ԱԳՆ ղեկավարն ընդունել է Արցախում «The HALO Trust» ծրագրի նոր ղեկավարին
Օգոստոսի 9-ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանն ընդունել է Արցախում «The HALO Trust» միջազգային ոչ կառավարական կազմակերպության ծրագրի նորանշանակ ղեկավար Չարլզ ֆոլին և տարածաշրջանային տնօրեն Էշլի Բոդիին։
Կողմերը քննարկել են Արցախում «The HALO Trust» կազմակերպության մարդասիրական ականազերծման աշխատանքներին, ինչպես նաև առաջիկայում նախատեսված ծրագրերի իրականացմանը վերաբերող մի շարք հարցեր։
Զրուցակիցները գոհունակություն են հայտնել կազմակերպության և Արցախի համապատասխան պետական կառույցների միջև հաստատված համագործակցության մակարդակի կապակցությամբ։

• 09-08-2018 18:44:23   |   |  Пресс-релизы
9 августа министр иностранных дел Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики) Масис Маилян принял новоназначенного руководителя программы международной неправительственной организации The HALO Trust в Арцахе Чарльза Фола и ее регионального директора Эшли Бодди.
Стороны обсудили ряд вопросов, касающихся деятельности The HALO Trust по гуманитарному разминированию в Арцахе, а также реализации намеченных на ближайший период программ.
Собеседники выразили удовлетворение уровнем сотрудничества между The HALO Trust и соответствующими государственными структурами Арцаха.