Նախագահը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռուսաստանի և Ուկրաինայի ժողովրդական արտիստ Վալերի Գերգիևին՝ ծննդյան 60-ամյակի առթիվ
• 01-05-2013 15:26:22   | Ռուսաստան  |  Մշակույթ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռուսաստանի և Ուկրաինայի ժողովրդական արտիստ, Մարիինյան թատրոնի գեղարվեստական ղեկավար և Լոնդոնի սիմֆոնիկ նվագախմբի գլխավոր դիրիժոր Վալերի Գերգիևին՝ ծննդյան 60-ամյակի առթիվ:
«Ձեր արվեստը, որը լի է ջերմությամբ, անկեղծությամբ և մարդկայնությամբ, ստեղծում է բարության յուրահատուկ կոլորիտ և նպաստավոր մթնոլորտ, որին առնչվելով, իրոք, զգում ես արվեստի հրաշագործ ուժը:
Երաժշտարվեստի բազմաթիվ ներկայացուցիչներ և երկրպագուներ ամբողջ աշխարհում Ձեզ գիտեն և սիրում են որպես մշակույթի ականավոր գործչի, միջազգային կարևորագույն նախաձեռնությունների ներշնչողի: Ձեր փայլուն ելույթները մշտապես պահանջված են ոչ միայն խստապահանջ քննադատների, այլև հանդիսատեսի ամենալայն շրջանակների կողմից:
Առանձնահատուկ ցանկանում եմ նշել Ձեր անձնական ներդրումը մեր երկրների միջև հումանիտար և մշակութային դինամիկ փոխգործակցության զարգացման գործում:
Մաղթում եմ Ձեզ հետագա հաջողություններ արվեստի բարդ և ազնիվ ասպարեզում: Թող Ձեզ միշտ ուղեկցի հաջողությունը բոլոր ձեռնարկումներում, ստեղծագործական մտքի թռիչքը, արվեստի անծայրածիր հորիզոնները նվաճելու ուրախությունը»,-ասված է Նախագահի շնորհավորական ուղերձում:Այս մասին «ՆՏ»-ին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ վարչությունից:

President sent a congratulatory letter to the People’s Artist of Russia and Ukraine Valeri Gergiev on his 60th birth anniversary
• 01-05-2013 15:26:22   | Ռուսաստան  |  Culture
President Serzh Sargsyan sent today a congratulatory letter to the People’s Artist of Russia and Ukraine, artistic director of Mariinsky Theater and Chief Conductor of the London Symphonic Orchestra Valeri Gergiev on his 60th birth anniversary.
“Your art, which is full of warmth, sincerity and humanity, creates a unique atmosphere of compassion. Interaction with such art makes one truly feel the magic of the art.
Many representatives of the musical arts and fans all over the world know and love you as an outstanding artist and inspirer of the most important international initiatives. Your brilliant performances are in constant demand not only by the stern critics but also by the broadest circles of audience.
I would like to specially emphasize your personal input into the development of the dynamic cooperation between our countries in the humanitarian and cultural areas.
I wish you every success in the difficult and honest area of art. Let success always accompany your all undertakings, creative thoughts, and the bliss of conquering the infinite horizons of the art,” President Serzh Sargsyan said in his congratulatory letter.