09-03-2026 15:00:03 | Հայաստան | Հասարակություն
Ucom-ի աջակցությամբ կրկին կկայանա «ԴեմԱռԴեմ. Սերունդների երկխոսություն» ամենամյա մարզային ֆորումը, որը կազմակերպվում է «Մարզերի երեխաները մարզերում» (ՄԵՄ) ՀԿ-ի կողմից։
Սերունդների երկխոսությունն ապահովելու համար մեկ վայրում բոլոր մարզերից հավաքվելու են մոտ 400 պատանիներ և երիտասարդներ, ինչպես նաև շուրջ 200 փորձառու մասնագետներ և հաջողակ գործարարներ։ Ֆորումի առանցքում 8 պատանի խոսնակներ են, որոնք բեմից կիսվելու են իրենց յուրահատուկ փորձառություններով և ոգեշնչող պատմություններով։ Յուրաքանչյուր պատանի խոսնակի հետ աշխատելու է պրոֆեսիոնալ մենթոր՝ օգնելով պատրաստել գրագետ և ազդեցիկ ելույթ։
Մարտի 28-ին՝ Վաղարշապատի Կոմիտասի անվան մշակույթի պալատում սպասվող «ԴեմԱռԴեմ 2026» ֆորումի ընթացքում գործելու է պատանիների կողմից ստեղծված և կառավարվող նախագծերի ցուցադրություն, անցկացվելու է թեմատիկ պանելային քննարկում, կազմակերպվելու են մրցույթներ ու անակնկալներ։ Սերունդների երկխոսության ֆորումը կամփոփվի տոնական համերգով։
«Ucom-ը, որպես Հայաստանում հեռահաղորդակցության առաջատար օպերատոր, կարևորում է մարզերում երիտասարդների ներուժի բացահայտումը և կրթական ու տեխնոլոգիական հնարավորությունների հասանելիության ընդլայնումը։ Ընկերությունը հետևողականորեն աջակցում է նախաձեռնություններին, որոնք նպաստում են երիտասարդների զարգացմանը և սերունդների միջև կառուցողական երկխոսությանը», - նշել է Ucom-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
Միջոցառումն արդեն դարձել է տարվա ամենասպասված իրադարձություններից մեկը՝ մարզերում բնակվող հարյուրավոր պատանիների և տարբեր ոլորտների առաջատար մասնագետների համար։ Այս տարի ֆորումի նկատմամբ հետաքրքրությունն աննախադեպ է՝ գրանցման մեկնարկից ընդամենը 48 ժամ անց ստացվել է ավելի քան 600 հայտ՝ Հայաստանի բոլոր մարզերից և Ջավախքից։
«Արդեն երրորդ տարին կազմակերպելով մարզային ֆորումը՝ ապացուցում ենք, որ իմաստությունը տարիքային սահմաններ չի ճանաչում, և պատանիները ևս կարող են իրենց փորձով ու ուղերձներով մոտիվացնել և օգտակար լինել ավագ սերնդին։ Այս ամենամյա հարթակը ոչ միայն ոգեշնչման աղբյուր է, այլև երկու սերունդների արդյունավետ երկխոսության իրական միջավայր», - ասել է «Մարզերի երեխաները մարզերում» ՀԿ-ի նախագահ Արամայիս Մարգարյանը։
Միացե՜ք՝ տոնելու երիտասարդության զարգացումն ու մտքի ուժը։
Ucom-ը N1 օպերատորն է Հայաստանում՝ ամենաարագ շարժական ինտերնետով և լավագույն ֆիքսված ցանցով (Ookla® Speedtest Intelligence® - ի 2025 թվականի 2-րդ կիսամյակի տվյալների հիման վրա), որն առաջարկում է ինտերնետ, IPTV և OTT հեռուստատեսություն, ֆիքսված և շարժական կապի ծառայություններ, ինչպես նաև կոնվերգենտ փաթեթներ։
Այս պահին համայնքում ներգրավված են ավելի քան 400 ակտիվ կամավորներ Հայաստանի բոլոր մարզերից և Ջավախքից, ինչպես նաև ավելի քան 120 փորձառու մենթորներ՝ Հայաստանից և Սփյուռքից։

• 09-03-2026 15:00:03   | Armenia  |  Social
The annual regional forum “DemArDem: Dialogue of Generations” will once again take place with the support of Ucom. The event is organized by the Children of Regions in Regions NGO (CRR). To foster intergenerational dialogue, around 400 teenagers and young people from all regions of Armenia will gather in one place, alongside approximately 200 experienced professionals and successful entrepreneurs.
At the heart of the forum are eight youth speakers who will take the stage to share their unique experiences and inspiring stories. Each of them will work with a professional mentor to help prepare a well-structured and impactful speech.
The “DemArDem 2026” forum, scheduled for March 28 at the Komitas Culture Palace in Vagharshapat, will feature an exhibition of projects created and managed by teenagers, thematic panel discussions, competitions, and other interactive activities. The forum will conclude with a festive concert.
“Ucom, as a leading telecommunications operator in Armenia, attaches great importance to unlocking the potential of young people in the regions and expanding access to educational and technological opportunities. The company consistently supports initiatives that contribute to youth development and foster constructive dialogue between generations,” said Ralph Yirikian, General Director of Ucom.
The event has already become one of the most anticipated annual gatherings for hundreds of teenagers from the regions and leading professionals from various fields. This year, interest in the forum has been unprecedented: more than 600 applications were submitted within just 48 hours of the registration opening, from all regions of Armenia and Javakhk.
“By organizing this regional forum for the third year in a row, we are proving that wisdom knows no age limits, and teenagers can also inspire and motivate the older generation through their experiences and ideas. This annual platform is not only a source of inspiration but also a real space for meaningful dialogue between generations,” said Aramayis Margaryan, President of the "Children of the Regions" NGO.
Participation in the forum is available by registration at:
https://demardem.am/registration
Join us in celebrating youth development and the power of ideas.
About Ucom
Ucom is the No. 1 operator in Armenia for the fastest mobile internet and the best fixed network (based on Ookla® Speedtest Intelligence® data for Q2–Q3 2025), offering internet, IPTV and OTT television, fixed and mobile communication services, as well as convergent bundles.
About “Children of Regions in Regions” NGO
Children of Regions in Regions is a socio-educational NGO that aims to build a decentralized community of educated, patriotic leaders with strong values for the balanced development of Armenia.
Currently, the community includes more than 400 active volunteers from all regions of Armenia and Javakhk, as well as over 120 experienced mentors from Armenia and the Diaspora.