«ՀԱՅՓՈՍՏ»-Ի ԱՇԽԱՏԱԿԻՑՆԵՐԻՆ ԱՇԽԱՏԱՆՔԻՑ ԱԶԱՏԵԼԸ ՃԻՇՏ ՉԷ,-<br /> ԳՏՆՈՒՄ Է ՀՀ ՏՐԱՆՍՊՈՐՏԻ ԵՎ ԿԱՊԻ ՆԱԽԱՐԱՐԸ<br />
«ՀԱՅՓՈՍՏ»-Ի ԱՇԽԱՏԱԿԻՑՆԵՐԻՆ ԱՇԽԱՏԱՆՔԻՑ ԱԶԱՏԵԼԸ ՃԻՇՏ ՉԷ,-
ԳՏՆՈՒՄ Է ՀՀ ՏՐԱՆՍՊՈՐՏԻ ԵՎ ԿԱՊԻ ՆԱԽԱՐԱՐԸ
• 09-10-2007 17:35:00   | Հայաստան  |  Հասարակություն
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: «Պրոֆեսիոնալ մարդկանց, ովքեր երկար տարիներ աշխատել են փոստի համակարգում եւ ունեն աշխատանքի մեծ փորձ, չպետք է ազատել աշխատանքից: Իսկ եթե նրանք սխալներ են թույլ տվել, ապա պետք է դրանք ուղղել, այլ ոչ թե մարդկանց պատժել»,- Փոստի համաշխարհային օրվա` հոկտեմբերի 9-ի, առթիվ կազմակերպած միջոցառման ժամանակ հայտարարեց ՀՀ տրանսպորտի եւ կապի նախարար Անդրանիկ Մանուկյանը: Նշենք, որ վերջին օրերին «Հայփոստ» ընկերության ավելի քան 170 աշխատակիցներ գործազուրկ են դարձել, քանի որ ընկերության ղեկավարությունը չի երկարացրել նրանց աշխատանքային պայմանագրերի ժամկետները: Նախարարը տեղյակ չէր, թե ինչ պատճառաբանությամբ են նրանց ազատել աշխատանքից, սակայն ընկերության կառավարչից պահանջելու է, որպեսզի ազատման վերաբերյալ պարզաբանումներ ներակյացվեն: Միջոցառմանը ներկա գտնվող «Հայփոստ»-ի տնօրենի տեղակալներ Լառա Չոլակյանը եւ Քըրք Օդաբաշյանը հրաժարվեցին մեկնաբանություններից: Անդրադառնալով հոկտեմբերի 9-13-ին կազմակերպված ազգային ֆիլատելիստական ցուցահանդեսին, Ա.Մանուկյանը նշեց, որ վերջին տարիներին փորձ է արվում զարգացնել հայրենական ֆիլատելիան, քանի որ նամականիշների միջոցով հնարավոր է լինում աշխարհին ներկայացնել հայկական մշակույթը, բնությունը:

УВОЛЬНЕНИЕ СОТРУДНИКОВ КОМПАНИИ "АЙПОСТ" - НЕВЕРНЫЙ ШАГ, -<br /> СЧИТАЕТ МИНИСТР ТРАНСПОРТА И СВЯЗИ РА<br /> СЧИТАЕТ МИНИСТР ТРАНСПОРТА И СВЯЗИ РА
УВОЛЬНЕНИЕ СОТРУДНИКОВ КОМПАНИИ "АЙПОСТ" - НЕВЕРНЫЙ ШАГ, -
СЧИТАЕТ МИНИСТР ТРАНСПОРТА И СВЯЗИ РА
• 09-10-2007 17:35:00   | Армения  |  Общество
ЕРЕВАН, 9 ОКТЯБРЯ, НОЯН ТАПАН. "Профессионалов, которые долгие годы работали в системе почтамта и имеют опыт работы, не нужно было увольнять. А если они допустили ошибки, то нужно было их исправить, а не наказывать людей", - 9 октября, во время организованного в связи с Международным днем почты мероприятия, заявил министр транспорта и связи РА Андраник Манукян. Отметим, что в последние дни более 170 сотрудников компании "Айпост" стали безработными, так как руководство компании не продлило сроков их трудовых договоров. Министр не в курсе того, с какой мотивировкой они были уволены, однако потребует от управляющего компанией представить разъяснения относительно этого. Присутствовашие на мероприятии заместители директора компании "Айпост" Лара Чолакян и Керк Одабашьян отказались от комментариев. Коснувшись вопроса организованной с 9 по 13 октября филателистской выставки, Андраник Манукян отметил, что в последние годы предпринимаются попытки развивать отечественную филателию, так как посредством марок можно представить миру армянскую культуру, природу.