ՀՈՒՆՎԱՐԻ 18-ԻՆ «Հ1»-Ի ՈՒՂԻՂ ԵԹԵՐՈՎ ԿՀԵՌԱՐՁԱԿՎԻ<br /> ԵՐԵՎԱՆ-ՄՈՍԿՎԱ-ՇՈՒՇԻ-ԲԵԹՂԵՀԵՄ ՀԵՌՈՒՍՏԱԿԱՄՈՒՐՋԸ<br />
ՀՈՒՆՎԱՐԻ 18-ԻՆ «Հ1»-Ի ՈՒՂԻՂ ԵԹԵՐՈՎ ԿՀԵՌԱՐՁԱԿՎԻ
ԵՐԵՎԱՆ-ՄՈՍԿՎԱ-ՇՈՒՇԻ-ԲԵԹՂԵՀԵՄ ՀԵՌՈՒՍՏԱԿԱՄՈՒՐՋԸ
• 16-01-2008 19:00:00   | Հայաստան  |  Հասարակություն
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: «Շուշի վերածնունդ» հիմնադրամի նախաձեռնությամբ հունվարի 18-ին կկայանա Երեւան-Մոսկվա-Շուշի-Բեթղեհեմ հեռուստակամուրջը, որի հեռարձակումը Հայաստանի հանրային հեռուստատեսության եթերով կսկսվի ժամը 21:30-ին: Ինչպես «ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ»-ի թղթակցին հայտնեց հիմնադրամի հանրային կապերի պատասխանատու Մարինա Գրիգորյանը, այդ օրը պատահական չէ ընտրված. բազմաթիվ հայեր Սբ.Ծնունդը նշում են հին տոմարով` հունվարի 18-ին, իսկ նրանցից շատերը այդ օրը մասնակցում են Բեթղեհեմի տաճարում մատուցվող պատարագին: Մ.Գրիգորյանի խոսքերով, ուղիղ հեռուստակամուրջի ժամանակ ՌԴ-ում Հայաստանի դեսպանատանը եւ Երեւանի քաղաքապետարանում հավաքված մշակութային գործիչները կխոսեն Շուշիի վերածննդի եւ զարգացման կարեւորության մասին: Հեռուստակամուրջի ընթացքում կցուցադրվեն տեսանյութեր, որոնք կպատմեն ժամանակին մշակութային եւ հոգեւոր կենտրոն հանդիսացող Շուշիի, ինչպես նաեւ հիմնադրամի իրականացրած ծրագրերի մասին:

YEREVAN-MOSCOW-SHOUSHI-BETHLEHEM TV BRIDGE TO BE BROADCAST<br /> LIVE BY ARMENIAN PUBLIC TELEVISION ON JANUARY 18<br />
YEREVAN-MOSCOW-SHOUSHI-BETHLEHEM TV BRIDGE TO BE BROADCAST
LIVE BY ARMENIAN PUBLIC TELEVISION ON JANUARY 18
• 16-01-2008 19:00:00   | Armenia  |  Social
YEREVAN, JANUARY 18, NOYAN TAPAN. On the initiative of "Shoushi Rebirth" Foundation, Yerevan-Moscow-Shoushi-Bethlehem television bridge will take place on January 18, which will be broadcast live by the Public Television of Armenia at 21:30 local time. The foundation's PR officer Marina Grigorian told NT correspondent that this day was not chosen accidentally: a lot of Armenians celebrate Christmas according to the old style - on January 18 and many of them attend the liturgy in Bethlehem Church. According to M. Grigorian, during the TV bridge, the cultural workers at the Armenian embassy in Russia and the Yerevan municipality will speak about the importance of Shoushi's rebirth and development. Video films about Shoushi, which was a cultural and religious center at one time, as well as video material about the foundation's programs will be demonstrated during the television bridge.