Sputnik Արմենիա.«ԵԱՏՄ երկրների կենսանվտանգությունը» թեմայով տեսակամուրջ
Հունիսի 24–ին` ժամը 12:00–ին, տեղի կունենա «ԵԱՏՄ երկրների կենսանվտանգությունը, թեմայով Մոսկվա-Մինսկ-Աստանա-Երևան տեսակամուրջ՝ Sputnik Արմենիա մուլտիմեդիոն մամուլի կենտրոնի միացմամբ։   Ինչո՞վ են պայմանավորված Հայաստանից Ռուսաստան մի շարք պարենային ապրանքների մատակարարման սահմանափակումները: Վտանգ
«Արմենպրես».Տեղի կունենա «Ջրային ռեսուրսների, կարկտահարությունների վերլուծություն, գարնանային ամիսների և հունիսին դիտված եղանակակլիմայական պայմանների ամփոփում» թեմայով ասուլիս
• 24-06-2026 11:00
Հունիսի 24-ին՝ ժամը 11:00-ին, «Արմենպրես» լրատվական գործակալության մամուլի սրահում (Աբովյան 9) տեղի կունենա ՀՀ շրջակա միջավայրի նախարարության «ՀայՀիդրոմետ» ՊՈԱԿ-ի տնօրեն Լևոն Ազիզյանի և «ՀայՀիդրոմետ» ՊՈԱԿ-ի տնօրենի տեղակալ Գագիկ Սուրենյանի
Տեղի կունենա քննարկում՝ նվիրված «Սպառողների իրավունքների պաշտպանության մասին» օրենքով և հարակից օրենքներով նախատեսված օրենսդրական փոփոխությունների փաթեթով սահմանված նոր կարգավորումների ներկայացմանը
• 24-06-2026 10:30
Մրցակցության և սպառողների շահերի պաշտպանության հանձնաժողովում հունիսի 24-ին՝ ժամը 10:30-ին, հանձնաժողովի վարչական շենքում (ք. Երևան, Տիգրան Մեծի 4, 2-րդ հարկ) տեղի կունենա քննարկում՝ նվիրված «Սպառողների իրավունքների պաշտպանության մասին» օրենքով
Նոյյան Տապան. Հյուր՝ Կարեն Սարգսյան
• 19-06-2026 14:30
• Իրադարձություն
• 08-04-2026 09:30
Երևանում ապրիլի 8-ին արդեն չորրորդ տարին անընդմեջ կկայանա թվային տնտեսության ու ֆինանսական տեխնոլոգիաների թիվ մեկ միջոցառումը՝ Doing Digital Forum-ը (DDF)։ Այն կհամախմբի ոլորտի տեղական ու միջազգային առաջատար փորձագետներին, բիզնեսի
• 01-04-2026 20:00
Ինչպե՞ս կարող է մեկ երգը կամ փոքրիկ նվիրատվությունը փոխել մարդկանց կյանքը։ Հայ բարդերը միավորվել են «Հուսո տուն» բարեգործական կենտրոնի շուրջ՝ իրենց ձայնով ու արվեստով օգնելու կարիքավոր տարեցներին և փոքրիկներին։
• Ասուլիս «Նոյյան Տապան»-ում
• 09-03-2026 12:00
Մարտի 9-ին (երկուշաբթի), ժամը՝ 12։00-ին, «Նոյյան Տապան» լրատվական կենտրոնի մամուլի սրահում (Իսահակյան 28, 3-րդ հարկ) տեղի կունենա «Միասնական ազգային սահմանադրական կուսակցության» (ՄԱՍԿ) անդամների ասուլիսը։ Բանախոսներ՝ Հովիկ Աղազարյան - Միասնական ազգային սահմանադրական
«Բացում ենք փակագծերը». Հյուր՝ Նարինե Մկրդումյան
• Հեռուստահաղորդում
• 02-02-2026 12:00
Նոյյան Տապան. «Բացում ենք փակագծերը». Հյուր՝ պայծառատես Նարինե Մկրդումյան / Հեռ. (+374) 94 - 99 - 47 -
Տեղի կունենա Հանրապետական կոլեկտիվ 4-րդ պայմանագրի ստորագրման արարողությունը
• 23-01-2026 15:00
Հունվարի 23-ին, ժամը՝ 15։00-ին «Հոլիդեյ ինն» հյուրանոցում (հասցե՝ Ամիրյան 2) տեղի կունենա Հանրապետական կոլեկտիվ 4-րդ պայմանագրի ստորագրման արարողությունը։     Փաստաթուղթը կստորագրվի ՀՀ կառավարության (ի դեմ՝ ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության),
• 28-12-2025 10:00
Աննանիկս ընկերությունը, համագործակցելով «Ձեռնարկությունների ինկուբատոր» հիմնադրամի Գյումրու տեխնոլոգիական կենտրոնի (ԳՏԿ) հետ, իրականացնում է տեխնոլոգիական հեքեթոնի. մրցութային մասը անցնելու է MFMsoft ընկերության հեղինակային AI Masters Challenge ձևաչափով։  Դեկտեմբերի 28  10:00 – 18:00  Գյումրու
• Համերգ
• 23-12-2025 19:00
Դեկտեմբերի 23-ին, ժամը 19:00-ին, Ալ. Սպենդիարյանի անվան Օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի բեմում կկայանա բացառիկ համերգ՝ Հայաստանի ազգային ակադեմիական երգչախմբի և Հայաստանի օպերայի և բալետի ազգային թատրոնի նվագախմբի
Նոյյան Տապան. Հյուր՝ Մհեր Աբրահամյան
• 23-12-2025 14:00
Նոյյան Տապան. «Քննարկում». Հյուր՝ ԱԲ եւ ավտոմատացման մասնագետ Մհեր
• Ներկայացում
• 20-12-2025 17:00
