ԵՐԵՎԱՆԻ ՔԱՂԱՔԱՊԵՏԱՐԱՆԸ ԱՌԱՋԱՐԿՈՒՄ Է ԱՐԳԵԼԵԼ ԲԱԶՄԱԲՆԱԿԱՐԱՆ<br /> ՇԵՆՔԵՐԻ ՆԿՈՒՂՆԵՐՈՒՄ ՏԵՂԱԿԱՅՎԱԾ ԳԻՇԵՐԱՅԻՆ ՕԲՅԵԿՏՆԵՐԻ<br /> ԳՈՐԾՈՒՆԵՈՒԹՅՈՒՆԸ<br />
ԵՐԵՎԱՆԻ ՔԱՂԱՔԱՊԵՏԱՐԱՆԸ ԱՌԱՋԱՐԿՈՒՄ Է ԱՐԳԵԼԵԼ ԲԱԶՄԱԲՆԱԿԱՐԱՆ
ՇԵՆՔԵՐԻ ՆԿՈՒՂՆԵՐՈՒՄ ՏԵՂԱԿԱՅՎԱԾ ԳԻՇԵՐԱՅԻՆ ՕԲՅԵԿՏՆԵՐԻ
ԳՈՐԾՈՒՆԵՈՒԹՅՈՒՆԸ
• 17-09-2007 19:50:00   | Հայաստան  |  Հասարակություն
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Երեւանում անցկացվող ամենօրյա ստուգումների արդյունքում հասարակական սննդի 28 օբյեկտներում արձանագրվել են խախտումներ, մասնավորապես, երաժշտության սահմանված բարձրության գերազանցում: Ինչպես սեպտեմբերի 17-ի ասուլիսում հայտնեց Երեւանի քաղաքապետարանի Առեւտրի եւ սպասարկումների վարչության պետ Կարեն Գեւորգյանը, ստուգումներն անցկացվել են հիմնականում բնակիչների ահազանգերի հիման վրա: Ըստ նրա, նշված օբյեկտների սեփականատերերի նկատմամբ կիրառվել են վարչական տույժեր` 30-50 հազ. դրամի (մոտ 88-147 ԱՄՆ դոլար) սահմաններում: Կ.Գեւորգյանը նշեց, որ քաղաքապետարանը բնակչությունից բազմաթիվ բողոքներ է ստանում հիմնականում բնակելի շենքերի նկուղներում տեղակայված զվարճանքի օբյեկտների վերաբերյալ: Ըստ նրա, բնակիչների բողոքները հիմնականում արդարացի են, քանի որ շենքերի նկուղներում նման օբյեկտների գործունեությունը օրենքով արգելված է: Նշվեց, որ քաղաքապետարանը բոլոր համայնքների ղեկավարներին հանձնարարել վերանայել բազմաբնակարան շենքերի առաջին հարկերում, ինչպես նաեւ նկուղներում տեղակայված գիշերային ակումբների եւ զվարճանքի օբյեկտներին տրված թույլտվությունները: Ըստ Կ.Գեւորգյանի, քաղաքապետարանի համապատասխան վարչությունը պատրաստվում է դիմել ՀՀ Առեւտրի եւ տնտեսական զարգացման նախարարությանը առաջարկությամբ` մշակել համապատասխան կարգ, ըստ որի բազմաբնակարան շենքերում տեղակայված նման օբյեկտների գործունեությունը ընդհանրապես չթույլատրվի:

МЭРИЯ ЕРЕВАНА ПРЕДЛАГАЕТ ЗАПРЕТИТЬ ДЕЯТЕЛЬНОСТЬ НОЧНЫХ<br /> ОБЪЕКТОВ, РАЗМЕЩЕННЫХ В ПОДВАЛАХ И ПЕРВЫХ ЭТАЖАХ ЖИЛЫХ ДОМОВ<br />
МЭРИЯ ЕРЕВАНА ПРЕДЛАГАЕТ ЗАПРЕТИТЬ ДЕЯТЕЛЬНОСТЬ НОЧНЫХ
ОБЪЕКТОВ, РАЗМЕЩЕННЫХ В ПОДВАЛАХ И ПЕРВЫХ ЭТАЖАХ ЖИЛЫХ ДОМОВ
• 17-09-2007 19:50:00   | Армения  |  Общество
ЕРЕВАН, 17 СЕНТЯБРЯ, НОЯН ТАПАН. В результате ежедневных проверок в Ереване, в 28 объектах общественного питания зафиксированы нарушения, в частности, превышение нормы высоты музыки. Как на пресс-конференции 17 сентября сообщил начальник управления торговли и услуг Ереванской мэрии Карен Геворкян, проверки проведены в основном на основании жалоб населения. По его словам, в отношении владельцев указанных объектов применены административные штрафы в размере 30-50 тысяч драмов (около 88-147 долларов США). К.Геворкян отметил, что мэрия получает от граждан многочисленные жалобы в основном на объекты, расположенные в подвальных помещениях жилых домов. По его словам, жалобы в основном справедливы, так как закон запрещает размещение в подвалах подобных объектов. Было отмечено, что мэрия поручила руководителям всех общин столицы пересмотреть разрешения, выданные ночным клубам и объектам развлечений, расположенным на первых этажах или в подвальных помещениях многоквартирных домов. По словам К.Геворкяна, соответствующее управление мэрии намерено обратиться в Министерство торговли и экономического развития с предложением разработать соответствующий порядок, согласно которому деятельность таких объектов в жилых домах будет вообще запрещена.