Russian-Korean Relations
Sergei Lavrov (embracing Kim Jong Un): "Hello, very... very glad to see you."
Kim Jong Un: "It's been a year since we met..."
Lavrov: "You still smoke, and I smoke."
Armenian-French Relations
Alen Simonyan is on a working visit to France. Simonyan met with the President of the French Senate.
He expressed gratitude for France's strong support on issues of Armenia's territorial integrity, sovereignty, and sustainable development.
They discussed Armenian-French and Armenian-European relations, democratic reforms in Armenia, as well as the need to conclude a peace agreement between Armenia and Azerbaijan.
Economy and Trade
Sharp Rise in LPG Prices in Armenia
Prices for liquefied petroleum gas (LPG) in Armenia have sharply increased from 120 to 150-160 drams per liter over the past week.
The reason is a delay of over 100 gas tankers in Georgia. Purchase prices for gas from Russia have not changed.
US-EU/Mexico Trade Tensions
US President Donald Trump sent letters to European Commission President Ursula von der Leyen and the President of Mexico, informing them of the introduction of 30% tariffs on goods supplied from the EU and Mexico starting August 1.
European Commission head Ursula von der Leyen stated that the European Union will introduce countermeasures against the US if trade negotiations fail. She emphasized that Brussels still hopes to conclude an agreement with Washington by August 1.
Ursula von der Leyen on X: "A 30% tariff on EU exports will harm businesses, consumers, and patients on both sides of the Atlantic. We will continue to work towards an agreement by August 1. At the same time, we are ready to protect EU interests based on proportionate countermeasures."
Trump: "If the European Union imposes tariffs against the United States, we will increase tariffs in response."
US Treasury Records June Surplus
CNBC reported that the US Treasury recorded an unexpected surplus in June due to increased tariff revenues. Revenues rose by 13% compared to last June, while expenditures decreased by 7%.
Overall, the deficit since the beginning of the fiscal year stands at $1.34 trillion, 5% higher than in the same period last year. However, when recalculated for the calendar year, the deficit even decreased by 1%.
The last time a similar surplus was recorded in June was in 2017, during Donald Trump's first term.
US-India Trade Agreement
Bloomberg reported that the US and India are close to a trade agreement with reduced tariffs.
Iran's Nuclear Program
Iranian Foreign Minister Abbas Aragchi:
"Our cooperation with the IAEA has not stopped; it has taken on a new format."
"We will not have any agreement that does not include enrichment."
"Iran's right to enrichment must be respected. Enrichment is a great scientific achievement of Iranian scientists, and we will protect this achievement. Enormous efforts and numerous sacrifices have been made to preserve this achievement. Moreover, it was during this period that we entered the war, that is, the war was imposed on us, and we fought for it."
Energy Cooperation
Memorandum of Understanding Between SOCAR and the Government of Syria
A memorandum of understanding has been signed in Baku between SOCAR and the Government of Syria. Gas supplies to Syria will be carried out via Turkey.
The State Oil Company of Azerbaijan (SOCAR) and the Syrian National Oil Company have signed a memorandum of strategic cooperation in the energy sector. According to this agreement, SOCAR will have the right to invest and operate in Syria in areas such as oil exploration, construction of oil refineries, and development of oil and gas infrastructure.
Media and Politics
Disputes Between the Press Council of Azerbaijan and "Rossiya Segodnya"
The Press Council of Azerbaijan responded to an appeal from the Union of Journalists of Russia:
"Employees of 'Sputnik Azerbaijan'... are in no way connected with the performance of their professional duties in the field of journalism."
"...the mentioned individuals cooperated with the FSB of the Russian Federation and were in Azerbaijan to carry out assignments unrelated to journalistic activities."
"Their detention is a lawful measure taken in full compliance with current legislation and within the legal framework."
Dmitry Kiselev, Director General of the "Rossiya Segodnya" media group: "The accusations of the Press Council of Azerbaijan regarding Sputnik Azerbaijan are empty and baseless."
Trump on the Media
"The media creates a fake picture – they are fake."
"I really admire honest journalism – but there's very little of it. We really have almost none of it. And to make America great again, we at least need to achieve a greater percentage of honesty than we have now."
"Nobody understands why someone makes up stories to make Biden look good when he has been so blatantly incompetent?"
Security and Defense
Israel-Syria Meeting in Baku
Israel's Channel 13 television reported that high-ranking Israeli officials will hold a meeting with high-ranking Syrian officials in Baku in the near future.
Possibility of Relocating Kurdish Group Leaders to the US
Bloomberg (citing US Ambassador to Turkey and Special Representative for Syria, Tom Barrack): Washington allows for the possibility of relocating leaders of the Kurdish groups PKK and YPG to the country if this contributes to their renunciation of armed struggle and transition to peaceful political life.
"Such steps will help avoid confrontation with Ankara and Damascus."
"The reintegration of Kurds in Syria will be a complex process, but I hope that in the future the parties will be able to reach a compromise."
(The PKK, recognized as a terrorist organization in the US and EU, announced its self-dissolution, stating its intention to pursue Kurdish rights by peaceful means).
US Attorney General Fired Justice Department Employees Working on Cases Against Trump
The US Attorney General fired Justice Department employees who were working on cases against Trump.
Technology and Artificial Intelligence
Creation of AI Based on Traditional Values in the Union State
BELTA (citing State Secretary of the Union State Sergei Glazyev): An artificial intelligence will be created in the Union State based on traditional values and understandable to the residents of Belarus and Russia.
Some young people rely entirely on AI for creativity, but recent tests have shown that Western AIs can exhibit racism and Nazism. Therefore, it is important to be cautious about the values embedded in AI.
Ability to Communicate with Pets Through AI
The Guardian reports that people will be able to communicate with pets thanks to AI. Veterinarians, neuroscientists, philosophers, psychologists, and other specialists will train neural networks to analyze animal behavior.
Aviation Incidents
Boeing 787 Dreamliner Crash
BBC reported that in the preliminary report on the crash of the Air India Boeing 787 Dreamliner, it was stated that the fuel supply was cut off.
The 15-page report by the Indian Aircraft Accident Investigation Bureau states that both fuel supply switches were moved to the "cut off" position from the "run" position shortly after takeoff.
These toggles are used to start and stop engines when the aircraft is on the ground.
In the recording of conversations between the pilots in the last moments of the flight, one of them is heard asking the other why he "pressed cut-off." The second pilot replies that he did not.
After this conversation, the switches were moved to the position they should be in during flight. At the time of the crash, one engine was already gaining thrust, and the second was started but not yet gaining thrust.
Reuters notes that the report raises new questions about the placement of critical fuel supply switches, but it also suggests that Boeing and the aircraft engine manufacturer bear no obvious responsibility for the disaster.
Healthcare
Organ Transplants at "Okhmatdyt" in Kyiv
Transplant surgeons at "Okhmatdyt" in Kyiv have for the first time transplanted organs from a girl declared brain dead to three other children. The operations had to be performed under shelling.
Thanks to the heroic decision of the parents, who gave consent for posthumous donation, the lives of three children were saved: a 16-year-old girl received a liver transplant, a 14-year-old boy received kidneys, and a 12-year-old girl received a heart. For them, this was the only chance to survive.
Culture
"Golden Apricot" International Film Festival in Yerevan
Yerevan City Hall announced that the prestigious "Golden Apricot" International Film Festival will kick off in Yerevan on July 13.
For a week, the capital will become a center of world cinema, hosting dozens of renowned directors, producers, actors, and art representatives.