Վարդանյան եղբայրների կրկեսը հրավիրում է ձեզ «WONDERLAND»` աշխարհ, որտեղ հրաշքները կենդանանում են գմբեթի տակ:   Լույս, կրակ, օդ, ուժ և քաջություն՝ ամենը միավորվում է Կախարդական Դռներից ներս:   Պարգևե՛ք երեխաներին և ամբողջ ընտանիքին
Տեղի կունենա վաստակաշատ երգչուհի Գոհար Խաչատրյանի մենահամերգը
• 04-12-2025 19:00
Դեկտեմբերի 4 ին ժամը 19:00 Կոմիտասի անվան պետական կամերային երաժշտության տանը տեղի կունենա վաստակաշատ երգչուհի Գոհար Խաչատրյանի մենահամերգը, այտ հսմերգով ետգչուհին հրաժեշտ է տալիս բեմական գործունեությանը, համերգը լի է
• 18-11-2025 17:00
Արամ Խաչատրյանի տուն-թանգարանում նոյեմբերի 18-ին, ժամը 17:00-ին, կմեկնարկի եզակի կրթամշակութային նախագիծը՝ «Մշակութային Սերունդ», որի շրջանակում երաժիշտ երեխաներն իրենց երաժիշտ ծնողների հետ ելույթ կունենան մեկ բեմում։ Նախագծի նպատակն է՝  խթանել երեխաների կրթական
Տեղի կունենա Րաֆֆի Կ. Հովհաննիսյանի և Վաղարշապատի քաղաքապետի «Ժառանգության» թեկնածու Արկադի Փայտյանի ասուլիսը
• 03-11-2025 13:00
«Ժառանգություն» կուսակցության համահիմնադիր Րաֆֆի Կ. Հովհաննիսյանին կմիանա Վաղարշապատի քաղաքապետի «Ժառանգության» թեկնածու Արկադի Փայտյանը երկուշաբթի՝ նոյեմբերի 3-ին, ժամը 13:00-ին, կուսակցության Էջմիածնի տարածքային ստորաբաժանման գրասենյակում՝ մամուլի ասուլիսի համար. հասցեն՝ Սուրբ Մովսես
«Թէատրոն» կատարողական արվեստների միջազգային ֆրանկոֆոն փառատոնին նվիրված ասուլիս
• 30-10-2025 12:00
Հոկտեմբերի 30-ին՝ ժամը 12։00-ին, Երևանի քաղաքապետարանում հրավիրված մամլո ասուլիսի շրջանակում բանախոսներ Երևանի փոխքաղաքապետ Լևոն Հովհաննիսյանը, «Թէատրոն» կատարողական արվեստների միջազգային ֆրանկոֆոն փառատոնի համահիմնադիր, տնօրեն Սաթէ Խաչատրյանը,  խորեոգրաֆներ Մուրադ Մերզուկին,  Յոան Բուրժուան,
Հայ մամուլի օրը՝ «Ազդարար»-ի հետ
• 16-10-2025 12:00
Ծ Ր Ա Գ Ի Ր   Տեղը - Մամուլի տուն (Արշակունյաց 4, 5-րդ հարկ) Ժամկետը - 16.10.2025 թ., ժամը 12.00   Հիմնավորումը - 2010 թվից Կալկաթայում վերահիմնադրված «Ազդարար» հանդեսը ավանդաբար նշում է Հայ
«Մատենադարան» գիտահետազոտական ինստիտուտ-թանգարանում տեղի կունենա Կշիշտոֆ Ստոպկայի և Անջեյ Զեմբայի «Հայերը Լեհաստանում» մենագրության շնորհանդեսը
• Շնորհանդես
• 01-10-2025 18:00
2025թ. հոկտեմբերի 1-ին ժամը 18:00-ին  Մեսրոպ Մաշտոցի անվան հին ձեռագրերի «Մատենադարան» գիտահետազոտական ինստիտուտ-թանգարանում (Երևան, Մեսրոպ Մաշտոցի պող., 53) տեղի կունենա Կշիշտոֆ Ստոպկայի և Անջեյ Զեմբայի «Հայերը Լեհաստանում» մենագրության շնորհանդեսը:
Տեղի կունենա «Wizz Air» ավիաընկերության բազայի բացման արարողությունը
• 01-10-2025 11:00
Հոկտեմբերի 1-ին ժամը 11:00-ին (Միջոցառմանը գրանցվելու և տեխնիկական հարցերը կարգավորելու համար խնդրում ենք ներկայանալ 10:30-ից) Զվարթնոց միջազգային օդանվակայանի Ժամանման սրահի Էսպերանտո սրճարանում տեղի կունենա «Wizz Air» ավիաընկերության բազայի բացման արարողությունը:   Միջոցառումը
Տեղի կունենա Սաշ Հայկազունու «Հրաբուխի շուրթին» գրքի շնորհանդեսը
• 30-09-2025 19:00
Սեպտեմբերի 30-ին՝ ժամը 19:00-ին, Common Ground-ում տեղի կունենա Սաշ Հայկազունու «Հրաբուխի շուրթին» գրքի շնորհանդեսը: Հնչելու են բանաստեղծություններ նաև Քեթրին Մանասյանի կատարմամբ։ (Հասցե՝ Բաղրամյան
Տեղի կունենա «ԴիջիԹեք 2025»-ին նվիրված մամուլի ասուլիսը
• 30-09-2025 14:00
Սեպտեմբերի 30-ին` ժամը 14:00-ին, «Գրանդ Հոթել Երևան» հյուրանոցում (հասցե՝ Աբովյան 12) տեղի կունենա տարվա կարևորագույն տեխնոլոգիական իրադարձության՝ «ԴիջիԹեք 2025»-ին նվիրված մամուլի ասուլիսը։   Ասուլիսի բանախոսներն են՝ · ՀՀ ԲՏԱ նախարար Մխիթար Հայրապետյանը ·
Հենրիկ Իգիթյանի անվան գեղագիտության ազգային կենտրոնում տեղի կունենա կենտրոնի տնօրեն Վահան Բադալյանի մամուլի ասուլիսը
• 25-09-2025 12:00
Սեպտեմբերի 25-ին՝ ժամը 12:00-ին, Հենրիկ Իգիթյանի անվան գեղագիտության ազգային կենտրոնում( Սայաթ Նովա 6) տեղի կունենա կենտրոնի տնօրեն Վահան Բադալյանի մամուլի ասուլիսը։   ԹԵՄԱ․ Հենրիկ Իգիթյանի անվան գեղագիտության ազգային կենտրոնի Մանկական արվեստի թանգարանի
