Նախագահ Բակո Սահակյանը այցելել է Շուշի քաղաք եւ մասնակցել Արցախի փրկարար ծառայության եւ ՀՀ ԱԻՆ ստորաբաժանումների համատեղ հրամանատարաշտաբային ուսումնավարժությունների ավարտական փուլին
• 23-10-2013 18:31:12   |   |  Քաղաքական
Նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 23-ին այցելել է Շուշի քաղաք եւ մասնակցել Արցախի փրկարար ծառայության եւ ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության ստորաբաժանումների համատեղ հրամանատարաշտաբային ուսումնավարժությունների ավարտական փուլին:
Իր խոսքում երկրի ղեկավարն ընդգծել է, որ միջոցառումները ցույց են տվել  հայկական երկու հանրապետությունների համապատասխան գերատեսչությունների ստորաբաժանումների բարձր պատրաստվածությունը, տեխնիկական հագեցվածությունը, ինչպես նաեւ այդ կառույցների միջեւ սերտ փոխգործակցության առկայությունը:
Բակո Սահակյանը կարեւորել է նման ուսումնավարժությունների պարբերաբար անցկացումը` դրանք համարելով օգտակար Արցախի եւ Հայաստանի համար:
Նախագահ Սահակյանը պարգեւներ եւ արժեքավոր նվերներ է հանձնել ուսումնավարժությունների ընթացքում աչքի ընկած ԼՂՀ փրկարար ծառայության, ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության եւ այլ կառույցների մի խումբ ներկայացուցիչների: Այս մասին «ՆՏ»-ին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:

On 23 October President Bako Sahakyan partook in a final stage of the joint command staff maneuvers with the participation of the Artsakh rescue service and the Armenia’s ministry for emergency situations units in the town of Shoushi
• 23-10-2013 18:31:12   |   |  Politics
On 23 October President Bako Sahakyan partook in a final stage of the joint command staff maneuvers with the participation of the Artsakh rescue service and the Armenia’s ministry for emergency situations units in the town of Shoushi.
The Head of the State underlined in his speech that the events have shown high level of readiness, technical equipment of the two Armenian republics’ corresponding structures as well as the existence of close cooperation between them.
Bako Sahakyan considered important to hold such maneuvers periodically noting their usefulness for both Artsakh and Armenia.
President Sahakyan handed in awards and valuable gifts to the a group of representatives of the NKR rescue service, the RA ministry for emergency situations and other structures distinguished in the course of maneuvers.