Բակո Սահակյանը այսօր ստորագրել է հրամանագիր
Նախագահ Բակո Սահակյանը հուլիսի 18-ին ստորագրել է հրամանագիր ԼՂՀ հանրային ծառայությունները եւ տնտեսական մրցակցությունը կարգավորող պետական հանձնաժողովի անդամ Սեւակ Բեգլարյանի լիազորությունները վաղաժամկետ դադարեցնելու մասին՝ իր դիմումի համաձայն։
Երկրի ղեկավարի մեկ այլ հրամանագրով` Լիանա Ավանեսյանը նշանակվել է ԼՂՀ հանրային ծառայությունները եւ տնտեսական մրցակցությունը կարգավորող պետական հանձնաժողովի անդամ՝ մինչեւ 2015 թվականի հոկտեմբերի 15-ը պաշտոնավարման ժամկետով։
Նույն օրը Բակո Սահակյանը ստորագրել է հրամանագիր, համաձայն որի` Գագիկ Խաչատրյանը նշանակվել է ԼՂՀ հանրային ծառայությունները եւ տնտեսական մրցակցությունը կարգավորող պետական հանձնաժողովի անդամ՝ հինգ տարի պաշտոնավարման ժամկետով:Այս մասին «ՆՏ»-ին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:

Bako Sahakyan signed a decree suspending pre-term terms in office of Sevak Beglaryan, member of the NKR State Commission on regulating public services and economic competition, according to his own application
• 18-07-2013 16:10:58   |   |  Press release
On 18 July President Bako Sahakyan signed a decree suspending pre-term terms in office of Sevak Beglaryan, member of the NKR State Commission on regulating public services and economic competition, according to his own application.
The Head of the State also signed a decree appointing Liana Avanesyan member of the NKR State Commission on regulating public services and economic competition with term of office till October 15, 2015.
On the same day Bako Sahakyan signed a decree according to which Gagik Khachatryan was appointed member of the NKR State Commission on regulating public services and economic competition with a five year term in office.