ԵՎՐՈՊԱՅԻ ՖՈՒՏԲՈԼԻ ԵՐԻՏԱՍԱՐԴԱԿԱՆ ԱՌԱՋՆՈՒԹՅԱՆ 2-ՐԴ ԽՄԲԻ<br /> ԱՌԱՋԻՆ ԽԱՂՈՒՄ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՎԱՔԱԿԱՆԸ ՄԱՅԻՍԻ 31-ԻՆ ԿՀՅՈՒՐԸՆԿԱԼԻ<br /> ԼԻԽՏԵՆՇՏԵՅՆԻ ԹԻՄԻՆ<br />
ԵՎՐՈՊԱՅԻ ՖՈՒՏԲՈԼԻ ԵՐԻՏԱՍԱՐԴԱԿԱՆ ԱՌԱՋՆՈՒԹՅԱՆ 2-ՐԴ ԽՄԲԻ
ԱՌԱՋԻՆ ԽԱՂՈՒՄ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՎԱՔԱԿԱՆԸ ՄԱՅԻՍԻ 31-ԻՆ ԿՀՅՈՒՐԸՆԿԱԼԻ
ԼԻԽՏԵՆՇՏԵՅՆԻ ԹԻՄԻՆ
• 23-05-2007 15:26:00   | Հայաստան  |  Սպորտ
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՄԱՅԻՍԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Մայիսի 31-ին կմեկնարկի Եվրոպայի ֆուտբոլի երիտասարդական առաջնությունը: ՈւԵՖԱ-ի անդամ 53 երկրներից առաջնության որակավորման փուլին կմասնակցեն 51-ի հավաքականները, որոնք բաժանվել են 10 խմբի: 2-րդ խմբում ընդգրկված Հայաստանի հավաքականի մրցակիցներն են Չեխիայի, Ուկրաինայի, Թուրքիայի եւ Լիխտենշտեյնի թիմերը: Վերջինի հետ հայ ֆուտբոլիստների մրցավեճը տեղի կունենա մայիսի 31-ին` Երեւանի «Հանրապետական» մարզադաշտում: Հայաստանի երիտասարդական հավաքականը մայիսի 26-ից ուսումնամարզական-նախապատրաստական հավաք կսկսի Երեւանում:

TEAM OF ARMENIA TO RECEIVE TEAM OF LIECHTENSTEIN ON MAY 31<br /> AT FIRST STAGE OF 2nd GROUP OF EUROPE YOUTH FOOTBALL<br /> CHAMPIONSHIP<br />
TEAM OF ARMENIA TO RECEIVE TEAM OF LIECHTENSTEIN ON MAY 31
AT FIRST STAGE OF 2nd GROUP OF EUROPE YOUTH FOOTBALL
• 23-05-2007 15:26:00   | Armenia  |  Sport
YEREVAN, MAY 23, NOYAN TAPAN. The Europe youth football championship will start on May 31. Teams of 51 countries from the 53 UEFA member countries will participate at the qualification stage of the championship. They were devided into 10 groups. Teams of Czechia, Ukraine, Turkey and Liechtenstein are the rivals of the team of Armenia involved in the 2nd group. The competition of the Armenian football players with the latter will take place on May 31, in the Hanrapetakan (Republic) sports ground of Yerevan. The youth team of Armenia will start a teaching and training-preparatory gathering in Yerevan on May 26.