«ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԺՇԿԱԿԱՆ ԿԵՆՏՐՈՆՈՒՄ ՀՈՒՆԻՍԻ 1-10-ԻՆ ԿԱՆՑԿԱՑՎԻ<br /> ՏՂԱՄԱՐԴԿԱՆՑ ՈՒՐՈԼՈԳԻԱԿԱՆ ԱՆՎՃԱՐ ՀԵՏԱԶՈՏՄԱՆ ԱԿՑԻԱ<br />
«ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԺՇԿԱԿԱՆ ԿԵՆՏՐՈՆՈՒՄ ՀՈՒՆԻՍԻ 1-10-ԻՆ ԿԱՆՑԿԱՑՎԻ
ՏՂԱՄԱՐԴԿԱՆՑ ՈՒՐՈԼՈԳԻԱԿԱՆ ԱՆՎՃԱՐ ՀԵՏԱԶՈՏՄԱՆ ԱԿՑԻԱ
• 25-05-2007 18:28:00   | Հայաստան  |  Հասարակություն
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՄԱՅԻՍԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Հունիսի 1-10-ին «Արմենիա» բժշկական կենտրոնի Ուրոլոգիայի կլինիկայում արդեն 4-րդ անգամ կանցկացվի տղամարդկանց ուրոլոգիական անվճար հետազոտում: Ինչպես մայիսի 25-ին «Տղամարդու առողջություն. 2007» գիտաժողովի ժամանակ հայտնեց կլինիկայի ղեկավար Արմեն Մուրադյանը, կանխարգելիչ այս միջոցառումը հնարավորություն է տալիս վաղ շրջանում հայտնաբերել ուրոլոգիական հիվանդությունները եւ կազմակերպել արդյունավետ բուժում: Նրա խոսքերով, տարիներ շարունակ Հայաստանում տղամարդկանց առողջության պահպանմանը միտված լայնամասշտաբ ծրագրեր չեն իրականացվել: Նշվեց, որ գիտաժողովի նպատակն է բարձրացնել տղամարդկանց ոչ միայն ուրոլոգիական ու անդրալոգիական, այլեւ հոգեբանական ու նյարդային առողջական խնդիրների մասին իրազեկվածության մակարդակը: Ա.Մուրադյանը հայտնեց, որ փորձի փոխանակման նպատակով գիտաժողովին մասնակցելու համար անվանի գիտնական-ուրոլոգներ են ժամանել Մոսկվայից եւ Սանկտ Պետերբուրգից :

В МЕДИЦИНСКОМ ЦЕНТРЕ "АРМЕНИЯ" С 1 ПО 10 ИЮНЯ БУДЕТ<br /> ПРОХОДИТЬ АКЦИЯ ПО БЕСПЛАТНОМУ УРОЛОГИЧЕСКОМУ ОБСЛЕДОВАНИЮ<br /> МУЖЧИН<br /> ПРОХОДИТЬ АКЦИЯ ПО БЕСПЛАТНОМУ УРОЛОГИЧЕСКОМУ ОБСЛЕДОВАНИЮ
МУЖЧИН
В МЕДИЦИНСКОМ ЦЕНТРЕ "АРМЕНИЯ" С 1 ПО 10 ИЮНЯ БУДЕТ
ПРОХОДИТЬ АКЦИЯ ПО БЕСПЛАТНОМУ УРОЛОГИЧЕСКОМУ ОБСЛЕДОВАНИЮ
• 25-05-2007 18:28:00   | Армения  |  Общество
ЕРЕВАН, 25 МАЯ, НОЯН ТАПАН. В урологической клинике медицинского центра "Армения" с 1 по 10 июня уже четвертый раз будет организовано бесплатное урологическое обследование мужчин. Как сообщил 25 мая во время конференции "Мужское здоровье 2007" руководитель клиники Армен Мурадян, это профилактическое мероприятие позволяет на ранней стадии выявить урологические болезни и организовать эффективное лечение. По его словам, на протяжении многих лет в Армении не осуществлялось широкомасштабных программ, направленных на сохранение мужского здоровья. Было отмечено, что цель конференции состоит в повышении уровня информированности населения относительно не только урологических и андрологических, но и психологических и нервных здравоохранительных проблем мужчин.