Տեղի կունենա Վահագն Ստամբոլցյանի անվան երգեհոնային երաժշտության միջազգային երրորդ փառատոնի հանդիսավոր բացման համերգը` նվիրված Կոմիտասին
• 24-09-2025 19:00
Սեպտեմբերի 24-ին՝ ժամը 19:00, Կոմիտասի անվան կամերային երաժշտության տանը (Իսահակյան 1) տեղի կունենա Վահագն Ստամբոլցյանի անվան երգեհոնային երաժշտության միջազգային երրորդ փառատոնի հանդիսավոր բացման համերգը` նվիրված
Ասուլիս, որը նվիրված է Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի 100-րդ հոբելյանական համերգաշրջանի բացմանը
• 18-09-2025 12:00
Սեպտեմբերի 18-ին՝ ժամը 12:00-ին, «Արամ Խաչատրյան» համերգասրահում կկայանա մամուլի ասուլիս, որը նվիրված է Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի 100-րդ հոբելյանական համերգաշրջանի բացմանը։    Մամուլի ասուլիսի բանախոսներ․    ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի
Ասուլիս՝ «Սպինալ մկանային ատրոֆիայի նորարարությունները և գենետիկական թերապիայի կարևորությունը» թեմայով
• 17-09-2025 15:00
Սեպտեմբերի 17-ին` ժամը 15:00-ին, “Courtyard Marriott Yerevan” հյուրանոցի “Queen” դահլիճում (հասցե` ք. Երևան, Տերյան փող., 5 շենք) «Արաբկիր» բժշկական համալիրի նախաձեռնությամբ կկայանա ասուլիս՝ «Սպինալ մկանային ատրոֆիայի նորարարությունները և գենետիկական
«Արմենպրես». Տեղի կունենա «Վայոց Ձորի Խաչիկ գյուղում կկայանա Գաթայի փառատոնը․ սպասվող միջոցառումներն ու ծրագրերը» թեմայով ասուլիսը
• 16-09-2025 12:00
Սեպտեմբերի 16-ին՝ ժամը 12։00-ին, «Արմենպրես» լրատվական գործակալության մամուլի սրահում (Աբովյան 9) տեղի կունենա «Արենի փառատոն» հիմնադրամի հիմնադիր տնօրեն Նունե Մանուկյանի, Արենի համայնքապետարանի աշխատակազմի քարտուղար Գևորգ Սիմոնյանի, Խաչիկ համայնքի վարչական
Տեղի կունենա ժամանակակից հայ տղամարդու կերպարի ուսումնասիրմանն ուղղված հետազոտության արդյունքների ամփոփումը
• 16-09-2025 11:30
Սեպտեմբերի 16-ին, ժամը 11։30-ին ՄԱԿ-ի գրասենյակում (Պետրոս Ադամյան 14) տեղի կունենա ժամանակակից հայ տղամարդու կերպարի ուսումնասիրմանն ուղղված հետազոտության արդյունքների ամփոփումը։    Վերջին տասնամյակում առաջին անգամ Հայաստանում իրականացվել է համապարփակ հետազոտություն՝ նվիրված
Մեկնարկում է Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի 20-րդ հոբելյանական համերգաշրջանը
• 15-09-2025 19:30
Սեպտեմբերի 15-ին, ժամը 19։30-ին, Արամ Խաչատրյան համերգասրահում «Արմենիա» միջազգային երաժշտական 9-րդ փառատոնի բացման համերգով մեկնարկում է Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի 20-րդ հոբելյանական համերգաշրջանը։   Համերգաշրջանի և փառատոնի բացման հանդիսավոր համերգին կհնչի
Հայաստանում կանցկացվի համահայկական հրաձիգների մրցույթ
• 06-09-2025 10:00
Սեպտեմբերի 6-ին և 7-ին Երևանում կանցկացվի համահայկական հրաձիգների մրցույթը, որը կազմակերպվում է «Ազատազէն» կրթական հասարակական կազմակերպության կողմից։   Մրցույթին կարող են մասնակցել 16 տարին լրացած ՀՀ քաղաքացիները, ինչպես նաև հայկական ծագումով
«Տաղարան» համույթը և Ադամ Բարրոն ընկերների հետ կներկայացնեն Ավ.Իսահակյանի 150-ամյակին նվիրված վոկալ երաժշտության երեկո
• 05-09-2025 19:00
Սեպտեմբերի 5-ը ժամը 19:00 Կոմիտասի անվան կամերային երաժշտության տանը տեղի կունենա երաժշտական պատմական օր մեր հայրենակիցների համար, բացահայտելու գյումրեցի Հայ Մեծագույն գրող Ավետիք Իսահակյանի խոսքերով Հայ հիասքանչ կոմպոզիտորների կողմից
Sputnik Արմենիա.Տեղի կունենա «Երևանի բնապահպանական խնդիրները. ինչպե՞ս լուծել դրանք» թեմայով ասուլիսը
• 18-08-2025 13:00
Օգոստոսի 18-ին, ժամը 13:00-ին, Sputnik Արմենիա մուլտիմեդիոն մամուլի կենտրոնում բնապահպանական հարցերի շուրջ տեղի կունենա «Ազգային առաջընթաց» խմբակցության Երևանի ավագանու անդամ, բժշկական գիտությունների թեկնածու, բնապահպան Քրիստինա Վարդանյանի ասուլիսը։   Արդեն տխուր ավանդույթ
Հատուկ թողարկում. ՈՒղիղ եթեր. Հյուր՝ Կարեն Սարգսյան
