ՍԱՖԱՐ ԱԲԻԵՎ. «ՄԵՐ ՔՆՆԱՐԿՈՒՄՆԵՐԻ ԳԼԽԱՎՈՐ ԹԵՄԱՆ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ<br /> ՕԿՈՒՊԱՑԻՈՆ ՈՒԺԵՐԻ ԴՈՒՐՍԲԵՐՈՒՄՆ ԷՐ»<br />
ՍԱՖԱՐ ԱԲԻԵՎ. «ՄԵՐ ՔՆՆԱՐԿՈՒՄՆԵՐԻ ԳԼԽԱՎՈՐ ԹԵՄԱՆ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ
ՕԿՈՒՊԱՑԻՈՆ ՈՒԺԵՐԻ ԴՈՒՐՍԲԵՐՈՒՄՆ ԷՐ»
• 31-10-2006 19:05:00   | Ադրբեջան  |  Միջազգային
ԲԱՔՈՒ, 31 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: «Հայաստանի պաշտպանության նախարարի հետ կայացած հանդիպման ընթացքում առաջին հարցը, որ բարձրացվեց եւ քննարկվեց, Հայաստանի օկուպացիոն ուժերի դուրսբերումն էր Ադրբեջանի գրավյալ տարածքներից»: Այս մասին, ինչպես հաղորդում է «Թրենդը», լրագրողներին հայտնել է Ադրբեջանի պաշտպանության նախարար Սաֆար Աբիեւը: Հիշեցնենք, որ հոկտեմբերի 20-ին Ադրբեջանի եւ Հայաստանի սահմանում կայացավ երկու երկրների պաշտպանության նախարարների` Սաֆար Աբիեւի եւ Սերժ Սարգսյանի հանդիպումը: Հանդիպումը կայացավ ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպշիկի նախաձեռնությամբ կողմերի միջեւ վստահության ամրապնդմանն ուղղված միջոցառումների համատեքստում: Հանդիպման ոչ մի մանրամասն չէր հաղորդվում:

САФАР АБИЕВ: "ГЛАВНОЙ ТЕМОЙ НАШИХ ОБСУЖДЕНИЙ БЫЛ ВЫВОД<br /> ОККУПАЦИОННЫХ СИЛ АРМЕНИИ"<br /> ОККУПАЦИОННЫХ СИЛ АРМЕНИИ"
САФАР АБИЕВ: "ГЛАВНОЙ ТЕМОЙ НАШИХ ОБСУЖДЕНИЙ БЫЛ ВЫВОД
ОККУПАЦИОННЫХ СИЛ АРМЕНИИ"
• 31-10-2006 19:05:00   | Азербайджан  |  Международные новости
БАКУ. 31 ОКТЯБРЯ. НОЯН ТАПАН. "В ходе встречи, проведенной с министром обороны Армении, первый вопрос, который был поднят и обсуждался - вывод оккупационных сил Армении с оккупированных территорий Азербайджана". Об этом, как передает "Тренд", сообщил журналистам министр обороны Азербайджана Сафар Абиев. Hапомним, что 20 октября на границе Азербайджана и Армении состоялась встреча министров обороны двух стран - Сафара Абиева и Сержа Саркисяна. Встреча состоялась по инициативе личного представителя действующего председателя ОБСЕ Анджея Каспшика - в контексте мер по укреплению доверия между сторонами. Hикаких подробностей встречи не сообщалось.