ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ 5-7-ԻՆ ԵՐԵՎԱՆՈՒՄ ԿԱՆՑԿԱՑՎԻ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ<br /> ԱՐԴԱՐԱԴԱՏՈՒԹՅԱՆ ԽՆԴԻՐՆԵՐԻՆ ՆՎԻՐՎԱԾ ՀԵՐԹԱԿԱՆ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ<br /> ԽՈՐՀՐԴԱԺՈՂՈՎԸ<br />
ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ 5-7-ԻՆ ԵՐԵՎԱՆՈՒՄ ԿԱՆՑԿԱՑՎԻ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ
ԱՐԴԱՐԱԴԱՏՈՒԹՅԱՆ ԽՆԴԻՐՆԵՐԻՆ ՆՎԻՐՎԱԾ ՀԵՐԹԱԿԱՆ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ
ԽՈՐՀՐԴԱԺՈՂՈՎԸ
• 04-10-2006 17:30:00   | Հայաստան  |  Հասարակություն
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Հոկտեմբերի 5-7-ը Երեւանում կկազմակերպվի հերթական երեւանյան միջազգային խորհրդաժողովը, որը նվիրված է լինելու «Սահմանադրական դատարանների դերը ժողովրդավարական ընտրությունների ապահովման գործում» թեմային: Խորհրդաժողովը կազմակերպել են ՀՀ Սահմանադրական դատարանը, Եվրոխորհրդի «Ժողովրդավարություն իրավունքի միջոցով» եվրոպական հանձնաժողովը, Երիտասարդ ժողովրդավարության երկրների սահմանադրական վերահսկողության մարմինների կոնֆերանսը եւ ՀՀ սահմանադրական իրավունքի կենտրոնը: Նախատեսված է, որ խորհրդաժողովում բացման խոսքով հանդես կգան ՀՀ ՍԴ-ի նախագահ Գագիկ Հարությունյանը, Եվրոխորհրդի Վենետիկի հանձնաժողովի գլխավոր քարտուղար Ջ.Բուքիքիոն, ՀՀ Ազգային Ժողովի նախագահ Տիգրան Թորոսյանը, ԵԱՀԿ երեւանյան գրասենյակի ղեկավար, դեսպան Վլադիմիր Պրյախինը, Ամերիկյան իրավաբանների ընկերակցության (ABA) հայաստանյան ներկայացուցչության տնօրեն Ս.Սմիթը:

REGULAR INTERNATIONAL CONFERENCE DEDICATED TO ISSUES OF<br /> CONSTITUTIONAL JUSTICE TO BE HELD ON OCTOBER 5-7 IN YEREVAN<br />
REGULAR INTERNATIONAL CONFERENCE DEDICATED TO ISSUES OF
CONSTITUTIONAL JUSTICE TO BE HELD ON OCTOBER 5-7 IN YEREVAN
• 04-10-2006 17:30:00   | Armenia  |  Social
YEREVAN, OCTOBER 4, NOYAN TAPAN. Regular Yerevan International Conference dedicated to the subject "The Role of Constitutional Courts in Ensuring Democratic Elections" will be organized on October 5-7 in Yerevan. The conference was organized by RA Constitutional Court, Council of Europe's European Commission Democracy Through Law, Conference of Constitutional Control Bodies of Young Democracy Countries and RA Constitutional Law Center. It is planned that RA Constitutional Court Chairman Gagik Haroutiunian, Secretary General of Council of Europe Venice Commission Gianni Buquicchio, RA NA Speaker Tigran Torosian, Head of OSCE Yerevan Office, Ambassador Vladimir Pryakhin, Director of Armenian Office of American Bar Association (ABA) S.Smith will make opening speeches at the conference.