Բակո Սահակյանը ստորագրել է հրամանագիր` 2011 թվականի աշնանային զորակոչ անցկացնելու եւ զորացրում կատարելու մասին
• 13-10-2011 13:58:24   |   |  Մամլո հաղորդագրություն
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 12-ին ստորագրել է հրամանագիր` 2011 թվականի աշնանային զորակոչ անցկացնելու եւ զորացրում կատարելու մասին: Ըստ հրամանագրի` 2011 թվականի նոյեմբեր-դեկտեմբեր ամիսներին կանցկացվի Արցախի Հանրապետության արական սեռի այն քաղաքացիների պարտադիր զինվորական ծառայության աշնանային զորակոչ, որոնց 18 տարին լրանում է մինչեւ զորակոչի օրը, ինչպես նաեւ այն քաղաքացիների, որոնք կորցրել են նախկինում ստացած պարտադիր զինվորական ծառայության զորակոչից տարկետման իրավունքը: Հրամանագրի համաձայն` 2011 թվականի նոյեմբեր-դեկտեմբեր ամիսներին կզորացրվեն օրենքով սահմանված ժամկետում պարտադիր զինվորական ծառայություն անցած զինծառայողները: Արցախի Հանրապետության կառավարությանը հանձնարարվել է երկշաբաթյա ժամկետում ընդունել սույն հրամանագրի կիրարկումն ապահովող համապատասխան որոշում: Այս մասին «ՆՏ»-ին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:

President of the Artsakh RepublicBako Sahakyan signed a decree on the 2010 autumn draft and demobilization
• 13-10-2011 13:58:24   |   |  Press release
On 12 October President of the Artsakh RepublicBako Sahakyan signed a decree on the 2010 autumn draft and demobilization. According to the decree within the period of November-December of the current year male citizens of the Artsakh Republic who will be 18 years old before the period of the draft as well as those citizens whose deferment of mandatory military service has been expired will be conscripted into the military service during the autumn draft. In compliance with the decree within the period of November-December 2011 servicemen who have completed their mandatory military service will be demobilized from the army. The Cabinet of Ministers of the Artsakh Republichas been assigned to adopt a corresponding resolution to carry out the decree within the fortnight period, the Central Information Department of the Office of the Artsakh Republic President informs.