Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է ՀՀ -ում ԱՄՆ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Մարի Յովանովիչին, ով ավարտում է դիվանագիտական առաքելությունը մեր երկրում
• 25-05-2011 14:45:08   | Հայաստան  |  Քաղաքական
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն մայիսի 25-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Մարի Յովանովիչին, ով ավարտում է դիվանագիտական առաքելությունը մեր երկրում: Վարչապետը շնորհակալություն է հայտնել դիվանագետին պաշտոնավարման ընթացքում կատարած մեծ աշխատանքի համար եւ հաջողություն մաղթել հետագա գործունեության մեջ: Կառավարության ղեկավարը բարձր է գնահատել Մարի Յովանովիչի անձնական ներդրումն ԱՄՆ-ի աջակցությամբ տարբեր ոլորտներում մի շարք ծրագրերի իրականացման գործում: Դեսպանն իր հերթին արդյունավետ է համարել Հայաստանում պաշտոնավարման տարիները եւ համոզմունք հայտնել, որ հայ-ամերիկյան համագործակցությունը հետագայում եւս դինամիկ կզարգանա` ընդգծելով, որ ԱՄՆ-ն կարեւորում է Հայաստանի հետ հարաբերությունների խորացումը: Ըստ ՀՀ Կառավարության տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչության մամլո հաղորդագրության, հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել երկկողմ գործակցության ընդլայնման, ինչպես նաեւ մի շարք այլ հարցերի շուրջ:

Tigran Sargsyan received the Ambassador of the USA to Armenia Marie Jovanovich, who finished the diplomatic mission in our country<br />
Tigran Sargsyan received the Ambassador of the USA to Armenia Marie Jovanovich, who finished the diplomatic mission in our country
• 25-05-2011 14:45:08   | Armenia  |  Politics
On May 25, the Prime Minister Tigran Sargsyan received the Ambassador of the USA to Armenia Marie Jovanovich, who finished the diplomatic mission in our country. The Prime Minister thanked her for the great work during her diplomatic office and wished her success in further activities. The head of the government higly appreciated Marie Johanovich’s personal investment by the support of the USA in the implementation of a number of programs in different fields. According to the department of information and public relations of RA government, during the meeting they exchanged thoughts about the widening mutual cooperation, as well as about a number of issues.