• Հեռուստահաղորդում «Նոյյան Տապան»-ում
• 12-08-2025 14:45
Դիտեք ուղիղ եթերը՝ Noyan Tapan TV Patreon-ում Օգոստոսի 12-ին, ժամը՝ 14:45-ին. Նոյյան Տապան. «Քննարկում». Հյուր՝ Եվրաատլանտյան ինտեգրացիոն պլատֆորմի նախագահ, սոցիոլոգ-վերլուծաբան Կարեն Սարգսյան   Միացեք մեզ՝ Patreon-ում   Ամեն օր՝ ժամը 10:00-ին կարող եք դիտել Noyan Tapan
Միայն մեկ երեկո Նեապոլի սրտից՝ Ars Nova Napoli խումբը գալիս է Երևան
• 24-07-2025 19:30
Հուլիսի 24-ին՝ ժամը 19:30-ին,Արամ Խաչատրյան համերգասրահում, Հայաստանի Հանրապետությունում Իտալիայի Հանրապետության դեսպանությունը ներկայացնում է բացառիկ երաժշտական երեկո՝ նվիրված նեապոլիտանական երգերին։   Հայաստան է գալիս հանրահայտ Ars Nova Napoli խումբը՝ ներկայացնելու հարավային Իտալիայի
Սիմֆոնիկ ճամփորդություն. կհնչեն բոլոր ժամանակների ամենահայտնի դասական ստեղծագործությունները
• 19-07-2025 19:30
Հուլիսի 19-ին` ժամը 19։30-ին, Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախումբը հրավիրում էԱրամ Խաչատրյան համերգասրահ՝ ներկա գտնվելու յուրահատուկ սիմֆոնիկ ճամփորդության ու վայելելուդասական երաժշտության ամենասիրելի ստեղծագործությունները։   Երաժշտասերները հնարավորություն կունենան ունկնդրելու Մոցարտի Փոքրիկ գիշերային սերենադից
Տեղի կունենա Երևանի «Ոսկե ծիրան» 22-րդ միջազգային կինոփառատոնի միջազգային համագործակցություններին նվիրված մամուլի ասուլիսը
• 11-07-2025 14:00
Հուլիսի 11-ին, ժամը 14:00 Կինոյի տանը (Վարդանանց փող., 18) կկայանա Երևանի «Ոսկե ծիրան» 22-րդ միջազգային կինոփառատոնի միջազգային համագործակցություններին  նվիրված մամուլի ասուլիսը։   Մամուլի ասուլիսի բանախոսներն են`   «Ոսկե ծիրան» կինոփառատոնի համահիմնադիր Սուսաննա Հարությունյանը   Նիդերլանդների
• 11-07-2025 11:00
Հուլիսի 11-ին՝ ժամը 11։00-ին, «Արմենպրես» լրատվական գործակալության մամուլի սրահում (Աբովյան 9) տեղի կունենա ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության կենսաթոշակային ապահովության և այլ դրամական վճարների վարչության ընտանիքներին տրվող նպաստների
• 10-07-2025 13:00
Հուլիսի 10-ին, ժամը 13:00-ին, Մեդիա կենտրոնում տեղի կունենա քննարկում՝ «Ինչո՞ւ է մերժվում պայմանական վաղաժամկետ ազատման դիմումը․ դատարանը պարտավորվում է բացատրել» թեմայով։   Բանախոսներ՝   Դավիթ Գյուրջյան` Իրավունքի զարգացման և պաշտպանության hիմնադրամի իրավական հարցերով
• 09-07-2025 18:00
Հուլիսի 9-ին, ժամը 18:00-ին, Եղիշե Չարենցի տուն-թանգարանում կկայանա միջոցառում՝ նվիրված թանգարանի բացման 50-ամյակին։   Երեկոյի շրջանակում կներկայանա ժամանակակից դասական կիթառի ամենանշանավոր դուետներից Eden-Stell Guitar Duo-ն, որը հանդիսատեսին կներկայացնի իր նոր CD
«Արմենպրես». Տեղի կունենա ««Ֆեստիվառ» զբոսաշրջային-երաժշտական փառատոն․ ծրագիրն ու սպասվող միջոցառումները» թեմայով ասուլիսը
• 09-07-2025 13:00
Հուլիսի  9-ին՝ ժամը 13։00-ին, «Արմենպրես» լրատվական գործակալության մամուլի սրահում (Աբովյան 9) տեղի կունենա ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Ժաննա Անդրեասյանի, Հանրային հեռուստաընկերության գործադիր տնօրեն Հովհաննես Մովսիսյանի մամուլի
• 08-07-2025 15:00
Հուլիսի 8-ին, ժամը 15։00-ին, Մեդիա կենտրոնում տեղի կունենա քննարկում՝ «Քրեական ենթամշակույթը և արդարադատության համակարգի հանդեպ անվստահությունը. պատճառ և հետևանք» թեմայով։   Բանախոսներ՝Արտակ Կիրակոսյան՝ «Քաղաքացիական հասարակության ինստիտուտ» ՀԿ-ի տնօրեն, հաշտարար   Աղասի Թադևոսյան՝ մշակութային
• 08-07-2025 12:00
Հուլիսի 8-ին, ժամը 12:00-ին, «Արմենպրես» լրատվական գործակալության մամուլի սրահում (Աբովյան 9) տեղի կունենա Մրցակցության պաշտպանության հանձնաժողովի անդամ Տիգրան Մարկոսյանի մամուլի ասուլիսը։         Բանախոսը կներկայացնի «Տնտեսական մրցակցության պաշտպանության մասին» և հարակից
• 07-07-2025 12:00
