ԸՍՏ ԼՈՒՐԵՐԻ, ԳՅՈՒՄՐԻՈՒՄ ԶԻՆՎԱԾ ՄԻՋԱԴԵՊ Է ՏԵՂԻ ՈՒՆԵՑԵԼ<br /> ՔԱՂԱՔԱՊԵՏԻ ԵՎ «ԲԱՐԳԱՎԱՃ ՀԱՅԱՍՏԱՆ»-Ի ՏԱՐԱԾՔԱՅԻՆ ԳՐԱՍԵՆՅԱԿԻ<br /> ՂԵԿԱՎԱՐԻ ՈՐԴԻՆԵՐԻ ՄԻՋԵՎ<br />
ԸՍՏ ԼՈՒՐԵՐԻ, ԳՅՈՒՄՐԻՈՒՄ ԶԻՆՎԱԾ ՄԻՋԱԴԵՊ Է ՏԵՂԻ ՈՒՆԵՑԵԼ
ՔԱՂԱՔԱՊԵՏԻ ԵՎ «ԲԱՐԳԱՎԱՃ ՀԱՅԱՍՏԱՆ»-Ի ՏԱՐԱԾՔԱՅԻՆ ԳՐԱՍԵՆՅԱԿԻ
ՂԵԿԱՎԱՐԻ ՈՐԴԻՆԵՐԻ ՄԻՋԵՎ
• 21-05-2007 16:55:00   | Հայաստան  |  Հասարակություն
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՄԱՅԻՍԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Մայիսի 20-ի ժամը 18:30-ի սահմաններում Գյումրիի Տերյան փողոցում, նախնական տվյալներով, զինված միջադեպ է տեղի ունեցել Գյումրիի քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանի եւ մարզպետարանի Քաղաքաշինության վաչության նախկին պետ, «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության տարածքային գրասենյակի ղեկավար Արտաշես Սարգսյանի որդիների միջեւ: Ընդհարման հետեւանքով մեկը վիրավորվել է, որին նույն օրը վիրահատել են Գյումրիի Գյուլբենկյանի անվան վիրաբուժական հիվանդանոցում: Այս մասին հաղորդում է «Ռադիոլուր»-ը: Ըստ նույն աղբյուրի, խոսակցություններ կան, որ միջադեպի հետեւանքով զոհվել են պատահական անցորդներ, սակայն այս մասին պաշտոնական տեղեկություններ չկան:

ПО НЕКОТОРЫМ СООБЩЕНИЯМ, В ГЮМРИ ПРОИЗОШЕЛ ВООРУЖЕННЫЙ<br /> КОНФЛИКТ МЕЖДУ СЫНОВЬЯМИ МЭРА И РУКОВОДИТЕЛЯ ТЕРРИТОРИАЛЬНОГО<br /> ОФИСА "БАРГАВАЧ АЙАСТАН"<br /> " />
ПО НЕКОТОРЫМ СООБЩЕНИЯМ, В ГЮМРИ ПРОИЗОШЕЛ ВООРУЖЕННЫЙ
КОНФЛИКТ МЕЖДУ СЫНОВЬЯМИ МЭРА И РУКОВОДИТЕЛЯ ТЕРРИТОРИАЛЬНОГО
ОФИСА "БАРГАВАЧ АЙАСТАН"
• 21-05-2007 16:55:00   | Армения  |  Общество
ЕРЕВАН, 21 МАЯ, НОЯН ТАПАН. 20 мая в районе 18:30 на улице Терьяна в Гюмри, по предварительным данным, произошел вооруженный конфликт между сыном мэра Гюмри Вардана Гукасяна и сыном бывшего начальника управления градостроительства марзпетарана, руководителя территориального офиса партии "Баргавач Айастан" Арташеса Саргсяна. В результате столкновения один из участников инцидента ранен. Его в тот же день прооперировали в Гюмрийской больнице Гюльбенкян. Об этом сообщает радиостанция "Радиолур". Согласно тому же источнику, есть слухи, что вследствие инцидента погибли случайные прохожие, однако официальных сообщений об этом пока нет.