«ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԺՇԿԱԿԱՆ ԿԵՆՏՐՈՆՈՒՄ ՀՈՒՆԻՍԻ 1-10-ԻՆ ԿԱՆՑԿԱՑՎԻ<br /> ՏՂԱՄԱՐԴԿԱՆՑ ՈՒՐՈԼՈԳԻԱԿԱՆ ԱՆՎՃԱՐ ՀԵՏԱԶՈՏՄԱՆ ԱԿՑԻԱ<br />
«ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԺՇԿԱԿԱՆ ԿԵՆՏՐՈՆՈՒՄ ՀՈՒՆԻՍԻ 1-10-ԻՆ ԿԱՆՑԿԱՑՎԻ
ՏՂԱՄԱՐԴԿԱՆՑ ՈՒՐՈԼՈԳԻԱԿԱՆ ԱՆՎՃԱՐ ՀԵՏԱԶՈՏՄԱՆ ԱԿՑԻԱ
• 25-05-2007 18:28:00   | Հայաստան  |  Հասարակություն
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՄԱՅԻՍԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Հունիսի 1-10-ին «Արմենիա» բժշկական կենտրոնի Ուրոլոգիայի կլինիկայում արդեն 4-րդ անգամ կանցկացվի տղամարդկանց ուրոլոգիական անվճար հետազոտում: Ինչպես մայիսի 25-ին «Տղամարդու առողջություն. 2007» գիտաժողովի ժամանակ հայտնեց կլինիկայի ղեկավար Արմեն Մուրադյանը, կանխարգելիչ այս միջոցառումը հնարավորություն է տալիս վաղ շրջանում հայտնաբերել ուրոլոգիական հիվանդությունները եւ կազմակերպել արդյունավետ բուժում: Նրա խոսքերով, տարիներ շարունակ Հայաստանում տղամարդկանց առողջության պահպանմանը միտված լայնամասշտաբ ծրագրեր չեն իրականացվել: Նշվեց, որ գիտաժողովի նպատակն է բարձրացնել տղամարդկանց ոչ միայն ուրոլոգիական ու անդրալոգիական, այլեւ հոգեբանական ու նյարդային առողջական խնդիրների մասին իրազեկվածության մակարդակը: Ա.Մուրադյանը հայտնեց, որ փորձի փոխանակման նպատակով գիտաժողովին մասնակցելու համար անվանի գիտնական-ուրոլոգներ են ժամանել Մոսկվայից եւ Սանկտ Պետերբուրգից :

ACTION OF FREE UROLOGICAL EXAMINATION OF MEN TO BE HELD ON<br /> JUNE 1-10 AT ARMENIA MEDICAL CENTER<br />
ACTION OF FREE UROLOGICAL EXAMINATION OF MEN TO BE HELD ON
JUNE 1-10 AT ARMENIA MEDICAL CENTER
• 25-05-2007 18:28:00   | Armenia  |  Social
YEREVAN, MAY 25, NOYAN TAPAN. Free urological examination of men will be held for already fourth time on June 1-10 at Armenia Medical Center's Urological Clinic. Armen Muradian, Clinic Head, reported at the May 25 press conference "Men's Health 2007," that this preventive measure enables to reveal urological diseases at their early stage and to organize an efficient treatment. In his words, no large-scale programs aimed at protection of men's health have been implemented in Armenia for many years. It was mentioned that the goal of the conference is to raise the level of men's awareness of not only urological and andrological, but also phychological and neural problems. A. Muradian said that renowned scientists-urologists have arrived from Moscow and Saint Petersburg for participating in the conference, for the purpose of exchanging experience.