Հուլիսի 7-ին՝ ժամը 12։00-ին, «Արմենպրես» լրատվական գործակալության մամուլի սրահում (Աբովյան 9) տեղի կունենա ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության պարեկային ծառայության Գեղարքունիքի մարզի գումարտակի ջրային պարեկների վաշտի հրամանատար, ոստիկանության մայոր Դավիթ Գալոյանի,
Հուլիսի 7-ին՝ ժամը 12:00-ին, Անի Գրանդ Հյուրանոցի Պանարամիկ դահլիճում (հասցե՝ Երևան, Հանրապետության փողոց 65), կկայանա մամուլի ասուլիս՝ նվիրված Երևանում կայանալիք բասկետբոլի մինչև 20 տարեկանների Բ դիվիզիոնի առաջնությանը:   Մամուլի ասուլիսի բանախոսներն
«Արմենպրես». Տեղի կունենա «Լայնածավալ փոփոխություններ՝ ԼՂ-ից բռնի տեղահանված ընտանիքների բնակարանային ապահովման պետական աջակցության ծրագրում» թեմայով ասուլիսը
• 04-07-2025 13:00
Հուլիսի 4-ին՝ ժամը 13։00-ին, «Արմենպրես» լրատվական գործակալության մամուլի սրահում (Աբովյան 9) տեղի կունենա ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության կառուցվածքային ստորաբաժանումների առանձին գործառույթներ համակարգող խորհրդական Գայանե Ղարագյոզյանի ասուլիսը։   ԹԵՄԱ- Լայնածավալ
«Արմենպրես». Տեղի կունենա «Բարձր կարգի հրդեհավտանգ իրավիճակ, կանխարգելիչ միջոցառումներ» թեմայով ասուլիսը
• 02-07-2025 12:00
Հուլիսի 2-ին՝ ժամը 12։00-ին, «Արմենպրես» լրատվական գործակալության մամուլի սրահում (Աբովյան 9) տեղի կունենա ՀՀ ՆԳՆ Փրկարար ծառայության Փրկարարական ուժերի վարչության պետի տեղակալ փ\ծ գնդապետ Բագրատ Վարդազարյանի, ՀՀ շրջակա միջավայրի
• 27-06-2025 14:00
Հունիսի 27-ին, ժամը 14:00-ին, Երևանի Սայաթ-Նովայի անվան երաժշտական դպրոցի Մեծ դահլիճում կկայանա «Փայտփորիկ» սոլֆեջոյի առաջին հանրապետական օլիմպիադայի մրցանակաբաշխության հանդիսավոր արարողությունը, որի ընթացքում տեղի կունենա Օլիմպիադայի հաղթողների պարգևատրումը:   Պարգևատրման արարողությանը ներկա
«Արմենպրես».Տեղի կունենա «Երևանի կարճամետրաժ ֆիլմերի 8-րդ միջազգային կինոփառատոն․ ծրագրերն ու սպասվող միջոցառումները» թեմայով ասուլիսը
• 25-06-2025 12:00
Հունիսի 25-ին՝ ժամը 12։00-ին, «Արմենպրես» լրատվական գործակալության մամուլի սրահում (Աբովյան 9) տեղի կունենա Երևանի քաղաքապետի տեղակալ Լևոն Հովհաննիսյանի, ՀՀ կրթության,գիտության,մշակույթի և սպորտի նախարարի տեղակալ Դանիել Դանիելյանի, Երևանի կարճամետրաժ ֆիլմերի
• 23-06-2025 16:00
Հունիսի 23-ին, ժամը 16։00-ին, Մեդիա կենտրոնում( Մյասնիկյան 1/6 (IQ բիզնես կենտրոն, 2-րդ հարկ) տեղի կունենա քննարկում՝ «Պատժիչ արդարադատությունը փոխարինել վերականգնողական արդարադատությամբ. Ջուրեմոնիայի մշտադիտարկման արդյունքները» թեմայով։   Բանախոսներ՝   Կլարա Գասպարյան՝ ՀՀ արդարադատության նախարարության
• 19-06-2025 12:00
Հունիսի 19-ին, ժամը 12.00-ին Sputnik Արմենիա մուլտիմեդիոն մամուլի կենտրոնում Դիլիջանում բացվող հայ-վրացական երրորդ խոհարարական փառատոնի հյուրերի համար պատրաստված անակնկալների մասին կպատմեն`   «Հայ խոհարարական ավանդույթների զարգացման և պահպանման» հասարակական կազմակերպության նախագահ

Sputnik Армения. «Безопасность жизнедеятельности стран ЕАЭС» - тема видеомоста
Видеомост. «Биобезопасность стран ЕАЭС»   24 июня в 12:00 состоится видеомост на тему «Биобезопасность стран ЕАЭС» с подключением мультимедийного пресс-центра Sputnik Армения из Москвы, Минска, Астаны и Еревана.   Чем вызваны ограничения на
«Арменпресс». Состоится пресс-конференция на тему «Анализ водных ресурсов, града, обобщение климатических условий весенних месяцев и июня»
• 24-06-2026 11:00
24 июня в 11:00 в пресс-зале информационного агентства «АрмИнфо» (Абовян 9) состоится пресс-конференция директора ГАУ «Гидромет» Министерства окружающей среды РА Левона Азизяна и заместителя директора ГАУ «Гидромет» Гагика Суреняна.   ТЕМА:
Состоится обсуждение, посвященное представлению новых регуляций, предусмотренных пакетом законодательных изменений, касающихся Закона «О защите прав потребителей» и сопутствующих законов.
