Նախագահ Սերժ Սարգսյանն հյուրընկալել է Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսին և շվեյցարահայ բարերարներ տեր և տիկին Տիգրան և Հելենա Իզմիրլյաններին
• 15-10-2013 12:52:09   | Հայաստան  |  Հասարակություն
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր հյուրընկալել է Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսին և շվեյցարահայ բարերարներ տեր և տիկին Տիգրան և Հելենա Իզմիրլյաններին:
Հանրապետության Նախագահը բարձր է գնահատել Հայաստանում և Արցախում տարիներ ի վեր Իզմիրլյան հիմնադրամի կողմից տարբեր ոլորտներում իրականացված բազմաթիվ բարեգործական ծրագրերը, որոնց շարքն այսօր համալրվում է ևս մեկ կարևոր նախաձեռնությամբ՝ Երևանում Հայ եկեղեցու հովանու ներքո գործող Իզմիրլյան բժշկական հաստատության վերաբացմամբ:
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն ազգային բարերար Տիգրան Իզմիրլյանին պարգևատրել է ՀՀ պետական բարձր պարգևներից մեկով՝ Սուրբ Մեսրոպ Մաշտոցի շքանշանով՝ Հայրենիք-Սփյուռք կապերի ամրապնդման, ինչպես նաև երկարամյա ազգանվեր գործունեության համար: Պարգևատրման արարողությանը ներկա են գտնվել նաև Իզմիրլյան ընտանիքի անդամները:
Բարերար Տիգրան Իզմիրլյանը շնորհակալություն է հայտնել Նախագահին՝ Հայրենիքի բարձր պարգևին արժանացնելու և գնահատանքի խոսքերի համար՝ ընդգծելով, որ իր նվիրյալ ծնողների շնորհիվ է, որ ինքն ու իր ընտանիքը հայրենանվեր գործունեություն են ծավալում, ինչի համար անսահման հպարտ են. «Հայաստանը մեր սրտերում է և մշտապես է լինելու»,-Իզմիրլյան ընտանիքի անունից վստահեցրել է ազգային բարերարը, ով աշխարհասփյուռ հայությանը միավորելու և հայրենանվեր ձեռնարկումների մղելու գործում մեծապես կարևորել է նաև Հայ եկեղեցու դերը: Այս մասին ««ՆՏ««-ին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ վարչությունից:

Президент принял Католикоса Всех Армян и швейцарских благотворителей армянского происхождения господина и госпожу Измирлянов
• 15-10-2013 12:52:09   | Армения  |  Общество
Президент Серж Саргсян сегодня принял Его Святейшество Верховного Патриарха и Католикоса Всех Армян Гарегина Второго и швейцарских благотворителей армянского происхождения господина и госпожу Тиграна и Хелену Измирлянов.
Президент Республики высоко оценил осуществленные в Армении и Арцахе фондом «Измирлян» многочисленные благотворительные программы в различных сферах, ряд которых сегодня дополняется еще одной важной инициативой – в Ереване вновь откроется действующее под патронатом Армянской Церкви медицинское учреждение «Измирлян».
Президент Серж Саргсян наградил национального благотворителя Тиграна Измирляна одной из высоких государственных наград РА – орденом Святого Месропа Маштоца за укрепление связей Армения-Диаспора, а также многолетнюю деятельность на благо нации. На церемонии награждения также присутствовали члены семьи Измирлянов.
Благотворитель Тигран Измирлян поблагодарил Президента за высокую награду Родины и теплые слова высокой оценки, подчеркнув, что благодаря преданности его родителей он и его семья осуществляют деятельность на благо нации и безгранично гордятся этим. «Армения – в наших сердцах и так будет всегда», - от имени семьи Измирлянов заверил национальный благотворитель, который в деле объединения рассеянного по всему миру армянства и продвижения патриотических инициатив отметил также большую роль Армянской Церкви.