«ՀԱՅՓՈՍՏ»-Ի ԱՇԽԱՏԱԿԻՑՆԵՐԻՆ ԱՇԽԱՏԱՆՔԻՑ ԱԶԱՏԵԼԸ ՃԻՇՏ ՉԷ,-<br /> ԳՏՆՈՒՄ Է ՀՀ ՏՐԱՆՍՊՈՐՏԻ ԵՎ ԿԱՊԻ ՆԱԽԱՐԱՐԸ<br />
«ՀԱՅՓՈՍՏ»-Ի ԱՇԽԱՏԱԿԻՑՆԵՐԻՆ ԱՇԽԱՏԱՆՔԻՑ ԱԶԱՏԵԼԸ ՃԻՇՏ ՉԷ,-
ԳՏՆՈՒՄ Է ՀՀ ՏՐԱՆՍՊՈՐՏԻ ԵՎ ԿԱՊԻ ՆԱԽԱՐԱՐԸ
• 09-10-2007 17:35:00   | Հայաստան  |  Հասարակություն
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: «Պրոֆեսիոնալ մարդկանց, ովքեր երկար տարիներ աշխատել են փոստի համակարգում եւ ունեն աշխատանքի մեծ փորձ, չպետք է ազատել աշխատանքից: Իսկ եթե նրանք սխալներ են թույլ տվել, ապա պետք է դրանք ուղղել, այլ ոչ թե մարդկանց պատժել»,- Փոստի համաշխարհային օրվա` հոկտեմբերի 9-ի, առթիվ կազմակերպած միջոցառման ժամանակ հայտարարեց ՀՀ տրանսպորտի եւ կապի նախարար Անդրանիկ Մանուկյանը: Նշենք, որ վերջին օրերին «Հայփոստ» ընկերության ավելի քան 170 աշխատակիցներ գործազուրկ են դարձել, քանի որ ընկերության ղեկավարությունը չի երկարացրել նրանց աշխատանքային պայմանագրերի ժամկետները: Նախարարը տեղյակ չէր, թե ինչ պատճառաբանությամբ են նրանց ազատել աշխատանքից, սակայն ընկերության կառավարչից պահանջելու է, որպեսզի ազատման վերաբերյալ պարզաբանումներ ներակյացվեն: Միջոցառմանը ներկա գտնվող «Հայփոստ»-ի տնօրենի տեղակալներ Լառա Չոլակյանը եւ Քըրք Օդաբաշյանը հրաժարվեցին մեկնաբանություններից: Անդրադառնալով հոկտեմբերի 9-13-ին կազմակերպված ազգային ֆիլատելիստական ցուցահանդեսին, Ա.Մանուկյանը նշեց, որ վերջին տարիներին փորձ է արվում զարգացնել հայրենական ֆիլատելիան, քանի որ նամականիշների միջոցով հնարավոր է լինում աշխարհին ներկայացնել հայկական մշակույթը, բնությունը:

"IT IS NOT RIGHT TO DISMISS COLLABORATORS OF 'HAYPOST'," RA<br /> MINISTER OF TRANSPORT AND COMMUNICATION BELIEVES<br /> MINISTER OF TRANSPORT AND COMMUNICATION BELIEVES
"IT IS NOT RIGHT TO DISMISS COLLABORATORS OF 'HAYPOST'," RA
MINISTER OF TRANSPORT AND COMMUNICATION BELIEVES
• 09-10-2007 17:35:00   | Armenia  |  Social
YEREVAN, OCTOBER 9, NOYAN TAPAN. "Professional people, who have worked in the system of "HayPost" for many years and have a great working experience, should not be dismissed from work. And if they have made mistakes, the latters should be corrected and not people be punished," Andranik Manukian, the RA Minister of Transport and Communication, declared during the event organized on the occasion of the World Post Day: October 9. It should be mentioned that over 170 collaborators of the "HayPost" company have been dismissed from work for the past few days, as the the management of the company has not prolonged the terms of their working contracts. The Minister was not aware of the reason for which they have been dismissed from work, however, he will claim from the manager of the company to present clarifications concerning their dismissals. Lara Cholakian and Kirk Odabashian, the deputy heads of the "HayPost" company, who were present at the event, refused to make commentaries. Referring to the national philatelistic exhibition organized between October 9 and 13, Andranik Manukian mentioned that they have been trying to develop the patriotic philately for the recent years, as it becomes possible to present the Armenian culture, nature to the world through stamps.