Բակո Սահակյանը ընդունել է Երեւանի կոնյակի գործարանի Եվրոպայի եւ ԱՊՀ երկրների մենեջերներին՝ գործադիր տնօրեն Արա Գրիգորյանի գլխավորությամբ
• 13-09-2012 18:32:12   |   |  Տնտեսություն
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 13-ին ընդունել է Երեւանի կոնյակի գործարանի (<<Արարատ>> ապրանքանիշի) Եվրոպայի եւ ԱՊՀ երկրների մենեջերներին՝ գործադիր տնօրեն Արա Գրիգորյանի գլխավորությամբ: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են գործարանի կողմից մեր հանրապետությունում իրականացված աշխատանքներին եւ հեռանկարներին առնչվող մի շարք հարցեր: Երկրի ղեկավարը կարեւորել է Երեւանի կոնյակի գործարանի դերը հանրապետության գյուղատնտեսության զարգացման գործում՝ հավելելով, որ Արցախը շահագրգռված է էլ ավելի խորացնել ու ընդլայնել համագործակցությունը գործարանի հետ: Այս մասին «ՆՏ»-ին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:

Бако Саакян принял бренд-менеджеров по Европе и странам СНГ Ереванского коньячного завода во главе с исполнительным директором Ара Григоряном
• 13-09-2012 18:32:12   |   |  Экономика
13 сентября Президент Республики Арцах Бако Саакян принял бренд-менеджеров по Европе и странам СНГ Ереванского коньячного завода (товарный знак «Арарат») во главе с исполнительным директором Ара Григоряном. В ходе встречи был обсужден ряд вопросов, касающихся работ, проведенных заводом в нашей республике, и планов на будущее. Глава государства отметил важную роль Ереванского коньячного завода в деле развития сельского хозяйства республики, добавив, что Арцах заинтересован в дальнейшем углублении и расширении сотрудничества с заводом. ГЛАВНОЕ ИНФОРМАЦИОННОЕ УПРАВЛЕНИЕ АППАРАТА ПРЕЗИДЕНТА РЕСПУБЛИКИ АРЦАХ