Տեղի ունեցավ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի` վերանորոգված 2 մասնաճյուղերի վերաբացման հանդիսավոր արարողությունը
Ս.թ. փետրվարի 6-ին տեղի ունեցավ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի` ժամանակակից լուծումներով և հաճախորդների սպասարկման համար հարմարավետ վերանորոգված միառժամանակ 2 մասնաճյուղերի վերաբացման հանդիսավոր արարողությունը. «Մասիս» մասնաճյուղ` ք. Մասիս, Արարատյան փող. 3 հասցեով և «Եղեգնաձոր» մասնաճյուղ` ք. Եղեգնաձոր, Մոմիկի փող. 6 հասցեով:
Մասնաճյուղերում բացի վերանորոգման աշխատանքներից, իրականացվել է նաև միջոցառումների մի ամբողջ փաթեթ, որոնք ուղղված էին հաճախորդների սպասարկման հետ կապված գործընթացների օպտիմալացմանը, աշխատավայրերի եւ սպասարկման գոտիների ամբողջական տեխնիկական վերազինմանը եւ արդիականացմանը, ինչպես նաեւ սրահի ինտերյերի համապատասխանեցումը ՎՏԲ խմբի կորպորատիվ ոճին և բրենդին:
Բոլոր վերանորոգված մասնաճյուղերում տեղադրված է հերթերի կառավարման համակարգ, ստեղծվել են հաճախորդների սպասարկման առանձին գոտիներ ըստ ծառայության եւ պրոդուկտի, ստեղծվել են նաև հաճախորդների անհատական սպասարկման առանձին գոտիներ:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Գլխավոր տնօրեն-Տնօրինության նախագահ` Յու. Գուսև,
-«Մասնաճյուղային ցանցի ռեֆորմատի ծրագիրը, որը մենք սկսել էինք իրականացնել անցած տարի Բանկի առանցքային խնդիրն է նաև 2013 թվականին: Մենք փոխում ենք մեր Բանկի դեմքը և դրա հետ մեկտեղ փոխում ենք ինքը Բանկը: Այժմ մենք նպատակաուղղված ենք ապահովել մեր հաճոխորդներին բարձր և որակյալ սպասարկում բանկային ծառայությունների ողջ ոլորտում: Այսօր տեղի ունեցավ ևս երկու վերանորոգված մասնաճյուղերի  վերաբացում, որոնց բացմամբ հաճախորդները կստանան լրացուցիչ խթան սպասարկվելու առաջնակարգ բանկում, լավ սպասարկում և հասանելիություն ՎՏԲ անսահմանափակ հնարավորություններին»:
«Մասիս» և «Եղեգնաձոր» մասնաճյուղերի վերաբացման շնորհանդեսի հանդիսավոր արարողություններին մասնակցեցին ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի ղեկավարությունը, ի դեմս Գլխավոր տնօրեն-Տնօրինության նախագահ Յու. Գուսևի, Մասիս քաղաքի փոխքաղաքապետ Հովհաննիսյան Ստեփանը, Վայոց ձորի մարզպետ Ղազարյան էդգարը, Բանկի դեպարտամենտների տնօրեններ և վարչության պետեր, մարզի և քաղաքի վարչության ղեկավարների լիազոր ներկայացուցիչներ, ինչպես նաև այլ պաշտոնատար անձինք, բիզնեսի բնագավառի, կրթության և մշակույթի ներկայացուցիչներ:

Филиалы «Масис» и «Егегнадзор» ЗАО «Банк ВТБ (Армения)» начали обслуживать клиентов в полностью обновленных и современно обустроенных офисах
• 07-02-2013 14:29:34   | Армения  |  Экономика
6-го февраля с.г. состоялась официальная церемония открытия одновременно 2-х современных, удобных для обслуживания клиентов, отремонтированных и обновленных филиалов Банка ВТБ (Армения): филиал «Масис» по адресу: г. Масис, ул. Араратян 3 и филиал «Егегнадзор» по адресу: г. Егегнадзор,  ул. Момика 6.
В филиалах был осуществлен ряд комплексных мероприятий, направленных на оптимизацию процедур, связанных с обслуживанием клиентов, модернизацию и полное техническое переоснащение рабочих мест и зон обслуживания, а также приведение интерьера филиала в соответствие с брендом и фирменным стилем группы ВТБ.
Во всех отремонтированных филиалах установлена система управления очередями, разделены зоны обслуживания клиентов по видам сервиса и продуктов, созданы отдельные зоны для индивидуального обслуживания клиентов.
Генеральный директор-Председатель Директората Банка ВТБ (Армения) Ю. Гусев;- «Программа по реформатированию сети, которую мы начали реализовывать в прошлом году – это ключевая задача Банка и на 2013 год.  Мы меняем лицо нашего Банка и одновременно с этим меняем и сам Банк. Сейчас мы нацелены на обеспечение качественного обслуживания наших клиентов по всему спектру банковских услуг на мировом уровне.  Сегодня состоялось открытие еще двух обновленных филиалов, с открытием которых клиенты получат дополнительный стимул к обслуживанию в первоклассном банке, хороший сервис и доступ к неограниченным возможностям ВТБ».
В торжественных церемониях по случаю открытия филиалов «Масис» и  «Егегнадзор» приняли участие: Генеральный директор-Председатель Директората Банка ВТБ (Армения) Ю. Гусев, вице мэр города Масис Степан Оганнисян, губернатор марза Вайоц дзор Казарян Эдгар, уполномоченные представители глав областных и городских администраций, директора департаментов и начальники управлений Банка, а также другие должностные лица, представители сфер бизнеса, образования, культуры.
ЗАО “Банк ВТБ (Армения)” стало участником международной финансовой группы ВТБ в апреле 2004 г. В настоящее время второй по величине в России ОАО Банк ВТБ владеет 100% акций Банка ВТБ (Армения). Банк традиционно входит в число лидеров банковской системы РА по целому ряду основных показателей. В настоящее время Банк владеет самой крупной филиальной сетью в стране - 67 филиала.