«ԱՄԵՐԻԱ» ԸՆԿԵՐՈՒԹՅՈՒՆԸ ԻՐԱԿԱՆԱՑՆՈՒՄ Է ՀԱՅԱՍՏԱՆՈՒՄ ԱՌԱՋԻՆ<br /> ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ՄԱՆԿԱԿԱՆ ՃԱՄԲԱՐԻ ԳՈՐԾԱՐԿՄԱՆ ԾՐԱԳԻՐ<br />
«ԱՄԵՐԻԱ» ԸՆԿԵՐՈՒԹՅՈՒՆԸ ԻՐԱԿԱՆԱՑՆՈՒՄ Է ՀԱՅԱՍՏԱՆՈՒՄ ԱՌԱՋԻՆ
ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ՄԱՆԿԱԿԱՆ ՃԱՄԲԱՐԻ ԳՈՐԾԱՐԿՄԱՆ ԾՐԱԳԻՐ
• 08-05-2007 22:00:00   | Հայաստան  |  Հասարակություն
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՄԱՅԻՍԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Մի շարք սփյուռքահայ ներդրողների պատվերով «Ամերիա» խորհրդատվական ընկերությունը ձեռնարկել է Հայաստանում առաջին միջազգային ամառային մանկական ճամբարի հիմնադրման ծրագիր, որի նպատակն է իրականացնել տեղացի եւ սփյուռքահայ մանուկների հանգիստն ու ուսուցումը: Արդեն ավարտվել է Դիլիջան քաղաքում կառուցվելիք ճամբարի նախագծման եւ գործարկման ծրագրի առաջին փուլը: Ամփոփվել է մարտին ճամբարի ճարտարապետական նախագծման համար հայտարարված մրցույթի արդյունքները, որին մասնակցել են ավելի քան 20 ճարտարապետական ընկերություններ ինչպես Հայաստանից, այնպես էլ արտերկրից: «Ամերիան» ընտրել է երեք լավագույն նախագիծ, որոնք ներկայացվել են «Հայնախագիծ» ԲԲԸ 4-րդ արվեստանոցի, «Ստորակետ» ճարտարապետական արվեստանոցի եւ ճարտարապետ Վ.Հարությունյանի կողմից: Ինչպես հայտնեցին «Ամերիա» ընկերությունից, այս երեք նախագծերի հեղինակները կստանան պարգեւատրում` 300 հազարական դրամ: Հունիսին կիրականցվի ճամբարի նախագծի վերջնական ընտրությունը` հաշվի առնելով եզրափակիչ փուլ անցած երեք նախագծերի տեխնիկական առաջարկների լրացուցիչ քննարկման արդյունքները: Ծրագրի իրագործմանն ուղղված ներդրումները կազմում են մոտ 5 մլն ԱՄՆ դոլար: Միջազգային բոլոր չափանիշներին համապատասխանող ճամբարի ղեկավարումը ստանձնել է «Village Camps» շվեյցարական ընկերությունը` տվյալ ոլորտում մասնագիտացած ամենահանրահայտ եւ խոշորագույն միջազգային ընկերություններից մեկը:

КОМПАНИЯ "АМЕРИА" ОСУЩЕСТВЛЯЕТ ПРОГРАММУ СОЗДАНИЯ ПЕРВОГО В<br /> АРМЕНИИ МЕЖДУНАРОДНОГО ДЕТСКОГО ЛАГЕРЯ<br /> АРМЕНИИ МЕЖДУНАРОДНОГО ДЕТСКОГО ЛАГЕРЯ
КОМПАНИЯ "АМЕРИА" ОСУЩЕСТВЛЯЕТ ПРОГРАММУ СОЗДАНИЯ ПЕРВОГО В
АРМЕНИИ МЕЖДУНАРОДНОГО ДЕТСКОГО ЛАГЕРЯ
• 08-05-2007 22:00:00   | Армения  |  Общество
ЕРЕВАН, 8 МАЯ, НОЯН ТАПАН. По заказу ряда зарубежных армянских инвесторов, консалтинговая компания "Америя" предприняла программу основания первого в Армении международного детского летнего лагеря, цель которой организовать отдых и учебу армянских детей, в том числе из-за рубежа. Уже завершены работы по проектированию и пуску первого этапа программы строительства лагеря в городе Дилижане. Подведены итоги объявленного в марте конкурса по архитектурному планированию лагеря, в котором участвовали более 20 архитектурных компаний как из Армении, так и из-за рубежа. "Америя" выбрала три лучших проекта. Как сообщили из компании "Америа", авторы этих трех проектов получат премии по 300 тысяч драмов. В июне состоится окончательный отбор лучшего проекта из этих трех, с учетом итогов дополнительного обсуждения техпредложений. Инвестиции, направленные на реализацию программы, составляют 5 млн долларов США. Управление лагеря, соответствующего всем международным стандартам, взяла на себя швейцарская фирма "Village Camps" - одна из самых специализированных в данной сфере и самых известных крупных международных компаний.