Համագործակցության հուշագիր ՀՊՃՀ –ի,ԴԱՆՄիությանև«ՋիԷքսՊի» ԳերազանցությանԿենտրոնիմիջև
2012 թվականինոյեմբերի 29-ին Հայաստանի պետական ճարտարագիտական համալսարանի, ՀայաստանիդեղարտադրողներիևներմուծողներիՄիության և «ՋիԷքսՊի» ԳերազանցությանԿենտրոնիներկայացուցիչներիմիջևստորագրվելէհամագործակցությանհուշագիր։
ՀամագործակցությանհուշագիրընպատակունիէլավելիամրապնդելՀայաստանի պետական ճարտարագիտական համալսարանի, «ՋիԷքսՊի» ԳերազանցությանԿենտրոնիևԴԱՆՄիությանմիջևնկատելիգործակցությունը։
Հուշագիրընպատակունինպաստելու.
- ԴԱՆՄիությանանդամդեղագործականկազմակերպություններումուսանողներիարտադրականպրակտիկայիանցկացմանը
- ԴԱՆՄիությանինտերնետայինկայքումերիտասարդմասնագետներիտվյալներիբազայումուսանողներիինքնակենսագրականներիտեղադրմանը
- Եվրոպական միությանպատշաճգործունեությանչափանիշներիվերաբերյալհամապատասխանմասնագիտականվերապատրաստմանդասընթացներիանցկացմանը «ՋիԷքսՊի» ԳերազանցությանԿենտրոնում
- երեքկառույցներիմիջևհամագործակցությանը՝գիտահետազոտականաշխատանքներիևտարբերուսումնասիրություններիանցկացմանգործընթացներում
- միջազգայինհեղինակավորբուհերիևգիտականկենտրոններիհետկապերիհաստատմանըևհամագործակցությանզարգացմանը։
- երեքկազմակերպություններիմասնագետներիգիտականհոդվածներիևհետազոտություններիտպագրությանըԴԱՆՄիության «Ֆարմա» դեղագործականգիտագործնականհանդեսում:
Համագործակցությանհուշագրովնախատեսվածծրագրերիիրականացմանշրջանակներումկողմերըամրագրումենփոխադարձպարտավորություններուգործողություններ:

Cooperation memorandum between SEUA, MPI Union and “GXP” Centre of Excellence
On November 29, 2012 a cooperation memorandum was signed between the representatives of State Engineering University of Armenia,  Medicine Producers and Importers Union of Armenia and “GXP” Centre of Excellence.
The cooperation memorandum aims to strengthen cooperation between the State Engineering University of Armenia, “GXP” Centre of Excellence and MPI Union.
- Students’ passing manufacturing practice in the pharmaceutical companies which are members of MPI Union;
- Setting students CVs in the young specialists’ database of MPI Union website;
- Holding professional trainings on EU GMP standards in “GXP” Centre of Excellence;
- Cooperation between the 3 companies in research works and study processes;
- Development of cooperation and establishment of contacts with leading international universities and scientific centers.
- Publication of scientific articles and researches of the specialists of the 3 companies in the pharmaceutical scientific magazine “Pharma”.