Ղազախստանի Հանրապետութեան նախագահը շնորհաւորական ուղերձ կը հղէ Նիկոլ Փաշինեանին
Ղազախստանի Հանրապետութեան նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևը շնորհաւորական ուղերձ է հղել Նիկոլ Փաշինեանին Հայաստանի Հանրապետութեան վարչապետի պաշտօնում վերանշանակուելու առիթով։ Ուղերձում ասուած է.
«Հարգելի՛ Նիկոլ Վովայի,
Շնորհաւորում եմ Ձեզ Հայաստանի Հանրապետութեան վարչապետի պաշտօնում վերանշանակուելու առիթով։
Ձեզ ցուցաբերուած բարձր վստահութիւնը հանդիսանում է պետական պատասխանատու պաշտօնում Ձեր անձնուեր աշխատանքի օրինաչափ արդիւնքը։ Դա լայն հանրային աջակցության ակնառու վկայութիւնը է Ձեր ռազմավարական ուղեգծի, որ ուղղուած է երկրի քաղաքացիների բարեկեցութեան բարձրացմանը եւ միջազգային հեղինակութեան ամրապնդմանը։
Ղազախստանում Ձեզ ճանաչում են որպէս ականաւոր պետական գործիչի, ով անկեղծօրէն շահագրգռուած է ղազախա-հայկական ռազմավարական գործընկերութեան հետագայ ակտիվացմամբ եւ ընդլայնմամբ։ Վստահ եմ, որ համատեղ ջանքերով մենք կբազմապատկենք մեր ձեռքբերումները եւ Ղազախստանի ու Հայաստանի բազմակողմ միջպետական յարաբերութիւնները կհասցնենք որակապէս նոր մակարդակի։

Президент Республики Казахстан направил поздравительное сообщение Николу Пашиняну
Президент Республики Казахстан Касым-Жомарт Токаев направил поздравительное сообщение Николу Пашиняну по случаю его повторного назначения на пост премьер-министра Республики Армения. В сообщении говорится:
«Уважаемый Никол Вова,
Поздравляю Вас с повторным назначением на пост премьер-министра Республики Армения.
Оказанное Вам высокое доверие является закономерным результатом Вашей самоотверженной работы на ответственной государственной должности. Это яркое свидетельство широкой общественной поддержки Вашей стратегической линии, направленной на повышение благосостояния граждан страны и укрепление международного авторитета.
В Казахстане Вас знают как выдающегося государственного деятеля, искренне заинтересованного в дальнейшем активизации и расширении казахско-армянского стратегического партнерства. Уверен, что совместными усилиями мы умножим наши достижения и выведем многосторонние межгосударственные отношения Казахстана и Армении на качественно новый уровень.