Բակո Սահակյանը մասնակցել է արցախցի անվանի բանաստեղծ Հրաչյա Բեգլարյանի խորաքանդակի բացման հանդիսավոր արարողությանը
• 01-05-2015 13:52:11   |   |  Մամլո հաղորդագրություն
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 1-ին մասնակցել է Ստեփանակերտ քաղաքի Բաղրամյան փողոցում արցախցի անվանի բանաստեղծ Հրաչյա Բեգլարյանի խորաքանդակի բացման հանդիսավոր արարողությանը:
Երկրի ղեկավարը բարձր է գնահատել Հրաչյա Բեգլարյանի ավանդը հայ գրականության, մշակույթի զարգացման, մատաղ սերնդի հայրենասիրական դաստիարակության գործում, ինպես նաեւ ազգային-ազատագրական պայքարում ու պետականաշինության մեջ` հավելելով, որ ազգի նվիրյալների հիշատակի հավերժացումը ներկա եւ ապագա սերունդների պարտքն է:

Бако Саакян принял участие в торжественной церемонии открытия на ул. Баграмяна барельефа известного арцахского поэта Грачья Бегларяна
• 01-05-2015 13:52:11   |   |  Пресс-релизы
1 мая Президент Республики Арцах Бако Саакян принял участие в торжественной церемонии открытия на ул. Баграмяна барельефа известного арцахского поэта Грачья Бегларяна.
Глава государства высоко оценил вклад Грачья Бегларяна в дело развития армянской литературы, культуры, патриотичного воспитания подрастающего поколения, равно как и в национально-освободительную борьбу и государственное строительство, добавив, что увековечивание памяти преданных сынов нации является долгом нынешних и будущих поколений.