ԵՎՐՈՊԱՅԻ ՇԱԽՄԱՏԻ ԱՆՀԱՏԱԿԱՆ ԱՌԱՋՆՈՒԹՅՈՒՆՈՒՄ ԱՌԱՋԱՏԱՐՆԵՐԻ<br /> ԽՄԲՈՒՄ ԲԱՑԱԿԱՅՈՒՄ ԵՆ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՊԱՏՎԻՐԱԿՆԵՐԸ<br />
ԵՎՐՈՊԱՅԻ ՇԱԽՄԱՏԻ ԱՆՀԱՏԱԿԱՆ ԱՌԱՋՆՈՒԹՅՈՒՆՈՒՄ ԱՌԱՋԱՏԱՐՆԵՐԻ
ԽՄԲՈՒՄ ԲԱՑԱԿԱՅՈՒՄ ԵՆ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՊԱՏՎԻՐԱԿՆԵՐԸ
• 13-04-2007 18:10:00   | Գերմանիա  |  Սպորտ
ԴՐԵԶԴԵՆ, 13 ԱՊՐԻԼԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Դրեզդենում ապրիլի 12-ին տեղի ունեցան Եվրոպայի շախմատի անհատական առաջնության 9-րդ փուլի հանդիպումները: Տղամարդկանց մրցաշարում 7 միավորով միանձնյա առաջատար է Անդրեյ Վոլոկիտինը (Ուկրաինա): 21 շախմատիստ ունի 6,5-ական միավոր: Հայաստանի պատվիրակներից Տիգրան Լեւոնի Պետրոսյանը եւ Արտաշես Մինասյանը 6-ական միավոր ունեն: Կանանց մրցաշարում 8 միավորով առաջատարն է Տատյանա Կոզինցեւան (Ռուսաստան): 3 մարզուհի ունեն 7-ական միավոր: Հայաստանի ներկայացուցիչներից լավագույնը Էլինա Դանիելյանն է, որը եւս 6 մասնակցի հետ 6,5-ական միավորով բաժանում է 5-11-րդ տեղերը:

НА ЧЕМПИОНАТЕ ЕВРОПЫ ПО ИНДИВИДУАЛЬНЫМ ШАХМАТАМ В ГРУППЕ<br /> ЛИДЕРОВ ОТСУТСТВУЮТ ПРЕДСТАВИТЕЛИ АРМЕНИИ<br />
НА ЧЕМПИОНАТЕ ЕВРОПЫ ПО ИНДИВИДУАЛЬНЫМ ШАХМАТАМ В ГРУППЕ
ЛИДЕРОВ ОТСУТСТВУЮТ ПРЕДСТАВИТЕЛИ АРМЕНИИ
• 13-04-2007 18:10:00   | Германия  |  Спорт
ДРЕЗДЕН, 13 АПРЕЛЯ, НОЯН ТАПАН. В Дрездене 12 апреля состоялись встречи 9-го тура индивидуального чемпионата Европы по шахматам. В соревнованиях среди мужчин единоличным лидером является Андрей Волокитин (Украина) с 7-ью очками. 21 шахматист имеет по 6,5 очков. Среди делегатов Армении Тигран Левонович Петросян и Арташес Минасян имеют по 6 очков. В чемпионате среди женщин с 8 очками лидирует Татьяна Козинцева (Россия). 3 спортсменки имеют по 7 очков. Из представительниц Армении лучше всех выступила Элина Даниелян, которая вместе с еще 6-ю участницами, набравшими по 6,5 очков, разделяет 5-11 места.