Տնտհամագործակցության հարցերով հայ-բելառուսական հանձնաժողովի<br /> հերթական նիստը կանցկացվի մարտի 2-4-ին` Մինսկում<br />
Տնտհամագործակցության հարցերով հայ-բելառուսական հանձնաժողովի
հերթական նիստը կանցկացվի մարտի 2-4-ին` Մինսկում
• 09-02-2009 15:26:00   | Հայաստան  |  Տնտեսություն
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Տնտեսական համագործակցության հարցերով հայ-բելառուսական միջկառավարական հանձնաժողովի հերթական նիստի ժամկետների եւ օրակարգի ճշգրտմանն էր նվիրված Հայաստանի էկոնոմիկայի նախարար Ներսես Երիցյանի եւ Հայաստանում Բելառուսի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ստեպան Սուխորենկոյի փետրվարի 9-ի հանդիպումը: Ըստ ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարարության Տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հաղորդագրության, քննարկման արդյունքում կողմերը պայմանավորվել են հանձնաժողովի հերթական նիստը անցկացնել մարտի 2-4-ին` Մինսկում: Դեսպանը առաջարկել է Ն.Երիցյանի գլխավորությամբ հայկական պատվիրակության Մինսկ կատարելիք այցի օրակարգում ներառել շրջայց տեղի արդյունաբերական, գյուղատնտեսական եւ տնտեսության այլ ոլորտների խոշոր արտադրամասեր` աշխատանքային գործընթացին ավելի մոտիկից ծանոթանալու նպատակով, ինչպես նաեւ կազմակերպել հանդիպումներ Բելառուսի խոշոր հայ գործարարների եւ բելառուսահայության հետ:

Очередное заседание армяно-белорусской комиссии по вопросам<br /> экономического сотрудничества состоится 2-4 марта в Минске<br />
Очередное заседание армяно-белорусской комиссии по вопросам
экономического сотрудничества состоится 2-4 марта в Минске
• 09-02-2009 15:26:00   | Армения  |  Экономика
ЕРЕВАН, 9 ФЕВРАЛЯ, НОЯН ТАПАН. Уточнению сроков и повестки очередного заседания армяно-белорусской межправительственной комиссии по вопрсам экономического сотрудничества была посвящена встреча 9 февраля министра экономики Армении Нерсеса Ерицяна и Чрезвычайного и Полномочного посла Республики Беларусь в Армении Степана Сухоренко. По сообщению пресс-службы Министерства экономики РА, в результате обсуждений стороны договорились о проведении очередного заседания 2-4 марта в Минске. Посол предложил включить в повестку визита армянской делегации, возглавляемой министром экономики РА Нерсесом Ерицяном, посещения крупных местных производственных предприятий как сферы промышленности, так и сельского хозяйства и других сфер экономики, для более близкого ознакомления с производственным процессовм, а также организовать встречи с крупными армянскими бизнесменами Белоруссии и представителями местной армянской общины.