ՄԻՋՈՑՆԵՐ ԵՆ ՀԱՏԿԱՑՎԵԼ ՀԱՅԱՍՏԱՆՈՒՄ ԵՎ ԱՐՑԱԽՈՒՄ ՊԱՀՊԱՆՎԱԾ<br /> ԱԴՐԲԵՋԱՆԱԿԱՆ ԳԵՐԵԶՄԱՆՆԵՐԻ ԵՎ ՀՈՒՇԱՐՁԱՆՆԵՐԻ ՀԱՅՏՆԱԲԵՐՄԱՆ ԵՎ<br /> ՆԿԱՐԱՀԱՆՄԱՆ ՆՊԱՏԱԿՈՎ<br />
ՄԻՋՈՑՆԵՐ ԵՆ ՀԱՏԿԱՑՎԵԼ ՀԱՅԱՍՏԱՆՈՒՄ ԵՎ ԱՐՑԱԽՈՒՄ ՊԱՀՊԱՆՎԱԾ
ԱԴՐԲԵՋԱՆԱԿԱՆ ԳԵՐԵԶՄԱՆՆԵՐԻ ԵՎ ՀՈՒՇԱՐՁԱՆՆԵՐԻ ՀԱՅՏՆԱԲԵՐՄԱՆ ԵՎ
ՆԿԱՐԱՀԱՆՄԱՆ ՆՊԱՏԱԿՈՎ
• 04-05-2006 19:10:00   | Հայաստան  |  Մշակույթ
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՄԱՅԻՍԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ - ՀԱՅԵՐՆ ԱՅՍՕՐ: ՀՀ կառավարության մայիսի 4-ի որոշմամբ մշակույթի եւ երիտասարդության հարցերի նախարարությանը 2 մլն 308 հազար դրամ (5100 ԱՄՆ դոլար) է հատկացվել` Հայաստանի Հանրապետության եւ Արցախի տարածքներում պահպանված ադրբեջանական գերեզմանների եւ պատմամշակութային հուշարձանների հայտնաբերման, դրանց գտնվելու վայրի նշման եւ լուսատեսանկարահանման նպատակով: Այս մասին «ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ»-ին հայտնեցին կառավարության տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:

ВЫДЕЛЕНЫ СРЕДСТВА ДЛЯ ВЫЯВЛЕНИЯ И ВИДЕОСЪЕМОК СОХРАНИВШИХСЯ<br /> В АРМЕНИИ И АРЦАХЕ АЗЕРБАЙДЖАНСКИХ МОГИЛ И ИСТОРИЧЕСКИХ<br /> ПАМЯТНИКОВ<br />
ВЫДЕЛЕНЫ СРЕДСТВА ДЛЯ ВЫЯВЛЕНИЯ И ВИДЕОСЪЕМОК СОХРАНИВШИХСЯ
В АРМЕНИИ И АРЦАХЕ АЗЕРБАЙДЖАНСКИХ МОГИЛ И ИСТОРИЧЕСКИХ
ПАМЯТНИКОВ
• 04-05-2006 19:10:00   | Армения  |  Культура
ЕРЕВАН, 4 МАЯ, НОЯН ТАПАН - АРМЯНЕ СЕГОДНЯ. Решением правительства от 4 мая, Министерству культуры и по вопросам молодежи РА выделено 2 млн 308 тысяч драмов (около 5100 долларов США) для выявления, регистрации и видеосъемок сохранившихся на территории Армении и Арцаха азербайджанских могил и историко-культурных памятников. Об этом "НОЯН ТАПАН" сообщили из пресс-службы правительства РА.