Բակո Սահակյանը այսօր ստորագրել է հրամանագիր
Նախագահ Բակո Սահակյանը հուլիսի 18-ին ստորագրել է հրամանագիր ԼՂՀ հանրային ծառայությունները եւ տնտեսական մրցակցությունը կարգավորող պետական հանձնաժողովի անդամ Սեւակ Բեգլարյանի լիազորությունները վաղաժամկետ դադարեցնելու մասին՝ իր դիմումի համաձայն։
Երկրի ղեկավարի մեկ այլ հրամանագրով` Լիանա Ավանեսյանը նշանակվել է ԼՂՀ հանրային ծառայությունները եւ տնտեսական մրցակցությունը կարգավորող պետական հանձնաժողովի անդամ՝ մինչեւ 2015 թվականի հոկտեմբերի 15-ը պաշտոնավարման ժամկետով։
Նույն օրը Բակո Սահակյանը ստորագրել է հրամանագիր, համաձայն որի` Գագիկ Խաչատրյանը նշանակվել է ԼՂՀ հանրային ծառայությունները եւ տնտեսական մրցակցությունը կարգավորող պետական հանձնաժողովի անդամ՝ հինգ տարի պաշտոնավարման ժամկետով:Այս մասին «ՆՏ»-ին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:

Бако Саакян подписал указ о досрочном приостановлении полномочий члена Государственной комиссии по регулированию общественных услуг и экономической конкуренции Севака Бегларяна, согласно собственному заявлению
• 18-07-2013 16:10:58   |   |  Пресс-релизы
18 июля Президент  Бако Саакян подписал указ о досрочном приостановлении полномочий члена Государственной комиссии по регулированию общественных услуг и экономической конкуренции Севака Бегларяна, согласно собственному заявлению.
Другим указом главы государства, Лиана Аванесян назначена членом Государственной комиссии по регулированию общественных услуг и экономической конкуренции со сроком пребывания в должности  до 15 октября 2015 года.
В тот же день Бако Саакян подписал указ, согласно которому Гагик Хачатрян назначен членом Государственной комиссии по регулированию общественных услуг и экономической конкуренции (срок пребывания в должности 5 лет).