ՄԻՋՈՑՆԵՐ ԵՆ ՀԱՏԿԱՑՎԵԼ ՀԱՅԱՍՏԱՆՈՒՄ ԵՎ ԱՐՑԱԽՈՒՄ ՊԱՀՊԱՆՎԱԾ<br /> ԱԴՐԲԵՋԱՆԱԿԱՆ ԳԵՐԵԶՄԱՆՆԵՐԻ ԵՎ ՀՈՒՇԱՐՁԱՆՆԵՐԻ ՀԱՅՏՆԱԲԵՐՄԱՆ ԵՎ<br /> ՆԿԱՐԱՀԱՆՄԱՆ ՆՊԱՏԱԿՈՎ<br />
ՄԻՋՈՑՆԵՐ ԵՆ ՀԱՏԿԱՑՎԵԼ ՀԱՅԱՍՏԱՆՈՒՄ ԵՎ ԱՐՑԱԽՈՒՄ ՊԱՀՊԱՆՎԱԾ
ԱԴՐԲԵՋԱՆԱԿԱՆ ԳԵՐԵԶՄԱՆՆԵՐԻ ԵՎ ՀՈՒՇԱՐՁԱՆՆԵՐԻ ՀԱՅՏՆԱԲԵՐՄԱՆ ԵՎ
ՆԿԱՐԱՀԱՆՄԱՆ ՆՊԱՏԱԿՈՎ
• 04-05-2006 19:10:00   | Հայաստան  |  Մշակույթ
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՄԱՅԻՍԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ - ՀԱՅԵՐՆ ԱՅՍՕՐ: ՀՀ կառավարության մայիսի 4-ի որոշմամբ մշակույթի եւ երիտասարդության հարցերի նախարարությանը 2 մլն 308 հազար դրամ (5100 ԱՄՆ դոլար) է հատկացվել` Հայաստանի Հանրապետության եւ Արցախի տարածքներում պահպանված ադրբեջանական գերեզմանների եւ պատմամշակութային հուշարձանների հայտնաբերման, դրանց գտնվելու վայրի նշման եւ լուսատեսանկարահանման նպատակով: Այս մասին «ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ»-ին հայտնեցին կառավարության տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:

RESOURCES FOR REVELATION AND VIDEOING AZERBAIJANI<br /> CEMETERIES AND MONUMENTS IN ARMENIA AND ARTSAKH ALLOCATED<br />
RESOURCES FOR REVELATION AND VIDEOING AZERBAIJANI
CEMETERIES AND MONUMENTS IN ARMENIA AND ARTSAKH ALLOCATED
• 04-05-2006 19:10:00   | Armenia  |  Culture
YEREVAN, MAY 4, NOYAN TAPAN - ARMENIANS TODAY. In accordance with the May 4 decision of RA Government, 2 mln 308 thousand drams (5100 USD) was allocated to RA Ministry of Culture and Youth Affairs for the purpose of revelation of Azerbaijani cemeteries and historic-cultural monuments preserved in territories of RA and Artsakh, for marking the place of their location and for videoing and photographing them. Noyan Tapan was informed about it from RA Government Information and Public Relations Department.