Սրբուհի Գալյանը ԵՄ դեսպանի հետ քննարկել է վիզաների ազատականացման գործընթացը
Արդարադատության նախարար Սրբուհի Գալյանը հանդիպել է Հայաստանում Եվրոպական միության պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Վասիլիս Մարգարոսին:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են Հայաստանի և Եվրոպական միության միջև վիզաների ազատականացման գործընթացի շրջանակում իրականացվող քայլերը, ինչպես նաև դատաիրավական և սահմանադրական բարեփոխումների ընթացքը։
Նախարար Սրբուհի Գալյանն անդրադարձել է նաև ոլորտային մի շարք հարցերի, այդ թվում՝ պատժից պայմանական վաղաժամկետ ազատման գործընթացին և քրեակատարողական հիմնարկներում դատապարտյալների ու կալանավորված անձանց թվային հարաբերակցությանը։
Քննարկվել են նաև առաջիկայում Երևանում նախատեսվող ՀՀ-ԵՄ Մարդու իրավունքների երկխոսության և «Արդարադատություն, ազատություն և անվտանգություն» ենթակոմիտեի նիստերի կազմակերպմանն առնչվող հարցերը։
Հանդիպման ավարտին կողմերը մտքեր են փոխանակել փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ թեմաների շուրջ։

Srbouhi Galyan has discussed the visa liberalization process with the EU ambassador.
The Minister of Justice, Surbuhie Galyan, met with the head of the European Union delegation to Armenia, Ambassador Vasilis Margaros.
During the meeting, the parties discussed the steps being taken within the framework of the visa liberalization process between Armenia and the European Union, as well as the progress of judicial and constitutional reforms.
Minister Surbuhie Galyan also addressed several sectoral issues, including the process of conditional early release from punishment and the numerical ratio of convicted individuals and detainees in correctional facilities.
They also discussed issues related to the upcoming organization of the Armenia-EU Human Rights Dialogue and the meetings of the "Justice, Freedom, and Security" subcommittee scheduled to take place in Yerevan.