ԱԳՆ ղեկավարն ընդունել է Արցախում «The HALO Trust» ծրագրի նոր ղեկավարին
Օգոստոսի 9-ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանն ընդունել է Արցախում «The HALO Trust» միջազգային ոչ կառավարական կազմակերպության ծրագրի նորանշանակ ղեկավար Չարլզ ֆոլին և տարածաշրջանային տնօրեն Էշլի Բոդիին։
Կողմերը քննարկել են Արցախում «The HALO Trust» կազմակերպության մարդասիրական ականազերծման աշխատանքներին, ինչպես նաև առաջիկայում նախատեսված ծրագրերի իրականացմանը վերաբերող մի շարք հարցեր։
Զրուցակիցները գոհունակություն են հայտնել կազմակերպության և Արցախի համապատասխան պետական կառույցների միջև հաստատված համագործակցության մակարդակի կապակցությամբ։

• 09-08-2018 18:44:23   |   |  Press release
On August 9, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Artsakh (Nagorno Karabakh Republic) Masis Mayilian received the newly appointed Artsakh Program Manager of The HALO Trust international NGO, Charles Fawl, and the organization’s Regional Director, Ashley Boddy.
The sides discussed a range of issues related to the activities of The HALO Trust in humanitarian demining in Artsakh and the implementation of the programs scheduled for the near future.
The interlocutors expressed their satisfaction with the level of cooperation between The HALO Trust and the corresponding state structures of Artsakh.