Նախագահ Բակո Սահակյանը այցելել է Շուշի քաղաք եւ մասնակցել Արցախի փրկարար ծառայության եւ ՀՀ ԱԻՆ ստորաբաժանումների համատեղ հրամանատարաշտաբային ուսումնավարժությունների ավարտական փուլին
• 23-10-2013 18:31:12   |   |  Քաղաքական
Նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 23-ին այցելել է Շուշի քաղաք եւ մասնակցել Արցախի փրկարար ծառայության եւ ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության ստորաբաժանումների համատեղ հրամանատարաշտաբային ուսումնավարժությունների ավարտական փուլին:
Իր խոսքում երկրի ղեկավարն ընդգծել է, որ միջոցառումները ցույց են տվել  հայկական երկու հանրապետությունների համապատասխան գերատեսչությունների ստորաբաժանումների բարձր պատրաստվածությունը, տեխնիկական հագեցվածությունը, ինչպես նաեւ այդ կառույցների միջեւ սերտ փոխգործակցության առկայությունը:
Բակո Սահակյանը կարեւորել է նման ուսումնավարժությունների պարբերաբար անցկացումը` դրանք համարելով օգտակար Արցախի եւ Հայաստանի համար:
Նախագահ Սահակյանը պարգեւներ եւ արժեքավոր նվերներ է հանձնել ուսումնավարժությունների ընթացքում աչքի ընկած ԼՂՀ փրկարար ծառայության, ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության եւ այլ կառույցների մի խումբ ներկայացուցիչների: Այս մասին «ՆՏ»-ին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:

23 октября в городе Шуши Президент Бако Саакян принял участие в завершающем этапе совместных командно-штабных учений подразделений Спасательной службы Арцаха и Министерства по чрезвычайным ситуациям РА
• 23-10-2013 18:31:12   |   |  Политика
23 октября в городе Шуши  Президент Бако Саакян принял участие в завершающем этапе совместных командно-штабных учений подразделений Спасательной службы Арцаха и Министерства по чрезвычайным ситуациям РА.
В своем слове глава государства подчеркнул, что мероприятия показали высокую готовность, техническую оснащенность подразделений соответствующих ведомств двух армянских республик и наличие тесного сотрудничества между этими структурами.
Бако Саакян отметил важность периодического проведения подобных учений, назвав это полезным как для Арцаха, так и Армении.
Президент Саакян вручил награды и ценные подарки группе отличившихся в ходе учений представителей Спасательной службы НКР, Министерства по чрезвычайным ситуациям РА и ряда других структур.