• 24-06-2026 10:30
В Комиссии по защите конкуренции и прав потребителей 24 июня в 10:30 в административном здании комиссии (г. Ереван, ул. Тиграна Великого 4, 2-й этаж) состоится обсуждение, посвященное представлению нового
Ноян Тапан. Гость: Карен Саргсян
• 19-06-2026 14:30
Ноян Тапан. «Обсуждение». Гость: Президент Евроатлантической интеграционной платформы, социолог-аналитик Карен Саргсян* Этот текст автоматически переведен с помощью искусственного интеллекта
զդեռգ դ
• 19-06-2026 11:26
զդֆֆգ
Ноян Тапан на русском. Гость программы - кандидат исторических наук, кавказовед Григорий Айвазян
• 13-04-2021 14:00
13 апреля в 14:00 в прямом эфире канала Noyan Tapan live – передача - «Прямым текстом». Гость - кандидат исторических наук, кавказовед Григорий Айвазян.   Запись передачи можно посмотреть на канале
«Константин Ишханов поддержал инициативу Трио Хачатуряна»
• 10-02-2021 19:00
Не секрет, что прошлый год стал настоящим испытанием для всей планеты. Безусловно, эта ситуация не могла не отразиться и на деятельности армянских музыкантов. Знаменитое Трио имени Хачатуряна, в последние
Вторая конференция по теме «Иноверные армяне в современном мире» состоится 11 марта 2017 г.
• 11-03-2017 17:30
Конференция, организованная представителями постоянных комиссий Национального Собрания Западной Армении (Парламент) по вопросам Религии и по вопросам Землячества, Общинных и Патриотических общественных организаций, состоится    в субботу, 11 марта 2017 года, в
• 05-11-2015 19:00
Динамика национализма в России и Южный Кавказ
• 26-10-2015 18:00
Национализм в своих крайних и негативных проявлениях – одна из самых критикуемых идеологий в цивилизованных обществах, особенно после окончания Второй мировой войны.   Политическая структура и система управления демократических стран усовершенствовались
Программа мероприятий празднеств # Эребуни-Ереван 2797 10-11 октября
• 10-10-2015 11:00
Пресс-конференция организаторов выставки пройдет в гостинице Мариотт
• 21-11-2013 10:00
Пресс-конференция организаторов выставки пройдет в гостинице Мариотт (зал АРАРАТ) 21 ноября в 10:00.    С 21 ноября по 5 декабря в Ереване представительством «Российского клуба православных меценатов» по благословению Митрополита Волоколамского
Научная конференция «Армяне Юга России: история, культура, общее будущее»
• 30-05-2012 10:00
Уважаемые коллеги! Институт социально-экономических и гуманитарных исследований Южного научного центра РАН приглашает Вас принять участие в работе Всероссийской научной конференции «Армяне Юга России: история, культура, общее будущее» (г. Ростов-на-Дону, 30
Конференция “Антифосфолипидный синдром, тромбофилия и профилактика ромбогеморрагических осложнений в общей медицинской практике”
• 25-05-2012 13:00
Исполнительный комитет Армянской Антивозрастной Медицинской Ассоциации совместно с Ассоциацией Акушер-Гинекологов и Неонатологов РА оповещает о конференции “Антифосфолипидный синдром, тромбофилия и профилактика тромбогеморрагических осложнений в общей медицинской практике”, которая состоится
День славянской письменности в Ереванском государственном лингвистическом университете
• 24-05-2012 14:00
Российский учебно-методический центр русского языка Представительства Россотрудничества в Республике Армения (РУМЦРЯ) проводит цикл мероприятий, посвященных празднованию Дня славянской письменности.   24 мая в 14:00 на факультете русского языка, литературы и
В Ереванском филиале МЭСИ пройдет открытый урок
• 24-05-2012 13:00
Российский учебно-методический центр русского языка Представительства Россотрудничества в Республике Армения (РУМЦРЯ) проводит цикл мероприятий, посвященных празднованию Дня славянской письменности.   24 мая в 13:00 в Ереванском филиале Московского Государственного университета
Состоится пресс-конференция генерального директора ЗАО «ЮКЖД» Виктора Ребца
• 24-05-2012 12:00
В четверг, 24 мая, в 12:00 в Международном пресс-центре «Новости» состоится пресс-конференция генерального директора ЗАО “Южно-Кавказская железная дорога” Виктора Ребца. Тема пресс-конференции: “100 дней на посту генерального директора ЗАО “ЮКЖД””.   Контакты
В школе № 5 г. Армавира Армении состоится литературно-музыкальная композиция «День славянской письменности»
• 24-05-2012 11:00
Российский учебно-методический центр русского языка Представительства Россотрудничества в Республике Армения (РУМЦРЯ) проводит цикл мероприятий, посвященных празднованию Дня славянской письменности.   24 мая в 11:00 в школе № 5 имени Зоравара
В Международном пресс-центре «Новости» состоится пресс-конференция представителей Полиции ко дню Последнего звонка
• 22-05-2012 19:00
ВНИМАНИЮ СМИ! В Международном пресс-центре «Новости» состоится пресс-конференция представителей Полиции ко дню Последнего звонка   ЕРЕВАН, 22 мая – Новости-Армения. В среду, 23 мая, в 11:00 в Международном пресс-центре «Новости» состоится
