Որ կը ասենք՝ ուրիշ հարթութեան մէջ հարցը կ'լուծենք, կարո՞ղ է հոկտեմբեր 27-ին ԱԺ-ում. Հովհաննիսյանը՝ Քոչարյանին
04-08-2026 14:22 Հայաստան Քաղաքականութիւն
Հայկական ժամանակ. «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցութեան պատգամաւոր Արթուր Հովհաննիսեան իր ելոյթին անդրադարձած է «Հայաստան» խմբակցութեան պատգամաւոր Լևոն Քոչարյանի յայտարարութիւններուն, որոնք վերաբերում են իշխանութիւններու կողմէ ընտրակեղծիքներու մասին մեղադրանքներուն:
«Ընտրակեղծիքներու հետքը գիտէ՞ք՝ որն է՝ դուք եք, որ նստած եք հոս դահլիճին, որովհետեւ ձեր ստեղծած քրեաօլիգարխիկ, ընտրակեղծարար համակարգի պատճառով է, որ հնարաւոր է եղած վերագործարկել ինչ-որ չափով այդ համակարգը այս ընտրութիւններուն՝ փող բաժանելու, մարդկանց տեռորի ենթարկելու միջոցով ձայներ հավաքելու եւ հայտնուելու խորհրդարան՝ շարունակելու սպասարկել օտարերկրյա շահերը եւ շարունակելու պայքարել նրա համար, որ ձեր ապօրինի գույքը ձեզմէն չխլեն:
Հիմա ալ եկած եք Ծառուկեանի ապօրինի գույքը պաշտպանում: Պարո՛ն Քոչարյան, գալիս խօսում եք, գնում եք ու չեք լսում ձեր ասածի արձագանքները ու ստեղ ասում եք՝ ուրիշ հարթութեան մենք կլուծենք այս հարցը, որ իմ հօր մասին այսպիսի բան եք ասում: Նախ մենք ձեր հօր մասին չենք ասում, մենք ասում ենք Հայաստանի երկրորդ նախագահի աթոռը զաւթած Ռոբերտ Քոչարյանի, որը, այո, ձեր հայրն է, բայց դուք նրա խմբակցութեան պատգամաւորն եք ու ստանձնած եք այն քաղաքական պատասխանատվութիւնը ու շարունակելու եք այն քաղաքական հետագիծը, որը ձեր հայրն է ունեցած:
Ու հիմա որ ասում եք՝ ուրիշ հարթութեան այդ հարցը կլուծենք, ուրիշ որտե՞ղ: Կարո՞ղ է հոկտեմբերի 27-ին Ազգային ժողովում: Ոնցոր դա է հարցեր լուծելու ձեր ձևը՝ «Մարտի 1»-ով, «Հոկտեմբերի 27»-ով:

When you say that we will solve the issue in another platform, can it be on October 27 in the National Assembly? Hovhannisyan to Kocharyan.
04-08-2026 14:22 Armenia Politics
Armenian Time. «Civil Contract» faction member Arthur Hovhannisyan addressed the statements made by «Armenia» faction member Levon Kocharyan regarding the accusations of electoral fraud by the authorities in his speech:
«Do you know what the trace of electoral fraud is? It is you, sitting in this hall, because it is due to the criminal-oligarchic, electoral fraud system you created that it has been possible to somewhat reactivate that system in these elections—gathering votes through distributing money and subjecting people to terror and ending up in parliament to continue serving foreign interests and to keep fighting so that your illegal property is not taken from you.
Now you have come to defend Tsarukyan's illegal property. Mr. Kocharyan, you come, speak, leave, and do not listen to the reactions to what you say, and here you say, «We will solve this issue in another platform,» regarding what you say about my father. First of all, we are not talking about your father; we are talking about Robert Kocharyan, who usurped the chair of the second president of Armenia, who, yes, is your father, but you are a member of his faction and have taken on that political responsibility and continue the political trajectory that your father had.
And now when you say, «We will solve this issue in another platform,» where else? Perhaps on October 27 in the National Assembly? Is that how you solve questions—with «March 1» and «October 27»?