Արցախում է ՀՀ կառավարությանն առընթեր քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչության պետի գլխավորած պատվիրակությունը
• 19-06-2012 15:12:27   |   |  Մամլո հաղորդագրություն
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 18-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության կառավարությանն առընթեր քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչության պետ Արտյոմ Մովսեսյանի գլխավորած պատվիրակությանը: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Ստեփանակերտի օդանավակայանի վերագործարկմանը, ինչպես նաեւ մեր հանրապետությունում քաղաքացիական ավիացիայի զարգացմանը վերաբերող հարցեր: Հատուկ ուշադրություն է դարձվել այս ոլորտում երկու հայկական պետությունների համապատասխան գերատեսչությունների միջեւ համագործակցության հեռանկարներին: Հանդիպմանը մասնակցում էին վարչապետ Արա Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:Այս մասին «ՆՏ»-ին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:

Бако Саакян принял делегацию Главного управления гражданской авиации при Правительстве РА во главе с руководителем структуры Артемом Мовсесяном
• 19-06-2012 15:12:27   |   |  Пресс-релизы
18 июня Президент Республики Арцах Бако Саакян принял делегацию Главного управления гражданской авиации при Правительстве Республики Армения во главе с руководителем структуры Артемом Мовсесяном. В ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся возобновления работы Степанакертского аэропорта, равно как и развития в нашей республике гражданской авиации. Особое внимание было уделено перспективам сотрудничества в этой сфере между соответствующими ведомствами двух армянских государств. Во встрече приняли участие премьер-министр Ара Арутюнян, другие должностные лица. ГЛАВНОЕ ИНФОРМАЦИОННОЕ УПРАВЛЕНИЕ АППАРАТА ПРЕЗИДЕНТА РЕСПУБЛИКИ АРЦАХ