Состоится пресс-конференция в связи с акцией ко Всемирному дню культурного разнообразия во имя диалога и развития
• 22-05-2012 11:00
Во вторник, 22 мая, в 11:00 в Международном пресс-центре «Новости» состоится пресс-конференция представителей общественных организаций «Потребность в общественной информации и в знании» и «Женский ресурс-центр» в связи с акцией,
В Международном пресс-центре «Новости» состоится пресс-конференция, приуроченная к Международному дню музеев
• 17-05-2012 14:00
В четверг, 17 мая, в 14:00 в Международном пресс-центре «Новости» состоится пресс-конференция директора Музея современного искусства Армении Нуне Аветисян и директора Дома-музея С. Параджанова Завена Аветисяна, приуроченная к Международному
В Международном пресс-центре «Новости» состоится пресс-конференция политтехнолога Карена Кочаряна
• 08-05-2012 17:54
В четверг, 10 мая, в 12:00 в Международном пресс-центре «Новости» состоится пресс-конференция политтехнолога Карена Кочаряна на тему  “Итоги парламентских выборов в Армении”. Как оценивает эксперт предвыборную кампанию партий, какие явления
Пресс-конференция на тему “Первые итоги парламентских выборов в Армении”
• 07-05-2012 11:00
В понедельник, 7 мая, в 11:00 в Международном пресс-центре «Новости» состоится пресс-конференция директора армянского филиала Института стран СНГ, политолога Александра Маркарова и эксперта Центра национальных и стратегических исследований, политолога
Институт Кавказа организует презентацию пятого Аналитического доклада ИК «Де-факто образования постсоветского пространства: двадцать лет государственного строительства»
• 03-05-2012 16:00
3 мая в 16:00 Институт Кавказа организует презентацию пятого Аналитического доклада ИК «Де-факто образования постсоветского пространства: двадцать лет государственного строительства», автором которого является приглашенный научный сотрудник вашингтонского Центра международных
Видеомост Ереван-Москва-Киев-Кишинев-Астана К 67-ой годовщине Великой Победы
• 03-05-2012 13:00
В четверг, 3 мая, в 13:00 в Международном пресс-центре «Новости» состоится видеомост Ереван- Москва - Киев - Кишинев - Астана на тему: "Великая Отечественная. История и память". В Ереване: - ветеран
В Международном пресс-центре «Новости» состоится видеомост Ереван- Москва- Астана
• 27-04-2012 11:00
В пятницу, 27 апреля, в 11:00 в Международном пресс-центре «Новости» состоится видеомост Ереван- Москва- Астана на тему: "Роль общественных организаций в формировании Евразийского Союза". Мероприятие приурочено к одноименному Международному форуму
В Международном пресс-центре «Новости» состоится видеомост Ереван-Москва на тему: "Время не стирает память…"
• 23-04-2012 14:00
В понедельник, 23 апреля, в 14:00 в Международном пресс-центре «Новости» состоится видеомост Ереван-Москва на тему: "Время не стирает память…". Мероприятие проводится в преддверии Дня памяти жертв Геноцида армян. Участники в
Банк ВТБ (Армения) совместно с Банком ВТБ24 приглашают принять участие в пресс-конференции
• 20-04-2012 13:00
Банк ВТБ (Армения) совместно с Банком ВТБ24 приглашают принять участие в пресс-конференции, посвященной развитию розничного бизнеса Банка ВТБ (Армения).  Для встречи с журналистами приглашены: Задорнов Михаил Михайлович, Президент - Председатель Правления
В Международном пресс-центре «Новости» состоится видеомост Ереван-Москва-Киев-Кишинев-Астана
• 10-04-2012 15:00
Во вторник, 10 апреля, в 15:00 в Международном пресс-центре «Новости» состоится видеомост Ереван - Москва – Киев – Кишинев - Астана, посвященный Международному дню освобождения узников фашистских концлагерей, широко
Состоится концерт «Армения дружна с Россией навсегда»
• 03-04-2012 19:00
3 апреля в 19:00 в Концертном зале А. Бабаджаняна состоится концерт «Армения дружна с Россией навсегда», посвященный 20-летию установления дипломатических отношений между Российской Федерацией и Республикой Армения. В программе прозвучат
Состоится III Международная научно-практическая конференция преподавателей русского языка и литературы стран СНГ
• 28-03-2012 12:00
28 марта в 12.00 в Ереванском государственном лингвистическом университете состоится III Международная научно-практическая конференция преподавателей русского языка и литературы Армении, России и других стран СНГ «Русский язык – гарант
РУССКИЙ ДРАМАТИЧЕСКИЙ ТЕАТР ИМЕНИ К.С. СТАНИСЛАВСКОГО ПРЕДСТАВЛЯЕТ
• 18-03-2012 19:00
2012-03-18 19:00:00 в драматическом театре имени Станиславского состоится спектакль "Кьоджинский переполох".   Художественный руководитель театра Александр Григорян.     Спонсор театра компания "Мика Лимитед"  Спонсор сезона "Банк ВТБ
• 17-03-2012 19:00
2012-03-17 19:00:00 в драматическом театре имени Станиславского состоится спектакль "Шаганэ, ты моя...".   Художественный руководитель театра Александр Григорян.     Спонсор театра компания "Мика Лимитед"  Спонсор сезона "Банк ВТБ
• 16-03-2012 19:00
2012-03-16 19:00:00 в драматическом театре имени Станиславского состоится спектакль "Горе от ума".   Художественный руководитель театра Александр Григорян.     Спонсор театра компания "Мика Лимитед"  Спонсор сезона "Банк ВТБ
В Международном пресс-центре «Новости» состоится пресс-конференция, посвященная Всемирному дню защиты прав потребителей
• 15-03-2012 12:00
В четверг, 15 марта, в 12:00 в Международном пресс-центре «Новости» (Ереван, ул. Вардананца, 7) состоится пресс-конференция финансового омбудсмена Пируз Саркисян и руководителя группы по принятию и рассмотрению требований офиса
В Ереване состоится пресс-конференция представителей ЕБРР
• 07-03-2012 16:15
В среду, 7 марта, в 16:15 в зале «Парандзем» гостиницы «Мариотт-Армения» состоится пресс-конференция, посвященная визиту высокопоставленных представителей Европейского банка реконструкции и развития в Ереван. Целью визита является получение свежей информации
В административном здании ЗАО «Южно-Кавказская железная дорога» состоится праздничное мероприятие, приуроченное к 8 Марта
• 07-03-2012 13:45
Завтра – 7 марта, в 13:45, в административном здании ЗАО «Южно-Кавказская железная дорога» (Тиграна Меца, 50) состоится праздничное мероприятие, приуроченное к 8 Марта. Генеральный директор ЗАО «ЮКЖД» Виктор Ребец
В Международном пресс-центре «Новости» состоится пресс-конференция в связи с Международным женским днем 8 марта
• 07-03-2012 12:00
В среду, 7 марта, в 12:00 в Международном пресс-центре «Новости» состоится пресс-конференция в связи с Международным женским днем 8 марта. Участники пресс-конференции: - член постоянной парламентской комиссии по экономическим вопросам НС,
В Международном пресс-центре «Новости» состоится видеомост Ереван – Москва – Киев – Кишинев - Астана
• 28-02-2012 14:00
Во вторник, 28 февраля, в 14:00 в Международном пресс-центре «Новости» состоится видеомост Ереван - Москва – Киев – Кишинев – Астана, приуроченный к Международному дню редких заболеваний, который отмечается
Состоится пресс-конференция Генсека ОДКБ Николая Бордюжи в формате видеомоста
• 21-02-2012 12:00
Во вторник, 21 февраля, в 12:00 в Международном пресс-центре «Новости» состоится пресс-конференция Генерального секретаря ОДКБ Николая Бордюжи в формате видеомоста с подключением Еревана, Астаны, Киева и Кишинева. По окончании в
В Международном пресс-центре «Новости» состоится пресс-конференция директора Музея-института геноцида армян
• 17-02-2012 14:00
В пятницу, 17 февраля, в 14:00 в Международном пресс-центре «Новости» состоится пресс-конференция директора Музея-института геноцида армян, представителя Министерства обороны на судебном процессе в Будапеште (2004-2006) Айка Демояна на тему
В Международном пресс-центре «Новости» состоится пресс-конференция, посвященная Дню дарения книги в Армении
• 17-02-2012 12:00
В пятницу, 17 февраля, в 12:00 в Международном пресс-центре «Новости» состоится пресс-конференция, посвященная Дню дарения книги в Армении, который отмечается 19 февраля. Участники пресс-конференции: - директор Национальной детской библиотеки имени Хнко
Пресс-конференция, посвященная культурным мероприятиям 2012 года в Армении
• 16-02-2012 13:00
В четверг, 16 февраля, в 13:00 в Международном пресс-центре «Новости» состоится пресс-конференция на тему «Какие фестивали и культурные мероприятия ждут армянского зрителя в 2012 году». Участники-пресс-конференции: - секретарь Союза театральных деятелей
Состоится пресс-конференция главного кардиолога Еревана Парунака Зелвеяна
• 16-02-2012 11:00
В четверг, 16 февраля, в 11:00 в Международном пресс-центре «Новости» состоится пресс-конференция директора Центра профилактической кардиологии, заместителя директора Научно-исследовательского института кардиологии, главного кардиолога Еревана Парунака Зелвеяна. Тема пресс-конференции: «Сердечно-сосудистые заболевания
Oфициальная церемония представления нового генерального директора ЗАО «ЮКЖД» и брифинг
• 15-02-2012 18:00
15 февраля, в 18:00 состоится официальная церемония представления коллективу ЗАО «ЮКЖД» нового генерального директора Компании Виктора Ребца. Нового директора представит президент ОАО «РЖД» Владимир Якунин. В церемонии также примут
Китайский концерт в Армении
• 13-02-2012 18:30
В 2012 году отмечается 20-летие установления дипломатических отношений между Республикой Армения и Китайской Народной Республикой, в рамках которого в Ереван приезжает концертная группа из китайского университета Ланчжоу.  Институт Конфуция ЕГЛУ
ВНИМАНИЮ СМИ! В Международном пресс-центре «Новости» состоится пресс-конференция по проблеме сектантских организаций в Армении
• 09-02-2012 13:00
ВНИМАНИЮ СМИ! В Международном пресс-центре «Новости» состоится пресс-конференция по проблеме сектантских организаций в Армении 14:58 | 08/ 02/ 2012 ЕРЕВАН, 8 фев - Новости-Армения. В четверг, 9 февраля, в 13:00 в